Neler Yeni

AMD Ekran Kartı ile Yayın Yaptığımda Çamurlanma Oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yiğit Arda Öztürk
Instagram
https://www.instagram.com/ardawav
Steam
1785413303
Discord
ardawav
Dostlar selamlar. Kick platformunda yayın açıyorum. Yayında herhangi bir şey yapmadığımda, daha doğrusu gündelik kullanım gibi takıldığımda sorun olmuyor. Fakat FPS tarzı oyunlara girdiğimde ekranı sürekli hareket ettirdiğimde yayında çoook fazla çamurlaşma ve donma oluyor. Yayını ekran kartı üzerinden veriyorum. Yayın ayarlarımı da görsel olarak eklicem buraya. Sizce ekran kartından mı veriyim yayını yoksa işlemciden mi? Sistem özelliklerim yayın yapmak için gayet yeterli ama amd ekran kartlarında yayın açınca böyle oluyor diyo herkes. yardımcı olun lütfen.

ekran kartım: amd radeon rx 7700 xt
işlemcim: amd ryzen 5 7500f
ram: 16gb
upload hızım: 4.90 mbps (güncel olarak böyle şu an)

Ekler

• ss1.jpg
    ss1.jpg
    200 KB · Hit: 19
  • ss2.jpg
    ss2.jpg
    251.5 KB · Hit: 21

mehmettici

80+ Silver
Dostlar selamlar. Kick platformunda yayın açıyorum. Yayında herhangi bir şey yapmadığımda, daha doğrusu gündelik kullanım gibi takıldığımda sorun olmuyor. Fakat FPS tarzı oyunlara girdiğimde ekranı sürekli hareket ettirdiğimde yayında çoook fazla çamurlaşma ve donma oluyor. Yayını ekran kartı üzerinden veriyorum. Yayın ayarlarımı da görsel olarak eklicem buraya. Sizce ekran kartından mı veriyim yayını yoksa işlemciden mi? Sistem özelliklerim yayın yapmak için gayet yeterli ama amd ekran kartlarında yayın açınca böyle oluyor diyo herkes. yardımcı olun lütfen.

biti 10 -15 bin civarina çek

The Semih

80+ Silver

H265 yada AV1 ile yayın açabilirsin ( kick destekliyormu bilmiyorum ), bide 4.90 upload ama yayına 5 koymuşun onu azaltman lazım pay bırakmak gerekiyor. 4000 sabitle.

Ön tanım dengeliden kaliteye çek

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
840
İsim
Kadir Efe Ulusoy
4 az kalıyor yayin için 8-25 arası giriş seviye

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yiğit Arda Öztürk
Instagram
Steam
1785413303
Discord
ardawav
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
H265 yada AV1 ile yayın açabilirsin ( kick destekliyormu bilmiyorum ), bide 4.90 upload ama yayına 5 koymuşun onu azaltman lazım pay bırakmak gerekiyor. 4000 sabitle.

Ön tanım dengeliden kaliteye çek
bu şekilde iyi midir hocam? sorunumu tamamen çözer mi?

Ekler

• ss3.jpg
    ss3.jpg
    240.7 KB · Hit: 12

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
840
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yiğit Arda Öztürk
Instagram
Steam
1785413303
Discord
ardawav
Yayın testi yap hocam bu ayar normalde çok iyi, OBS de işlem önceliğini yüksek yap gelişmiş ayarlarda solda en altta.
söylediğin tüm ayarları yaptım hocam. teşekkür ederim. umarım sorun çözülmüş olur. en kısa zamanda yayın testi yapıp geri bildirim yaparım. peki yayındaki çamurlaşma ve ara sıra donma düşük bit değeri verdiğimden kaynaklanıyor olabilir mi? 4000 bit değeri yetersiz mi kalıyor acaba görüntü kalitesi için?

Top Bottom