Neler Yeni

AMD Ekran kartları hala driver problemi yaşatıyormu

atilla_zg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
atilla üzgün
Evet öncelikle selamınaleyküm arkadaşlar ben bundan 1.5 yıl önce rx 560 sapphire pulse serisi ekran kartı kullanıyordum ama sık sık sorun yaşıyordum sürücüsünden kaynaklı bende gtx 1660 süper aldım şimdi artık oyunlarda yetmemeye başladı rtx 4060 ti 16 gb alayım diyorum gereksiz pahalı 8 gb lık alayım diyorum vram yetmeyeceğini biliyorum o yüzden rx 7700xt sapphire nitro modeli almaya karar verdim hem vram yeterli hem kas gücü yüksek hem de elite segment bi kart ama sürücüleri ne alemde

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,729
İsim
Emre Zengin
Evet öncelikle selamınaleyküm arkadaşlar ben bundan 1.5 yıl önce rx 560 sapphire pulse serisi ekran kartı kullanıyordum ama sık sık sorun yaşıyordum sürücüsünden kaynaklı bende gtx 1660 süper aldım şimdi artık oyunlarda yetmemeye başladı rtx 4060 ti 16 gb alayım diyorum gereksiz pahalı 8 gb lık alayım diyorum vram yetmeyeceğini biliyorum o yüzden rx 7700xt sapphire nitro modeli almaya karar verdim hem vram yeterli hem kas gücü yüksek hem de elite segment bi kart ama sürücüleri ne alemde
2021 yılında beri masaüstü olarak AMD APU sistem kullanıyordum. RAM'lerin XMP profillerinden dolayı ekran kartı sürücüm çöküyordu. Profile ayarını değiştirince düzeltmiştim onu. O zamandan beri ne çökme ne de siyah ekran vb. bir sorun yaşamadım. Bu yaz da sistemi güncelleyip RX 6600 aldım 2. el. Ondada hiçbir sorunum olmadı. Ekran kartından çok sistemin optimizasyonuna bağlı aslında sorun yaşayıp yaşamaman. O dediğim sorunu çözünce sürücülerden yana da bir sıkıntım olmadı kaç senedir.

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Hala eskisine göre çok nadirde olsa bazen wattman gibi hatalar gözükebiliyo ama bu hatalar zaten sadece ekran kartına bağlı değil ram psu gibi diğer bileşenlerin uyumunada bağlı rx6000 serisinde baya yüksek oranda azaltılmıştı tahminince rx 7000 serisinde dahada aşağıya indirmişlerdir eğer bileşenleriniz çok kalitesiz değilse ve yeterliye bence alınabilir şahsen 1 senelik rx6700xt kartımla hayatım boyunca 2 kere wattman yedim ikisinide fh4 te yakın zamanda yedim ondan sonra yeni driverler geldi kurdum girdim ve birdahada yemedim şahsen f/p olması açısından ben memmnunum ve öneririm

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Sürücüler sorunlu olmuyor genelde. Ha bazıları sürücüyü düzgün kurmuyor onda sorun olabiliyor yada bazen gerçekten sorun olabiliyor (bazı kartlarda) bir önceki sürümü geçerek sorunu çözüyorlar. Yani şuanki güncel nvidia sürücüleri bile çoğu kişide sorunlu

Amd kartlarda sorun alırsan büyük ihtimalle sistem parçalarının uyumsuzluğundandır.

atilla_zg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
atilla üzgün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sürücüler sorunlu olmuyor genelde. Ha bazıları sürücüyü düzgün kurmuyor onda sorun olabiliyor yada bazen gerçekten sorun olabiliyor (bazı kartlarda) bir önceki sürümü geçerek sorunu çözüyorlar. Yani şuanki güncel nvidia sürücüleri bile çoğu kişide sorunlu

Amd kartlarda sorun alırsan büyük ihtimalle sistem parçalarının uyumsuzluğundandır.
Bu konuda size katılıyorum 2 kişi var diyelim bi kişi bilinçli bi kişi bilinçsiz kullanıyor diyelim ben rx 560 kullanıyorken 1 ayda 2 3 hata alıyprdum benim arkadaşta rx 550 vardı hergün sorun yaşıyprdu

Top Bottom