Neler Yeni

AMD İşlemciler Windows 11 Oyun Performansı

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Görünüşe göre Windows 11 ile resmi olarak uyumlu AMD işlemciler, yeni işletim sistemi ile L3 önbellek gecikmesinde üç kat artış sergiliyor. Yeni işletim sisteminin ayrıca, en yüksek yükseltme frekanslarını sürdürebilen iki "en iyi" CPU çekirdeğinin işletim sistemine vurgulandığı AMD işlemcilerdeki (UEFI CPPC2) "tercih edilen çekirdekler" sistemini de kırdığı görüldü, bu nedenle çoğu hafif iş parçacıklı trafik onlara gönderilebilir.

AMD ve Microsoft ortaklaşa bu keşfi yaptı ve uygulama performansı üzerindeki olası etkileri sıraladı. Artan L3 önbellek gecikmesi, bellek performansına duyarlı uygulamaların performansını etkiler. Ayrıca oyun performansında 10-15'lik % bir kayıp konusunda da uyarıyorlar. Öte yandan, işlevsel olmayan bir "tercih edilen çekirdek" sistemi, işletim sistemi işlemcinin en iyi iki çekirdeğinin hangileri olduğunu bilmediğinden, hafif iş parçacıklı görevlerde performansın düşmesi anlamına gelir. Neyse ki, her iki sorun da yazılım güncellemeleri yoluyla çözülebilir ve AMD, Ekim 2021'de planlanan bir güncelleme sunumunda Windows Update aracılığıyla her iki soruna yönelik düzeltmeleri göndermek için Microsoft ile birlikte çalışıyor.

Son düzenleme:

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows 11 Version 22000.200 bu hata yok edildi ve Microsoft daha final version eklenmemiş.
Lakin ileri Update bu Problem çözülecek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,438
Üyeler
140,197
Son üye
asderfor
Top Bottom