Neler Yeni

Amd phenom ii x2 550 işlemcili bilgisayar alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Bütçe
500
Hepinize merhaba arkadaşlar ikinci el bir bilgisayar buldum pazarlık ile 500'e düşürdüm sizce bu bilgisayar alınır mı?
Satıcı açıklaması:
Amd phenom ii x2 550 işlemci li. 4gb ram. 500gb hdd. zigmatek 500wat psu güç kaynağı. fan zigmatek kule tipi soğutucu. cigabayt anakart modeli. GA-M785GT-UD3H Ekran kartı yok dahili grafik birimi mevcut. bir sorunu yok kullanmadığım için satıyorum ilk sahibi yim. Resimler de her şey var bakabilirsiniz
Not:Anakartın sitesinden baktım sanırım ankart 16gb ram destekliyormuş rami 16gb yapsak bu bilgisayarın apu performansı nasıl olur almaya değer mi?
bilgisayarın fotoğrafı:
Screenshot_20220822-183931.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Up

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hepinize merhaba arkadaşlar ikinci el bir bilgisayar buldum pazarlık ile 500'e düşürdüm sizce bu bilgisayar alınır mı?
Satıcı açıklaması:
Amd phenom ii x2 550 işlemci li. 4gb ram. 500gb hdd. zigmatek 500wat psu güç kaynağı. fan zigmatek kule tipi soğutucu. cigabayt anakart modeli. GA-M785GT-UD3H Ekran kartı yok dahili grafik birimi mevcut. bir sorunu yok kullanmadığım için satıyorum ilk sahibi yim. Resimler de her şey var bakabilirsiniz
Not:Anakartın sitesinden baktım sanırım ankart 16gb ram destekliyormuş rami 16gb yapsak bu bilgisayarın apu performansı nasıl olur almaya değer mi?
bilgisayarın fotoğrafı:
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Up
Sistem güzel. Kule tipi soğutucu, kaliteli ve 500W bir güç kaynağı, mining tipi üst seviye bir anakart falan bu bütçede bulunması kolay parçalar değil.

Yalnız o işlemciye o soğutucu baya abartı olmuş bende de benzer bir işlemci var stok fanla yükte 40 dereceyi geçmiyor 😀

Ha bu arada sistemle oyun oynamayı falan bekleme, ama günlük kullanım için alınabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem güzel. Kule tipi soğutucu, kaliteli ve 500W bir güç kaynağı, mining tipi üst seviye bir anakart falan bu bütçede bulunması kolay parçalar değil.

Yalnız o işlemciye o soğutucu baya abartı olmuş bende de benzer bir işlemci var stok fanla yükte 40 dereceyi geçmiyor 😀

Ha bu arada sistemle oyun oynamayı falan bekleme, ama günlük kullanım için alınabilir.
Hocam kardeşim için almayı düşünüyorum rami 16gb ye yükseltsem roblox valorant tarzı oyunları 60 fps oynatır mı?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam kardeşim için almayı düşünüyorum rami 16gb ye yükseltsem roblox valorant tarzı oyunları 60 fps oynatır mı?
Ekran kartı alıp işlemciyi Phenom serisine yükseltirsen evet. Bu haliyle ise asla. Dahili grafikle 60FPS video bile kasabilir 😀

RAM çok önemli değil 8GB yapsan fazlasıyla yeter.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Ekran kartı alıp işlemciyi Phenom serisine yükseltirsen evet. Bu haliyle ise asla. Dahili grafikle 60FPS video bile kasabilir 😀
Hocam bütçe maalesef kısıtlı rami 16gb yapsam bile mi oynatmaz 720p low valorant ve robox.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
RAM ile oyun performansının ne alakası var? Sistemde ekran kartı yok. İşlemci eh işte ama ekran kartsız oyunları bırak akıcı oynanmayı açılmaz bile bu sistemle.
Tamamdır hocam ama işlemci apu değil mi ona göre alıcam.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Tamamdır hocam ama işlemci apu değil mi ona göre alıcam.
Bu arada işlemci fena değilmiş, zayıf ama biraz overclock yapsan iş görür gibi geldi. Zaten kule tipi soğutucu var ısınma da olmaz.

Bu sisteme 300TL bandına iş görür bir ikinci el ekran kartı al iyi kötü o oyunları oynar. Bir de bir ara 4GB daha RAM ekle toplam 8GB olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
941,306
Üyeler
148,049
Son üye
Yogirt
Top Bottom