Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD Radeon HD 8750M ekran kartı windows 10 driver sorunu

Sahleplee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Eren Yılmaz
Herkese Selamlar,
AMD Radeon HD 8750M ekran kartına sahibim yaklaşık 6 senedir de kullanıyordum. Ancak windows 10da bir güncelleştirme sonrası ekran birden dondu ve zorla kapatmak zorunda kaldım(güç tuşuna basarak) ancak ne yaparsam yapayım bundan sonra sistemi açamadım.
Çözüm olarak denediklerim şunlar:
-Güvenli modda DDU ile silim yapıp eski driverları tek tek denemek.
-Sürücü imzası zorunluluğunu kaldırıp kurmak.
- 2 kere temiz windows kurulumu.
- 1 kere recovery yapmak bu çözüm bir nebze işe yaradı desem yalan olmaz sistem fabrikadan çıktığı haline geldiğinden ekran kartı çalışır bir drivera sahipti ancak burdaki sorun ise windows 8 olması ve ben bu sürümü kullanmaktan nefret ediyorum. Win 8.1 yaptım orda da sistemin kapanmaması bazı oyunlarda atması sorunu oldu.
-Bilgisayarın termal macunu daha geçen gün yenilendi ve iç temizliği yapıldı.
-Bana 8.1 kullan demeyin çünkü bu bilgisayar 5 sene boyunca windows 10 ile sorunsuz gidiyordu ne oldu hala anlamıyorum. Okumadığım forum denemediğim çözüm kalmadı verilen cevaplarınıza genelde ben bunu zaten yaptım diyeceğimi düşünüyorum o raddeye geldim.
Ancak yine de çözümlerinize muhtacım. (Parça değişimi gibi maliyetli şeyler söylemeyin şuan durumum yok)
(SSlerde bilerek etkin değil etkinleştirince siyah ekran veriyor) (Başka bir bilgiye ihtiyacınız olursa belirtmeniz yeterlidir.)
Şimdiden herkese teşekkürler...

Ekler

• Ek Açıklama 2022-06-16 222822.png
    Ek Açıklama 2022-06-16 222822.png
    24.2 KB · Hit: 99
  • Ek Açıklama 2022-06-16 222922.png
    Ek Açıklama 2022-06-16 222922.png
    32.9 KB · Hit: 95
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bilal

Sahleplee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Eren Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı karta bende sahibim catalystin üstü hepsi bu sorunu veriyor kurunca ulps etkinleştirdiği için bu sürümü sorunsuz kurabilirsin

Yeni sürücüyü kurmak içinse https://github.com/qbsa/ulps/releases/tag/v0.1 bu hizmeti kur sonra sürücüyü kur sorun çıkmaz kurduktan sonra sc delete ulps komutuyla hizmeti kaldırabilirsin
Teşekkür ediyorum anca bugün deneme şansım oldu ve o kadar uğraştığım şeyin çözümü bu kadar basitti ve sadece burada bulabildim. Çözüm budur beyler başka bir şey aramayın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,191
Üyeler
156,302
Son üye
tnhnkyl1
Top Bottom