Neler Yeni

Ana Konu AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] RX 6600, RX 6800, RX 6800 XT, RX 6900 XT

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,020
İsim
Diyarhan
23.8.1'de sorun çözüldü. 23.9.3 stabil olmayan bir sürüm. Teşekkür ederim.
23.9.1 üstünü yükleme. Açılmaması durumunda görev yöneticisinden kapatıp tekrar çalıştırın.

AdRaSa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
ARDA
MSI Radeon RX 6600 XT MECH 2X 8G OC 8GB GDDR6 128Bit bu karttan kullanıyorum 2022 nisandan beri, sanırım bu 23.9.x serisi ile başlayan ara ara tarayıcılardayken takılma sorunu herkeste mi mevcut? Takılma olduktan sonra software uygulamasından performans şeklini değiştirince düzeliyor. Ama gerçekten canımı sıkmaya başladı kartı satıp değişmeyi düşünüyorum

xACa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Alperen
MSI Radeon RX 6600 XT MECH 2X 8G OC 8GB GDDR6 128Bit bu karttan kullanıyorum 2022 nisandan beri, sanırım bu 23.9.x serisi ile başlayan ara ara tarayıcılardayken takılma sorunu herkeste mi mevcut? Takılma olduktan sonra software uygulamasından performans şeklini değiştirince düzeliyor. Ama gerçekten canımı sıkmaya başladı kartı satıp değişmeyi düşünüyorum
Aynı sorunu ben de yaşıyordum.9.3 kuruluydu ddu ile kaldırıp 9.1 kurunca düzeldi.

GameOver

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
Durukan Çelik
Discord
GameOver#5871
arkadaslar konu açmadan önce buraya yazmak istedim geçen sene ryzen 5600 + 6650xt asus toplamıştım her parçayı kendim manuel toplamıştım hazır sistem değildi ve çok kaliteli bir build yapmıştım fakat tonla sorun çıkarmıştı hala ne durumda amd ? günde 3-4 defa wattman hatası kesin alıyordum pc çöküyordu siyah ekran olup tepkisiz kalıyordu reset düğmesine basmak zorunda kalıyordum sonra pc açılmıyor biosda VGA hatası veriyordu ben display portla kullanmama rağmen.. ekran kartını bulamıyordu sanki pc. b550 chipset usb kronik sorunu vardı. oyunlarda bozuk görüntüler oluşturuyordu hayatımda görmediğim tüm sorunların tamamını 2 ay içinde amd saolsun deneyimlemiştim. chrome ve steamde de çok fazla flicking yapıyordu freeysnc açamıyorduk pc çöküyor diye ağır oyundalarda böyle sol üstte bozuk bir görüntü ara sıra oluşuyordu ve junktion temp 115 derecede çalışıyordu.. bundan önce 4060 ve 1060 kullandım ömrü hayatı boyunca tek bir hata bile almadım.

şuan ne durumda am5 + radeon gpu sıfır build planlıyorum ? güncel intel nvidia sistemler mantıksız geliyor

oliveforge99

80+ Silver
arkadaslar konu açmadan önce buraya yazmak istedim geçen sene ryzen 5600 + 6650xt asus toplamıştım her parçayı kendim manuel toplamıştım hazır sistem değildi ve çok kaliteli bir build yapmıştım fakat tonla sorun çıkarmıştı hala ne durumda amd ? günde 3-4 defa wattman hatası kesin alıyordum pc çöküyordu siyah ekran olup tepkisiz kalıyordu reset düğmesine basmak zorunda kalıyorum. b550 chipset usb kronik sorunu vardı. oyunlarda bozuk görüntüler oluşturuyordu hayatımda görmediğim tüm sorunların tamamını 2 ay içinde amd saolsun deneyimlemiştim. chrome ve steamde de çok fazla flicking yapıyordu freeysnc açamıyorduk pc çöküyor diye ağır oyundalarda böyle sol üstte bozuk bir görüntü ara sıra oluşuyordu ve junktion temp 115 derecede çalışıyordu.. bundan önce 4060 ve 1060 kullandım ömrü hayatı boyunca tek bir hata bile almadım.

şuan ne durumda am5 + radeon gpu sıfır build planlıyorum ? güncel intel nvidia sistemler mantıksız geliyor
23.12.1 (en çok çıkan sürücü) ile hiç sürücü yaşamadım. Son 6 ayda çıkan sürücülerden sadece 23.9.3 sıkıntı oluşturdu. Nvdia ile öyle ciddi bir konfor farkı yaşatmıyor bana. Şikayetçi olduğum tek problem ekran kartı ayarları her bilgisayarı yeniden başlattığım zaman sıfırlanmış oluyor.

İşlemci için konuşursak eğer mevcutta 12400f kullanan biri olarak tekrardan sistem kullanacak olsam kesinlikle AM5 üzerinden bir sistem dizerdim diye düşünüyorum.

GameOver

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
Durukan Çelik
Discord
GameOver#5871
23.12.1 (en çok çıkan sürücü) ile hiç sürücü yaşamadım. Son 6 ayda çıkan sürücülerden sadece 23.9.3 sıkıntı oluşturdu. Nvdia ile öyle ciddi bir konfor farkı yaşatmıyor bana. Şikayetçi olduğum tek problem ekran kartı ayarları her bilgisayarı yeniden başlattığım zaman sıfırlanmış oluyor.

İşlemci için konuşursak eğer mevcutta 12400f kullanan biri olarak tekrardan sistem kullanacak olsam kesinlikle AM5 üzerinden bir sistem dizerdim diye düşünüyorum.
her defasında sıfırlanıyorsa zaten her defasında sende wattman failure alıyorsundur. adrenalinde oyun bazlı bazı kişiselleştirme ayarlarım vardı çoğu renk gamma gibi basit şeylerdi ve ben bunlara vakit ayırıp özelleştiriyordum her çöktüğünde herşeyi sıfırlıyordu ve oradaki profilleri dışarı aktarıp tekrar içeri aktar yapıyordum bu seferde çalışmıyordu.. yani neresinden tutsam leş gibi bir sistemdi fakat insanların pek şikayetlerini görmüyorum o yüzden buraya yazdım. çogu ne oldugunu bile bilmiyordur

12400f bu arada üzmemesi lazım

oliveforge99

80+ Silver
her defasında sıfırlanıyorsa zaten her defasında sende wattman failure alıyorsundur. adrenalinde oyun bazlı bazı kişiselleştirme ayarlarım vardı çoğu renk gamma gibi basit şeylerdi ve ben bunlara vakit ayırıp özelleştiriyordum her çöktüğünde herşeyi sıfırlıyordu ve oradaki profilleri dışarı aktarıp tekrar içeri aktar yapıyordum bu seferde çalışmıyordu.. yani neresinden tutsam leş gibi bir sistemdi fakat insanların pek şikayetlerini görmüyorum o yüzden buraya yazdım. çogu ne oldugunu bile bilmiyordur

12400f bu arada üzmemesi lazım
Watman ile ilgili bir durum değil sıfırlanması. Fastboot ile ilgili bir durum

Kürşatg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kürşat gereli
Arkadaşlar 6700xt kartımı satmayı düşünüyorum 2 elde fiyatları ne civardadır . Kgf mevcut . Kartı vatandan almıştım

Ekler

• IMG_2087.jpeg
    IMG_2087.jpeg
    3.1 MB · Hit: 8
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,848
Üyeler
140,568
Son üye