Neler Yeni

AMD RX 7700XT FPS Drop Yiyorum!!

PyTHooN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
PyTHooN
5.06.2024 Tarihinde İtopyadan DA-G11 Hazır sistem aldım. Sistemi aldığım günden beri driver kurulumlarını özenle yaptım yetmedi format atıp tekrar kurulum yaptım ama oyunlarda hala FPS Droplar yiyorum ve çok can sıkıyor. Yardım edebilir misiniz ? (Isı Değerleri CPU max:70 GPU max:60 Derece)

Ekran Kartı:Gıgabyte AMD RX7700XT
İşlemci:AMD Ryzen 5 7600
Ram:GoodRam 16x2=32 GB 5600Mhz DDR5 CL30
Anakart:Gıgabyte A620M S2H 6200MHZ DDR5
Depolama:MLD M500 1TB 7000/4700MB Yazma/Okuma
Kasa ve PSU:Gamebooster 650W +80 bronze

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Psu kötü ondandır bence. 33 TL az verecem diye 600W bitfenix'ten Gamebooster geçerek içinden geçmişsin :D gerçi 2 ay önceymiş belki de sadece o psu vardı o zamanlar.

SSD driverını kurunca veya ramlerin yerlerini değiştirince sorunu çözülen vardı onları dene çözülür belki

Bios ve chipset güncellemesi varsa onları da yap

PyTHooN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
PyTHooN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psu kötü ondandır bence. 33 TL az verecem diye 600W bitfenix'ten Gamebooster geçerek içinden geçmişsin :D
33 tl değil sistemi alırken bize sunulan kasalar çok rezalet modellerdi iyi bir kasa için extra 3k falan istiyorlardı

Jhii

80+
Hocam amd driverini kurduktan sonra 1 saat cogu oyunda fps drop yiyorsun eger bu 1 saati veya 2 saati gecerse ya ssd kaynaklidir ya da ram ikisi de degilse psu olabilir

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,329
İsim
Emre siyah
hangi oyunlarda yiyorsunuz ve tam olarak nasıl yiyorsunuz bu da önemli sıcaklıktan oldğunu düşünüyorum ben ama işlemcinin.

PyTHooN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
PyTHooN
Psu kötü ondandır bence. 33 TL az verecem diye 600W bitfenix'ten Gamebooster geçerek içinden geçmişsin :D gerçi 2 ay önceymiş belki de sadece o psu vardı o zamanlar.

SSD driverını kurunca veya ramlerin yerlerini değiştirince sorunu çözülen vardı onları dene çözülür belki

Bios ve chipset güncellemesi varsa onları da yap
BİOS ve Ekran kartı güncellemelerini ilk etapta DDU sonra AMD Celanup ile silip sırayla Full,Minimal,Driver only olarak tek tek indirdim daha sonra düzelmedi format atıp tekrar 0 dan titiz bir kurulum yaptım fakat bir işe yaramadı.

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
BİOS ve Ekran kartı güncellemelerini ilk etapta DDU sonra AMD Celanup ile silip sırayla Full,Minimal,Driver only olarak tek tek indirdim daha sonra düzelmedi format atıp tekrar 0 dan titiz bir kurulum yaptım fakat bir işe yaramadı.
Dediğim gibi ssd driver'ını güncellemeyi veya ramlerin yerlerini değiştirmeyi dener misin

PyTHooN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
PyTHooN
Hocam amd driverini kurduktan sonra 1 saat cogu oyunda fps drop yiyorsun eger bu 1 saati veya 2 saati gecerse ya ssd kaynaklidir ya da ram ikisi de degilse psu olabilir
Bazı oyunlarda 5-10 dk shader yüklemesi yapıp düzeliyor bazılarında düzelmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

hangi oyunlarda yiyorsunuz ve tam olarak nasıl yiyorsunuz bu da önemli sıcaklıktan oldğunu düşünüyorum ben ama işlemcinin.
RDR2,Metro Exodus,Elden Ring ve Minecraft gibi oyunlarda saniyelik takılmalar yaşıyorum ve sürekli oynadığım oyunlar

Dediğim gibi ssd driver'ını güncellemeyi veya ramlerin yerlerini değiştirmeyi dener misin
ssd driverını bulamadım ama ramleri denerim

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
560
İsim
Arda
Psudan olduğunu sanmıyorum 650 fsp vardı ben de vento kasa ile, ekran kartını sattım, Ryzen 5 7600 ile drop yemiyorum apu işlemci ile, Amd kartı satıp Nvidiaya geçersin umarım en kısa süre de.

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Talat

RDR2,Metro Exodus,Elden Ring ve Minecraft gibi oyunlarda saniyelik takılmalar yaşıyorum ve sürekli oynadığım oyunlar

5700x 7700 xt sapphire pure kullanıyorum güncel sürümdeyim bi sorun yaşamadım ama siz driveri kaldırıp driversiz bi deneyin sorun karttan mı degilmi anlarsınız bide oynadıgınız oyunların hepsini sistem-ekran-grafiklerden yüksek performansa alın geri dönüşünüzü bekliyorum

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,012
İsim
Ömür

Genelde shader dan oluyor driverda shader bilmemne reset diye bir şey var onu yaparmısınız

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
560
İsim
Arda
5700x 7700 xt sapphire pure kullanıyorum güncel sürümdeyim bi sorun yaşamadım ama siz driveri kaldırıp driversiz bi deneyin sorun karttan mı degilmi anlarsınız bide oynadıgınız oyunların hepsini sistem-ekran-grafiklerden yüksek performansa alın geri dönüşünüzü bekliyorum
Aynı sistemi aynı yerden aldım ve, farklı kart kullanıp sorunun karttan olduğunu buldum, demek o ki arkadaşın şansı tabi denemek isterse denesin ama benim fikrim, satıp Nvidia kartı almasıdır, Amd bozuk (Benim kendi görüşüm)

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Talat
Aynı sistemi aynı yerden aldım ve, farklı kart kullanıp sorunun karttan olduğunu buldum, demek o ki arkadaşın şansı tabi denemek isterse denesin ama benim fikrim, satıp Nvidia kartı almasıdır, Amd bozuk (Benim kendi görüşüm)
2 ekran kartıda markasıda aynı gözümde 2 sininde kendice sorunları var..

Top Bottom