Neler Yeni

Amd Ryzen 3600'e stok soğutucu yetermi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onurcan Çetin
Arkadaşlar Amd Ryzen 5 3600 e kendi stok soğutucusu 1 yıl boyunca yetermi. Yanma gibi sorunlar çıkarır mı çünkü Abdullah abinin youtube ye attığı " yeni sistem aldın mı yapman gerekenler "
videosunda hem işlemciyi hemde ekran kartına işkence testi ni 1 gün boyunca açın diyor da ondan kaynaklı bir soru bu. İşlemci %100 kullanıldı mı sıcaklığı 80 derecenin üstüne çıkıyor.

ErcüCeran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Ercüment Ceran
Stok soğutucu gerçekten bir tık yetersiz kalıyor çünkü 3600 çok güçlü bir işlemci güçlü olan her şey de bu dönemde ısınıyor. İdare edilebilir yanma olmaz bence ama yakın bir zamanda bir kule tipi soğutucu almalısınız

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,726
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Render tarzı işlerle uğraiaşacaksan fazla ısınır ama yanma gibi bir durum olmaz. En fazla bilgisayar kendini kapatır, o konuda için rahat olsun.
Sadece oyun oynayacaksan 1 sene idare eder.

NBatuhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
NBatuhan
Stok soğutucuyla denedim şahsen yeterli bulmuyorum. AIDA64 stres testinde ilk 1 dakika dolmadan +90 dereceleri görüyor, testi direk durdurduğum için 10 dakika sonunda kaç derece olur bilemiyorum. Fakat BIOS'tan CPB'u kapatırsanız işlemci 3,6ghz'de sabit kalıyor (+4ghz'e boost etmiyor) aynı testi 80-85 civarında (ilk 10 dakika) tamamlıyor.
Kullandığım kasa da serin sayılabilecek bir kasa, MB511, ona rağmen stok soğutucuyu yeterli bulmuyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onurcan Çetin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stok soğutucuyla denedim şahsen yeterli bulmuyorum. AIDA64 stres testinde ilk 1 dakika dolmadan +90 dereceleri görüyor, testi direk durdurduğum için 10 dakika sonunda kaç derece olur bilemiyorum. Fakat BIOS'tan CPB'u kapatırsanız işlemci 3,6ghz'de sabit kalıyor (+4ghz'e boost etmiyor) aynı testi 80-85 civarında (ilk 10 dakika) tamamlıyor.
Kullandığım kasa da serin sayılabilecek bir kasa, MB511, ona rağmen stok soğutucuyu yeterli bulmuyorum
Teşekkürker
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürker

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
İşlemcine eziyet çektirmenin anlamı yok 3600 e para verip sistem toplayabilen adam soğutucuyu da düşünmeli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onurcan Çetin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcine eziyet çektirmenin anlamı yok 3600 e para verip sistem toplayabilen adam soğutucuyu da düşünmeli.
Teşekkürler

Stok soğutucu gerçekten bir tık yetersiz kalıyor çünkü 3600 çok güçlü bir işlemci güçlü olan her şey de bu dönemde ısınıyor. İdare edilebilir yanma olmaz bence ama yakın bir zamanda bir kule tipi soğutucu almalısınız
Teşekkürler

Teşekkürker

Son düzenleme:

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Arkadaşlar AMD Ryzen 5 3600 e kendi stok soğutucusu 1 yıl boyunca yetermi. Yanma gibi sorunlar çıkarır mı çünkü Abdullah abinin youtube ye attığı " yeni sistem aldın mı yapman gerekenler "
videosunda hem işlemciyi hemde ekran kartına işkence testi ni 1 gün boyunca açın diyor da ondan kaynaklı bir soru bu. İşlemci %100 kullanıldı mı sıcaklığı 80 derecenin üstüne çıkıyor.
Ocda eriri o standart fan oc yapmassan seni goturur

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Dark guardian gibi full mesh bolfanlı bir kasa varsa idare eder.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onurcan Çetin
Son düzenleme:
Top Bottom