Neler Yeni

AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics 3.70 GHz ile mantıkl pc nasıl alırım

Zafre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer güngör
Bütçe
5000
AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics 3.70 GHz işlemci ile ekran kartsız nasıl pc toplarım

En İyi Cevap
APU Sistem toplamak istiyorsunuz anladığım kadarıyla ,bunun için ekran kartına ihtiyacınız yok yapmanız gerekenler:
1)Kaliteli bir RAM kiti kullanmak ,çift kanal olması performansı büyük oranda etkiler ,APU sistemlere Crucial Ballistix RAM'ler öneriyorum ben ,OC Potansiyeli yüksek oluyor ve bütçeye uygun.
2)Orta seviye bir anakarta ihtiyacınız var B450 S2H işinizi rahatlıkla görecektir.
3)Depolama tarafını siz opsiyonel olarak ayarlarsınız ama muhakkak SSD bulundurun mümkünse M2 SSD.
4)Ortalama 500W güç kaynağı yetecektir ,ileride de upgrade bakımından yeterli olur 500W FSP PSU bakabilirsiniz.
5)Kasa tarafında sizin göz zevkinize uygun ve şu şartları karşılayacak şekilde:Mesh ve 4 fanlı bir kasa bulundurun.Boyutu da aynı şekilde size...

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
APU Sistem toplamak istiyorsunuz anladığım kadarıyla ,bunun için ekran kartına ihtiyacınız yok yapmanız gerekenler:
1)Kaliteli bir RAM kiti kullanmak ,çift kanal olması performansı büyük oranda etkiler ,APU sistemlere Crucial Ballistix RAM'ler öneriyorum ben ,OC Potansiyeli yüksek oluyor ve bütçeye uygun.
2)Orta seviye bir anakarta ihtiyacınız var B450 S2H işinizi rahatlıkla görecektir.
3)Depolama tarafını siz opsiyonel olarak ayarlarsınız ama muhakkak SSD bulundurun mümkünse M2 SSD.
4)Ortalama 500W güç kaynağı yetecektir ,ileride de upgrade bakımından yeterli olur 500W FSP PSU bakabilirsiniz.
5)Kasa tarafında sizin göz zevkinize uygun ve şu şartları karşılayacak şekilde:Mesh ve 4 fanlı bir kasa bulundurun.Boyutu da aynı şekilde size opsiyonel ama ATX kasaya ihtiyacınız olmaz çünkü anakart biraz küçük kalıyor ATX kasaya göre.
6)İşlemciye OC yapmak isterseniz de güzel bir soğutucu lazım olacaktır elbette bu bakımdan Snowman T6 Ultra yeterli olacaktır.

Ek olarak da eklemek isterim o bütçeye APU sistem önermem,rahatlıkla ekran kartlı sistem toplarsınız.

Son düzenleme:
En İyi Cevap

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret

Zafre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer güngör
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5)Kasa tarafında sizin göz zevkinize uygun ve şu şartları karşılayacak şekilde:Mesh ve 4 fanlı bir kasa bulundurun.Boyutu da aynı şekilde size opsiyonel ama ATX kasaya ihtiyacınız olmaz çünkü anakart biraz küçük kalıyor ATX kasaya göre.
6)İşlemciye OC yapmak isterseniz de güzel bir soğutucu lazım olacaktır elbette bu bakımdan Snowman T6 Ultra yeterli olacaktır.

Ek olarak da eklemek isterim o bütçeye APU sistem önermem,rahatlıkla ekran kartlı sistem toplarsınız.
çok teşekkür ederim sizi rahatsız etmek istemem ama bir sorum olacak 5000tl için apu sistem önerir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesajı demin yanlışlıkla erken yolladım ,şimdi tekrar bakarsınız.
teşekkür ederim saolun

Orhanaygun41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
956
İsim
Orhan Aygün
İlgilendiği Kategoriler
2.EL PC ALIŞ-SATIŞ VE PC TOPLAMA konularına etiketleyebilirsiniz.
Steam
https://s.team/p/ckgf-kndf/VRFNVGJG
Discord
orhanaygun#3804

Bunu toplayabilirsin.

Zafre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer güngör
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bunu toplayabilirsin.
teşekkür ederim saol

Zafre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer güngör

Bunu toplayabilirsin.
bu apu sistem değilmi
sormayı unutmuşum

Orhanaygun41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
956
İsim
Orhan Aygün
İlgilendiği Kategoriler
2.EL PC ALIŞ-SATIŞ VE PC TOPLAMA konularına etiketleyebilirsiniz.
Steam
https://s.team/p/ckgf-kndf/VRFNVGJG
Discord
orhanaygun#3804
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,692
Üyeler
138,391
Son üye