Neler Yeni

Amd Ryzen 5 5600'üm dengesiz ısınıyor

Sanko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Sanko
1 ay önce bilgisayarımın anakartı bozulmuştu o yüzdende bilgisayarımı kullanamıyordum dün yeni anakart aldım toplama işinde de psu bağlantılarından anlamadığım için bir arkadaşımdan rica ettim sistemimi topladı fakat işlemcim boşta 78 dereceleri görüyordu hatta birkaç kez pc ısı yüzünden kendi kendine kapandı sorunun termal macundan olabileceğini düşünüp yeni termal macun alıp sürdük sonra yeniden ısınma sorunları olduğunu gördük sıvı soğutmayı yanlış mı bağladık acaba diye yerini değiştik yine aynı sorun vardı son çare olarak kasanın toz filtrelerini söküp fanları %100 kullanıma aldık pc kapanmıyor veya 78 derecelere fırlamıyor fakat boştayken arada 30 arada 40 arada 50 derecelere ulaşıyor çok dengesiz bir ısınma biçimi var arkadaşımında hata yaptığını düşünmüyorum çünkü kendiside aynı soğutucuyu kullanıyor ve sökme takma deneyimide var sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin

(Not: Kullandığım Sıvı Soğutucu: Thermaltake TH240)

Sanko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Sanko
Yok mu faturası falan? Yoksa işin zor gibi :/
maalesef olmazsa gidicem 2. el ucuz wraith prism alıcam idarelik eskiden kullanıyordum sıvı soğutucu almadan önce işimi görüyordu sonra sattım ama

Top Bottom