Neler Yeni

AMD Yine 22.7.1 Driver Sorunu

Tworst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Samet Kırıcı
Merhaba iyi sosyaller, yine ve yeniden AMD driver sorunları bitermi bitmez cidden bu sefer kötü söyleyeceğim, ekran kartım RX 6500XT eski ekran kartım bu sorundan dolayı değiştirdim biraz eskiydi hem de bahane olmuştu herkesin bildiğini gibi 22.7.1 sürümü çıktı AMD ve bu sürüm gerçekten yine sorunlarla çıkmış benim için en önemli sorunu ise şu şekilde söyleyeyim.
Ben grafik tasarımcıyım ve photoshop gibi bir sürü uygulama kullanıyorum ve photoshop uygulamasında her bir üst sürümde iyi bir ekran kartı ister ve ben daha 2 ay oldu ekran kartını alalı ve sorunsuz kullanıyordum photoshop sürümüm kartı aldım alalı CC 2020 sürümü dün bana zorla 22.7.1 Driver yükletti AMD yükledim Photoshop bir girdim hoba demiştim ya başta Photoshop sürümleri için yeni yüksek kartlar lazım kart yetmiyor görüntü kötüleşiyor filan sorunlar oluyor, ee ben 2 aydır bu sürümdeyim ekran kartımda RX 6500 XT bu nasıl olabilir adamlar bir driver ile berbat etti bütün işlerimi,
Tabii bunu ben driver sorunu olacağını hiç düşünmedim ben gittim format attım dedim bari bu sefer AMD eski sürüm yükleyeyim yükledim kurdum düzeldi photshop PC yeniden başlattım hoba bir anda AMD uyarı ekran kartı sürümünüz ile AMD sürümünüz eşleşmiyor lütfen AMD sürümünüzü yenileyin. yapacak bir şey yok 22.7.1 yükledim ve yine aynı sorun Photoshop.
Sizden ricam benim bu AMD nasıl destek açabilirim bu sorun yüzünden çözüme ulaşmayacak fakat şansımı deneyeceğim.

Tworst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Samet Kırıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,214
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Dostum driver' ı internet kapalı kurarsan daha etkili sonuç alırsın.
AMD uyarı ekran kartı sürümünüz ile AMD sürümünüz eşleşmiyor lütfen AMD sürümünüzü yenileyin.
Windows kafasına göre kendi driver kurmus gibi duruyor. Ayrıca Windows' un kendi kendine ekran kartı sürücsü kurmasını engelleyen bir ayar vardı onu kullanmakta iş yapar google da araştırabilirsin.

Ayrıca yine 6500xt ve yine PCI 3.0 da sorun yaşanıyor 👎

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,935
İsim
Hacı
DDU ile silip 22.5.1 i indirip kurunuz.

Tworst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Samet Kırıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum driver' ı internet kapalı kurarsan daha etkili sonuç alırsın.

Windows kafasına göre kendi driver kurmus gibi duruyor. Ayrıca Windows' un kendi kendine ekran kartı sürücsü kurmasını engelleyen bir ayar vardı onu kullanmakta iş yapar google da araştırabilirsin.

Ayrıca yine 6500xt ve yine PCI 3.0 da sorun yaşanıyor 👎
Şuan bu 22.7.1 sürümünü silip eski sürümüne geçsem sorun çıkarırmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

DDU ile silip 22.5.1 i indirip kurunuz.
ilk o sürümü kurmuştum fakat PC kapa aç yaptığımda uyarı veriyor AMD açılmıyordu lütfen grafik kartınız ile sürüm uyuşmuyor diye

hocam optional sürümü kurarsanız sorun yaşanabilir çünkü beta oluyor o sürümler. tavsiyem recomended sürümü kullanın, ben hiç sorun yaşamıyorum.

Silinsin

80+ Silver

ilk o sürümü kurmuştum fakat PC kapa aç yaptığımda uyarı veriyor AMD açılmıyordu lütfen grafik kartınız ile sürüm uyuşmuyor diye
2.7.1 rezalet durumda zaten en az 200 adam bulursunuz ekran kilitlenmesi yaşayan alt tab yapınca.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,935
İsim
Hacı

DDU ile silip yükleyin muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,255
İsim
SEYF
Maalesef bu driver olayı gerçekten çok kötü. Bazı oyunlar zorla 22.2.2 yukletiyor. Bazıları 22.5.1 istiyor. Uyarı veriyor ekranda hangi birini yükleyeceğiz abi tuhaf

Tworst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Samet Kırıcı

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,935
İsim
Hacı

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,003
İsim
Abdullah Aydoğdu
Önerilen driverleri kullanmazsanız hata yaşamanız normal. Ondan sonra AMD driverlerine laf ediyorlar. Önerilenleri kurun.

Top Bottom