Neler Yeni

Anadolu lisesinden meslek lisesine geçilir mi ?

YavuzZX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Yavuz Balıkçıoğlu
şu anda anadolu lisesinde okuyorum geçen günlerde rehber öğretmen gelip meslek liselerine geçebilirsiniz çok iyi olur falan diyince kafam karıştı. Ülkemizin şu anki durumunda üniversiteden sonra iş bulamama çok yaygın bir sorun. meslek lisesi bu sorunu ortadan kaldırıyor. hemen meslek sahibi oluyorsunuz ama ileride başka bir iş yapmak istesem meslek lisesi mezunu olmak sıkıntı yaratır gibi. LGS'den 372 puan almış biri olarak sizce meslek lisesine geçilir mi ?

2mApoo

80+ Silver
şu anda anadolu lisesinde okuyorum geçen günlerde rehber öğretmen gelip meslek liselerine geçebilirsiniz çok iyi olur falan diyince kafam karıştı. Ülkemizin şu anki durumunda üniversiteden sonra iş bulamama çok yaygın bir sorun. meslek lisesi bu sorunu ortadan kaldırıyor. hemen meslek sahibi oluyorsunuz ama ileride başka bir iş yapmak istesem meslek lisesi mezunu olmak sıkıntı yaratır gibi. LGS'den 372 puan almış biri olarak sizce meslek lisesine geçilir mi ?
Kaçıncı sınıfsın şuan?

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,167
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Ben olsam Anadolu lisesinde kalıp sağlam şekilde çalışıp iyi bir üniversiteye giderdim.
Aaa dur öyle yapmıştım zaten :cool:

Son düzenleme:

2mApoo

80+ Silver
Puanına bakacak olursak LGS gibi bir sınav için o kadar iyi değil. Fakat yabana atılacak bi puanda değil. Eğer liseni bırakıp MESLEK LİSESİNE geçiş yaparsan afedersin ama "attan inip eşşeğe binme" durumu yaşarsın. Gelecekteki kariyerin için endişeliysen , adam akıllı TYT çalışıp (günde 2-3saat yeterli olacaktır. Fakat diğerki yıllarda bu sayılar 2-3katına çıkacaktır) ,11-12. sınıf için TEMEL hazırlarsan AYT zamanı da aklın TYT 'de kalmayacaktır.Ve cayır cayır net arttırmaya bakarsın . (özellikle MATEMATİK ) iyi bir üniversitenin önünde pek bir engel kalmıyor. Yapma öyle bişey. Yerinde olsaydım sana bu tavsiyeyi veren hocadan olabildiğince uzaklaşırdım aga.

Top Bottom