Neler Yeni

Anakart üzerinde 4 pin cpu ne işe yarar

black4949

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
mahmut
Merhabalar anakartın üzerinde 4 pin giriş yeri var sol üstte oraya kablo yetişmiyor uzatma kablosu alsam sleev işe yararmı ve bu güç girişi ne işe yarıyor Google baktım ama tam anlayamadım ?

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Bu girişe pwm özellikli fanları bağlarsınız bu fanların kendisi sıcaklığa göre fan devrini ayarlar

Son düzenleme:

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Merhabalar anakartın üzerinde 4 pin giriş yeri var sol üstte oraya kablo yetişmiyor uzatma kablosu alsam sleev işe yararmı ve bu güç girişi ne işe yarıyor Google baktım ama tam anlayamadım ?
resim vs benzeri bir şey atar mısın yazından bir şey anlamadım
Ama 4 girişli kısım varsa cpu için güç girişidir ve güç kaynağından gelen 4 girişlik kablo oraya takılır
Mesaj otomatik birleştirildi:

O değl sol üstte güç giriş var ya o 4 veya 8 pinli oluyor anakartlarda
Ama 4 girişli kısım varsa cpu için güç girişidir ve güç kaynağından gelen 4 girişlik kablo oraya takılır

black4949

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
mahmut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
resim vs benzeri bir şey atar mısın yazından bir şey anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:
Başlıksız-1.jpg
burası 4 girşil varya buraya takmazsak ne olur anakart çalışırmı güç kablosu yetişmiyordu sleev uzatma aldım yalnız işlemci çok ısınıyor dedi sistemkendini kapattı ? iş yermdeki bilgisayarn anakartı bu

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Alıntıyı görüntüleburası 4 girşil varya buraya takmazsak ne olur anakart çalışırmı güç kablosu yetişmiyordu sleev uzatma aldım yalnız işlemci çok ısınıyor dedi sistemkendini kapattı ? iş yermdeki bilgisayarn anakartı bu
Dostum orası işlemci için güç girişi eğer oraya kablo takmazsan işlemci güç almaz ve sistem çalışmaz.
Kaliteli bir ara kablosu alman gerekli ben zamanında dandik aldım kablo yandı.
Hem güç kaynagından gelen kablo nasıl yetismiyor anlamadım.
İşlemciye macun sürdün mü(kaliteli)? Fan yetleştirdin mi üstüne ondan ısınıyor olabilir.

black4949

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
mahmut
Dostum orası işlemci için güç girişi eğer oraya kablo takmazsan işlemci güç almaz ve sistem çalışmaz.
Kaliteli bir ara kablosu alman gerekli ben zamanında dandik aldım kablo yandı.
Hem güç kaynagından gelen kablo nasıl yetismiyor anlamadım.
İşlemciye macun sürdün mü(kaliteli)? Fan yetleştirdin mi üstüne ondan ısınıyor olabilir.
normalde sorun yoktu power kablosu yetişmiyor hafta içi bir kere daha bakarım yalnız bende analamdm yetişmesi lazımdı işlemci i5 9400 ekra nkartı rx590

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Alıntıyı görüntüleburası 4 girşil varya buraya takmazsak ne olur anakart çalışırmı güç kablosu yetişmiyordu sleev uzatma aldım yalnız işlemci çok ısınıyor dedi sistemkendini kapattı ? iş yermdeki bilgisayarn anakartı bu
bağlamazsanız ya sistem boot etmez ya işlemciniz güce ihtiyaç duyduğunda sistem kendini kapatır yada sürekli reset atar.

black4949

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
mahmut
bağlamazsanız ya sistem boot etmez ya işlemciniz güce ihtiyaç duyduğunda sistem kendini kapatır yada sürekli reset atar.
Hmm uzatma kablosu çalışmıyor o zaman çünkü rest atıyor pc kendine

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
905,954
Üyeler
140,581
Son üye