Neler Yeni

Anakartın Sorunu Var mı Nasıl Anlayabilirim?

Yakın zamanda anakart aldım bir kaç güne elime geçecek, parçaları tek tek alarak bilgisayar topluyorum, 2-3 ayı bulacak büyük ihtimalle. Aldığım anakartı kutusundan çıkartmalı mıyım? ve geldiğinde ürün hasarlı mı değil mi diye yaptırmam kontrol etmem gereken bir durum var mı?

Bir sorunu var mı yok mu nasıl anlayabilirim?
20220420_185218.jpg

Son düzenleme:

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Yakın zamanda anakart aldım bir kaç güne elime geçecek, parçaları tek tek alarak bilgisayar topluyorum, 2-3 ayı bulacak büyük ihtimalle. Aldığım anakartı kutusundan çıkartmalı mıyım? ve geldiğinde ürün hasarlı mı değil mi diye yaptırmam kontrol etmem gereken bir durum var mı?
Geldiğinde şöyle bi' yüzeysel olarak bakmanı öneririm.
Bir kırık vs. oluşmuşsa erkenden değişim yaparsın.

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bende parça parça sistem topluyorum. Parçalar geldiğinde açıp bir çizik vb. var mı diye kontrol et.

MasterOfPuppets

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Gokhan
Kutusundan cıkartıp kontrol yapın sonrasında tekrar antistatik poşetine koyup kutusuna düzgünce yerleştirip öyle saklayın.

Elcan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Elcan İslamlı
Ben de ilk topladığım zamanlarda aynı seninki gibi anakartı yaklaşık 2 ay kullanamadım. Parçalar hazır değildi ama bi sorun çıkmadı. Rütubetli ortamda tutma yeter.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,122
İsim
Ahmet Sevinç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Herhangi bir kırık vs. olursa zaten değişim hakkı sizde oluyor.
Açmadan nasıl göreceksiniz kırık olduğunu? :D
İlk defa aldım hocam ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok :D
Bende parça parça sistem topluyorum. Parçalar geldiğinde açıp bir çizik vb. var mı diye kontrol et.
Geldiğinde fotoğrafını çekip buraya atsam yardımcı olur herhalde arkadaşlar var mı bir sorunu diye.

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İlk defa aldım hocam ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok :D

Geldiğinde fotoğrafını çekip buraya atsam yardımcı olur herhalde arkadaşlar var mı bir sorunu diye.
Tabii, etiketleyip fotoğraf paylaşın sağını solunu. Yardım ederiz

Sir Cem T-oker

80+ Gold
tüm parçalar gelmeden hepsini çok kurcalamayın. sorun gözükmüyor. sonuçta 4klık anakart 100 kere kontrol etmişlerdir.:kekw:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,884
Üyeler
138,432
Son üye
audioperformance
Top Bottom