Neler Yeni

Anakartın yanmasından şüpheleniyorum(Çözüldü, Rami farklı slota takın deneyin işe yaramazsa bios pilini tak çıkar yapın.)

BISHAMON

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Hakan Türkmen
Kasanın önündeki iki adet USB girişi çalışmıyordu internetten biraz baktım kablolar anakarttan çıkmış olabilir yazıyordu ben de açtım kasayı baktım anakartta bir kabloya dokunduktan sonra bilgisayarı başlatırken birkaç kez ışıklar gidip geldi şuan kasanın içinde ışıklar yanıyor işlemci fanı çalışıyor ekran kartında sorun ışığı yanmıyor ancak klavyen monitör mouse gibi donanımlara elektrik gitmiyor sanırım klavyeye ve mousea ışık gelmiyor ve monitöre Dr görüntü gelmiyor ekran kartım yanmış mıdır, yandıysa ne yapmalıyım?

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,152
İsim
Adnan Eren
Ya ekran kartında sorun var yada Anakart Allaha Bakıyor :/ Geçmiş Olsun

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,930
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Kasanın önündeki iki adet USB girişi çalışmıyordu internetten biraz baktım kablolar anakarttan çıkmış olabilir yazıyordu ben de açtım kasayı baktım anakartta bir kabloya dokunduktan sonra bilgisayarı başlatırken birkaç kez ışıklar gidip geldi şuan kasanın içinde ışıklar yanıyor işlemci fanı çalışıyor ekran kartında sorun ışığı yanmıyor ancak klavyen monitör mouse gibi donanımlara elektrik gitmiyor sanırım klavyeye ve mousea ışık gelmiyor ve monitöre Dr görüntü gelmiyor ekran kartım yanmış mıdır, yandıysa ne yapmalıyım?
Anakartta kırmızı bir led yanıyor mu?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Anakartta bir şey olsaydı sistem hiç çalışmazdı muhtemelen, RAM ile alakalı olabilir RAM leri söküp silgi ile silip slot değişme gibi basit işlemleri deneyebilirsiniz, işlemcinin dahili grafik birimi var ise ekran kartını söküp monitörü anakarta bağlayıp sistemi çalıştırmayı deneyebilirsiniz böylece ekran kartı sorunlumu net anlarsınız.

BISHAMON

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Hakan Türkmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimalle sorunum ekran kartı ile ilgili değil çünkü klavye mouseada güç gitmiyor, ram böyle birşeye neden olabilir mi dediğim olay yeni gerçekleşti ve öncesine kadar ön USB portları dışında hiç sorunum yoktu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bı kırmızı ışık yanıp sönüyor ama sanırım sadece LED ışıkmış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartın modeli Asus b450m dragon, yanıp sönüyor dediğim ışıksa bu

Ekler

• IMG_20210703_021830.jpg
    IMG_20210703_021830.jpg
    4.2 MB · Hit: 33

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Bios pilini çıkart 10 dakka bekle sonra tekrar tak bilgisayarı aç

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3

BISHAMON

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Hakan Türkmen
Rami kontrol ettim bios pilini çıkartıp taktım mousea falan ışık geldi ama klavyeye gelmedi aynı şekilde monitörden de görüntü alamadım, ekran kartının hata ışığı yanmıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,523
Üyeler
156,623
Son üye
woldjoker
Top Bottom