Neler Yeni

Android Instagram Kalite Yükseltme (Kolpa)

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Çok garip bir şekilde normalde bildiğim kadarıyla sadece IOS'larda açık olan bu medya upload seçeneği benim dandik realme c25s cihazıma da gelmiş.
Şu anda aşırı sevinçliyim, birkaç haftadır tüm hikayeler çok kötüydü meğersem sebebi buymuş özellik default kapalı geldiğinden olsa gerek hikayeler kötüymüş.

Bunu zaten durumumda paylaşmıştım. Gelelim asıl konuya.
Ben temmuz ayından bu yana Android 12 kullanıyorum.
Ben bu özelliğin sadece Android 12 için açıldığını vs. düşündüm başta. Ancak anlaşılan durum pek de öyle değil.
Annemin Galaxy J8 (Android 10) cihazında da, babamın realme 6i (Android 11) cihazında da aynı seçenek vardı.

Siz de telefonunuzu kontrol edin. Acaba bu bir görsel hata misali bir şey ve bizi mi kandırıyorlar yoksa gerçekten çoğu Android cihazda Instagram yükleme sorununu giderecek özellik sonunda geldi mi?

Screenshot_2022-09-29-22-52-35-72_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,913
İsim
tümen dağ
Hucresel veridemi etkin oluyor sadece

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,233
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bende de var. Çevirisi de düzgün :D

TİTAN.

80+ Platinum
Hem wifi hemde mobil veride etkin ve uzun süredir var bu özellik en azından bende

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hem wifi hemde mobil veride etkin ve uzun süredir var bu özellik en azından bende
Alttaki "Upload at highest quality" seçeneğinden bahsediyorum. Normalde o sadece iPhone cihazlarda gözüküyordu.
Üstteki seçenekleri zaten kullanıyordum. Silip yükleyince bozulmuş ayarlarım.

TİTAN.

80+ Platinum
Alttaki "Upload at highest quality" seçeneğinden bahsediyorum. Normalde o sadece iPhone cihazlarda gözüküyordu.
Üstteki seçenekleri zaten kullanıyordum. Silip yükleyince bozulmuş ayarlarım.
Bende yüksek kaliteli medya yüklemesi yazıyor uzun zamandır da var ama sanki artı göremedim

WildFang

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Emir Meydan
Hocam bu bence başka bir ayar çünkü eğer dediğiniz olsa bayağı büyük ses getirirdi. Sebebi ise instanın her android (1000lerce) telefona optimize edilmesi çok büyük bir olay. Samsung s22 serisi için instagram kalite sorunu ile ilgili iyileştirme sözü verdi mesela. Bu olay böyle büyük bir olay yani sessiz sedasız alt segment kimsenin yüzüne bakmadığı telefonlara şak diye getireceklerini sanmıyorum.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hucresel veridemi etkin oluyor sadece
Bende de var. Çevirisi de düzgün :D
Bende yüksek kaliteli medya yüklemesi yazıyor uzun zamandır da var ama sanki artı göremedim
Hocam bu bence başka bir ayar çünkü eğer dediğiniz olsa bayağı büyük ses getirirdi. Sebebi ise instanın her android (1000lerce) telefona optimize edilmesi çok büyük bir olay. Samsung s22 serisi için instagram kalite sorunu ile ilgili iyileştirme sözü verdi mesela. Bu olay böyle büyük bir olay yani sessiz sedasız alt segment kimsenin yüzüne bakmadığı telefonlara şak diye getireceklerini sanmıyorum.
Bugün yüksek çözünürlükte bir şey yüklemem gerekti.
Ayar bomboş, bir işe yaramıyor. 2 ay önce bahsedilen 1 dakikalık story olayı da daha gelmemiş.
Gittim kısa süreliğine AeroInsta indirdim. Güvenli değil biliyorum ancak artık insan bunlara sürükleniyor.
İnanın AeroInsta'da bile yani saçma bir apk'da bile bu kadar iyi bir şekilde yükleme yapabilirken, gerek reels olsun gerek story olsun güzelce kullanabilirken neden bildiğimiz Instagram'da bunlar olmuyor anlamıyorum.
Az önce ocak ayında 2.700TL'ye aldığım realme cihazımla inanılmaz kalitede hikaye ve reels yükledim. Şaka gibi.

Tabi işim bitince Aero'yu silip hesabımdan atıp şifreyi değiştirdim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,367
Üyeler
140,181
Son üye
a0zen
Top Bottom