Neler Yeni

Android Şarj Yüzdesi Algoritması

_LX_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
Evren, samanyolu galaksisi, güneş sistemi, dünya.
İsim
Çınar Yılmaz
Instagram
matsukobayashi
Kaynak kodu hangisi ? o_O daha çok açıklarsanız yapmam gerekeni anlayacağım. Aurıca bunları anlayabilecek kadar bilgili değilim maalesef." Öğren de gel yavrum" diyebilirsiniz daha fazla uğraşmak istemiyorsan hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki bu hesaplanan değeri binde olarak göstermek için ufak bir değişiklik yapmamız gerekmez mi, ben mi yanlış düşünüyorum ? Amacım telefonun batarya amperi gibi şeylerle oynamak değil, yüzdeliği değiştirmek. %1 yerine 10 yazsın orda .Çok şey mi istiyorum.
Kaynak kodunu Google'ın rehberlerinden adım adım ilerleyip indirin. Sonra rehberlerden faydalanmaya devam ederek şarj kısmını bulun ve düzenleyin. Sonra rehberlerden faydalanmaya devam ederek derleyin ve telefonunuza rom olarak atın. Ama önermiyorum. Telefonunuza zarar verebilir ve gereksiz bir uğraş..

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Alp Ege Toptaş
Merhabalar. Öncelikle konunun biraz ilginç olduğunu belirteyim. Dediklerim size saçma gelebilir.:). Benim öğrenmek istediğim mesele şu:
Telefonlarda bildirim çubuğunda gösterilen şarj yüzdesi neye bakılarak veya nasıl bir algoritma kullanılarak yüzde haline getirilip oraya yazılıyor ? Ben bu birimi değiştirmek istiyorum. Örnek vereyim: bütün telefonlarda şarj aralığı 0-100 arasıdır, ben bunu 0-1000 arası yapmak istiyorum. Tabi bu pilin kapasitesi arttırmak gibi bir şey değil. Sadece değer farklı gösterilecek. Normal telefonda 75 iken benimkinde 750 olarak gösterilecek. Şarjın virgüllü kısmı var mıdır bilmiyorum, o bize gösterilmiyor; 75,1 veya 75,9 olabilir mesela şarj durumu, biz bunu tabi 75 olarak göreceğiz. Ben olsam 751 veya 759 olarak göreceğim mesela. Eğer Android hakkında bilgili olan arkadaşlarım yardım ederlerse çok sevinirim. Tam olarak bilmeseniz de ipucu verip bir şeyler öğretebilirsiniz. Şarj algoritması ,bu bilgilerin bulunduğu dosyaların adresini veya nasıl hesaplanıyorsa artık (kalan voltaj, amper değerlerine bakılarak filan mı, bu kavramlara pek hakim değilim.) işte onlar hakkında ipucu verirseniz çok mutlu olurum. Dediğim gibi amacım batarya kapasitesi gibi şeyleri arttırmak değil, Sadece ama sadece bildirim çubuğuna yazılan değeri.
[(Telefon rootlu ve custom ROM'lu (ayrıntı vermeye gerek yok) ]
işine yarar mı bilmem ama 0 dan 15e orta hızda 15den 90a yüksek hızla 90-100 arasında çok ama çok yavaşlar 90-100 kapasite arasındaki yavaşılığın sebebi güvenliktir ve batarya ömürlülüğüdür

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Süleyman
işine yarar mı bilmem ama 0 dan 15e orta hızda 15den 90a yüksek hızla 90-100 arasında çok ama çok yavaşlar 90-100 kapasite arasındaki yavaşılığın sebebi güvenliktir ve batarya ömürlülüğüdür
iyi güzel de bunun konuyla ne alakası var ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaynak kodunu Google'ın rehberlerinden adım adım ilerleyip indirin. Sonra rehberlerden faydalanmaya devam ederek şarj kısmını bulun ve düzenleyin. Sonra rehberlerden faydalanmaya devam ederek derleyin ve telefonunuza rom olarak atın. Ama önermiyorum. Telefonunuza zarar verebilir ve gereksiz bir uğraş..
Hangi kaynak kodunu yapmam lazım onlarca koddan hiçbirinin ne işe yaradığını bilmiyorum. Ayrıca şarj kısmı nasıl bir isme sahip de ben onu bulayım ? Ve rehberlerin ne anlattığını bile bilmiyorum adamakıllı. Ya yapacağım kesin şeyi biliyorsanız söyleyin hocam. Yoksa bu kadar uğraştırıcı bir şey olduğunu bilmiyordum. Öğrenipte geleyim bari yüzlerce şeyi.

.EXE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
No Text
Millet boş boş cevaplar vermiş tamamen mesaj kasmak dertleri. Adam sana dalga geç diye sormuyor mantık yoksunu kardeşim. Adam buraya aklındaki şeyi gerçekleştirebilir mi yoksa gerçekleştiremez mi diye yazıyor. Madem bilmiyorsun konuya yorum yapma boş adam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,779
Üyeler
138,406
Son üye
tahakuzgun
Top Bottom