Neler Yeni

Android Şarj Yüzdesi Algoritması

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Süleyman

egehansz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Egehan Sözen
knk o değeri telefonun mAh değerine göre hesapanıyor mesala 4000 mAh sa % 1 kısımda 40 mAh bulunuyor ama tabi ama çoğu telefonun en son ki %1 lik kısmında daha fazla mAh bulunur acil durumlar için telefonun ayarlarında biraz derine inersen anlık olarak kaç mAh kalıdığnı görebilirsin değiştirmek istiyorsan kapsamlı rom atman gerek eğer çok fazla bir bilgin yoksa da elleme telefonun içine edersin
Merhabalar. Öncelikle konunun biraz ilginç olduğunu belirteyim. Dediklerim size saçma gelebilir.:). Benim öğrenmek istediğim mesele şu:
Telefonlarda bildirim çubuğunda gösterilen şarj yüzdesi neye bakılarak veya nasıl bir algoritma kullanılarak yüzde haline getirilip oraya yazılıyor ? Ben bu birimi değiştirmek istiyorum. Örnek vereyim: bütün telefonlarda şarj aralığı 0-100 arasıdır, ben bunu 0-1000 arası yapmak istiyorum. Tabi bu pilin kapasitesi arttırmak gibi bir şey değil. Sadece değer farklı gösterilecek. Normal telefonda 75 iken benimkinde 750 olarak gösterilecek. Şarjın virgüllü kısmı var mıdır bilmiyorum, o bize gösterilmiyor; 75,1 veya 75,9 olabilir mesela şarj durumu, biz bunu tabi 75 olarak göreceğiz. Ben olsam 751 veya 759 olarak göreceğim mesela. Eğer Android hakkında bilgili olan arkadaşlarım yardım ederlerse çok sevinirim. Tam olarak bilmeseniz de ipucu verip bir şeyler öğretebilirsiniz. Şarj algoritması ,bu bilgilerin bulunduğu dosyaların adresini veya nasıl hesaplanıyorsa artık (kalan voltaj, amper değerlerine bakılarak filan mı, bu kavramlara pek hakim değilim.) işte onlar hakkında ipucu verirseniz çok mutlu olurum. Dediğim gibi amacım batarya kapasitesi gibi şeyleri arttırmak değil, Sadece ama sadece bildirim çubuğuna yazılan değeri.
[(Telefon rootlu ve custom ROM'lu (ayrıntı vermeye gerek yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Süleyman
Kaynak kodunu alınız düzenleyip derleyiniz. Çok basit :)
Kaynak kodu hangisi ? o_O daha çok açıklarsanız yapmam gerekeni anlayacağım. Aurıca bunları anlayabilecek kadar bilgili değilim maalesef." Öğren de gel yavrum" diyebilirsiniz daha fazla uğraşmak istemiyorsan hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

knk o değeri telefonun mAh değerine göre hesapanıyor mesala 4000 mAh sa % 1 kısımda 40 mAh bulunuyor ama tabi ama çoğu telefonun en son ki %1 lik kısmında daha fazla mAh bulunur acil durumlar için telefonun ayarlarında biraz derine inersen anlık olarak kaç mAh kalıdığnı görebilirsin değiştirmek istiyorsan kapsamlı rom atman gerek eğer çok fazla bir bilgin yoksa da elleme telefonun içine edersin
Peki bu hesaplanan değeri binde olarak göstermek için ufak bir değişiklik yapmamız gerekmez mi, ben mi yanlış düşünüyorum ? Amacım telefonun batarya amperi gibi şeylerle oynamak değil, yüzdeliği değiştirmek. %1 yerine 10 yazsın orda .Çok şey mi istiyorum.

Son düzenleme:

vpro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
omer
Gene floodçu bebeler doluşup konuyu karalamışlar. Bilmiyorsanız yazmayın lan. Yorumm kasacaz diye her içeriğin içini bol edip çıkıyorsunuz.

• Hahaha
Reaksiyonlar: _LX_
Top Bottom