Neler Yeni

Ani elektrik kesintisi bilgisayara zarar verir mi?

KaRa BeLa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ege Ünal
Bugün elektrikler aniden kesildi ve bilgisayar açıktı. Bi sorun yaratırmı ani elektrik kesilmeleri? Şuan bilgisayar sorunsuz çalışıyor ama benim yaşadığım yerde 2 haftada 1 elektrik gidiyor o yüzden sorayım dedim. Akım koruyucu priz kullanıyorum haberiniz olsun. Anakart MSI B450M-A PRO Max. PSU Aigo Gp650.

EXec

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Hasan basri karkan
Bugün elektrikler aniden kesildi ve bilgisayar açıktı. Bi sorun yaratırmı ani elektrik kesilmeleri? Şuan bilgisayar sorunsuz çalışıyor ama benim yaşadığım yerde 2 haftada 1 elektrik gidiyor o yüzden sorayım dedim. Akım koruyucu priz kullanıyorum haberiniz olsun. Anakart MSI B450M-A PRO Max. PSU Aigo Gp650.
Bence çoğu iş psuda bitiyor akım koruyucu prizde bir yere kadar eğer belli zamanlarda gidiyorsa belli aralıklarla o günler pcyi acmamaya çalışın onun haricinde surekli olmuyorsa hergun hergun bence aman aman bi zararı olmaz

KaRa BeLa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ege Ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence çoğu iş psuda bitiyor akım koruyucu prizde bir yere kadar eğer belli zamanlarda gidiyorsa belli aralıklarla o günler pcyi acmamaya çalışın onun haricinde surekli olmuyorsa hergun hergun bence aman aman bi zararı olmaz
Belirli bi zamanı yok hocam maalesef mesela şuan da gidebilir gine.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki PSU sorun yaratır mı? Kalitelimi yani?

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
1-2 defadan bir şey olmaz ama sık sık oluyorsa ileride sorun olabilir. Akım koruyucu prizin çok bir önemi yok kesintilerde. Çok sık gitmeye başlarsa UPS almanda fayda var.

EXec

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Hasan basri karkan
Belirli bi zamanı yok hocam maalesef mesela şuan da gidebilir gine.

Peki PSU sorun yaratır mı? Kalitelimi yani?
Sertifikası varmi 80+ falan psu kötü değil ama sürekli kesinti olursa sorun yaratabilir

KaRa BeLa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ege Ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1-2 defadan bir şey olmaz ama sık sık oluyorsa ileride sorun olabilir. Akım koruyucu prizin çok bir önemi yok kesintilerde. Çok sık gitmeye başlarsa UPS almanda fayda var.
PSU kalitelimi hocam 80+ sertifikasıda var. Çoğu yerde okudumda PSU iyi ise sorun olmazmış.

Sertifikası varmi 80+ falan
Var hocam.

• Beğen
Reaksiyonlar: EXec

Atyxah

80+ Silver
ups alabilir misiniz peki

Top Bottom