Neler Yeni

Aniden ekran kararması

hanqman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mami
Herkese selamlar sinir krizi geçirme noktasına geldim sebebi ise bilgisayarımda durduk yere masaüstünde/oyunda aniden ekran kararıyor ama arkadan dinlediğim müzik sesi geliyor? Discord sesi geliyor? Ekran kartın fanları aniden çalışıyor ve monitör sinyal alamıyor ve manuel olarak kapatıyorum. Bu bazen 1 gün boyunca olmuyor bazen bu şekilde oluyor oynadığım oyun 20 senelik fazla sistem istemeyen oyun, bazen de 1 hafta sonra oluyor.

Bu süreçte yapılanlar;
Ekran kartımı ASUS yetkili servise (smsinfocomm) yolladım 10 gün sonra cevap olarak hiçbir problem olmadığını söylediler ve tekrar yolladır. Bende 1 hafta test ettikten sonra tekrar problemler devam etti bu sürede anakartımı MSI X570 unify ile değiştirdim. Format attım sıfır kurulum yapıp tüm güncellemelerimi düzgün kurdum.
Problemi çözebilmem için ne yapacağım hakkında en ufak bilgim yok.
Display port kablomu değiştirdim güç(power) kablosunu değiştirdim.
Ekran kartında bir problem olmadığını söyledi servis (servisede güvenim sıfır)
3 ay içerisinde 2 aldığım ekran kartındada bu tarz problemler yaşadım.

Videosunu paylaştım..

Ekran kartı ASUS 2080 Super white Edition.
Monitör ASUS 165Hz gynsc 27.
3600 Ryzen işlemci.
X570F anakart.
Corsair 750W 80P güç kaynağı.

S1mur6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ömer
bende benzer bir problem yaşıyorum, aniden her şey gidiyor oyun, dc, müzik devam ediyor ama kontrol bende değil. 4 defa mavi ekran hatası aldım sadece dün, son 1 haftadır yaşıyorum ben de bu durumu. Bir çözüm bilen varsa yardımcı olun lütfen

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
İbrahim Tusun
Herkese selamlar sinir krizi geçirme noktasına geldim sebebi ise bilgisayarımda durduk yere masaüstünde/oyunda aniden ekran kararıyor ama arkadan dinlediğim müzik sesi geliyor? Discord sesi geliyor? Ekran kartın fanları aniden çalışıyor ve monitör sinyal alamıyor ve manuel olarak kapatıyorum. Bu bazen 1 gün boyunca olmuyor bazen bu şekilde oluyor oynadığım oyun 20 senelik fazla sistem istemeyen oyun, bazen de 1 hafta sonra oluyor.

Bu süreçte yapılanlar;
Ekran kartımı ASUS yetkili servise (smsinfocomm) yolladım 10 gün sonra cevap olarak hiçbir problem olmadığını söylediler ve tekrar yolladır. Bende 1 hafta test ettikten sonra tekrar problemler devam etti bu sürede anakartımı MSI X570 unify ile değiştirdim. Format attım sıfır kurulum yapıp tüm güncellemelerimi düzgün kurdum.
Problemi çözebilmem için ne yapacağım hakkında en ufak bilgim yok.
Display port kablomu değiştirdim güç(power) kablosunu değiştirdim.
Ekran kartında bir problem olmadığını söyledi servis (servisede güvenim sıfır)
3 ay içerisinde 2 aldığım ekran kartındada bu tarz problemler yaşadım.

Videosunu paylaştım..

Ekran kartı ASUS 2080 Super white Edition.
Monitör ASUS 165Hz gynsc 27.
3600 Ryzen işlemci.
X570F anakart.
Corsair 750W 80P güç kaynağı.
Monitör sinyal almıyorsa bunun sebebi ekran kartı dır.ekran kararmasını bir video ile açıklar mısınız daha açıklayıcı olsun.

Top Bottom