Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #6= Vivy: Fluorite Eye's Song | Yapay Zekanın Kendini Yok Etmesi

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
DİKKAT: Önerinin içerisinde kan içeren fotoğraflar bulunmaktadır.
Merhaba. Bugün Anime Önerilerinin 6. bölümü ile karşınızdayım. Keyifli okumalar ve izlemeler dilerim.

Bu öneri aynı anda Silicone Forum'da da paylaşılacaktır. Herhangi bir çalıntı vs. durumu bulunmamaktadır.

Öneri 3 gün önce yapılacaktı fakat çeviri ekipleri bu animeyi çevirmekte nazlandılar sanırsam. Bir animenin yeni bölümü çıktıktan en geç 3 saat içinde 5 çeviri ekibi çevirirken bunu es geçtiler. Ve gördüğüm kadarıyla tamamen çeviren tek bir çeviri ekibi var. 3 gün sonradan gelmiş olsa da teşekkürlerimi sunarım🤗

Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Rehber - Anime Önerileri #4= TONIKAWA: Over the Moon For You
Rehber - Anime Önerileri #5= KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!

Vivy: Fluorite Eye's Song

VivyThumb2.jpg

Yayın Tarihi
=
3 Nisan 2021'den 19 Haziran 2021'e kadar.

Bölüm Sayısı= 13

Türü
= Aksiyon, Müzik, Bilim Kurgu ve Gerilim (Müzik türünde hele birde böyle mükemmel animeler zor bulunur:censored:)

Yaş Kısıtlaması= Şiddet ve Kan bulunduğundan dolayı +17 gibi bir kısıtlamaya sahip.

Opening/Ending= Bu animemiz zaten şarkılarıyla ünlü. Openingi beğenmeyen yoktur herhalde. Fakat endingi pek bana göre değildi.

Çoğunuzun openingi açmadan geçtiğini biliyorum. Spoiler etiketi altına koymayacağım bu sefer😉

Ufak bir spoiler ile aynı openingi animeden sahneye sahip bir şekilde dinleyebilirsiniz.
Grace tarafından söyleniyor

Müzikler= Bu kısım spoiler içermekte. Animeyi izlemeden şarkıları dinlerseniz keyfiniz kaçar. Ama emin olun mükemmel şarkıları var. Aşağıya koyduğumdan daha çok şarkı var fakat hepsini eklemeyeceğim.

Estella ve Elizabeth - Ensemble for Polaris

Vivy'nin şarkısını birde Grace'den dinleyelim,
Grace - Sing My Pleasure

Vivy - Galaxy Anthem

Ophelia - Elegy Dedicated With Love

Ve Vivy'nin robot haliyle kendi hisleriyle yazıp söylediği şarkı :cry:

Konu=
100 yıl gelecekte robotlar kontrolden çıkmış ve bütün insanlığı canice öldürmektelerdir. Canlı kalan bir bilim adamı, son nefeslerinde tek sağlam kalan robot olan 100 yıl geçmişteki Diva'ya Eşsizlik Projesi'ni vermiştir. Eşsizlik projesi, geçmişte olan dönüm noktalarındaki olayları değiştirme görevidir.
Diva, ilk insansı otonom yapay zekadır. Görevi herkesi şarkılarıyla mutlu etmek ve "Şarkılarını yürekten söylemenin" tanımını bulmaktır. Vivy ismi, küçük bir çocuk olan Momoka tarafından verilmiştir. Hedefi "Ana Sahne"'de şarkı söyleyebilmektir.
Diva, şarkı söylerken Diva modunda iken, Eşsizlik Projesi'ni yürütürken Vivy modundadır. Bu hikaye, bir yapay zekanın 100 yıllık yolcuğunu anlatmaktadır.

VivyThumb1.PNG

Kısa Bir Ön İzleme= (1. Bölümü İçerir)

Diva, her zamanki gibi kendi küçük sahnesinde şarkı söylerken bir anda yere yığılır. O sırada gözünün önüne gelecekten bazı sahneler gelir. Ardından Diva arşive bağlanır (arşiv, her yapay zekanın bağlı olduğu bir yerdir, Diva'nın arşivi ise bir müzik sınıfıdır)
Arşivde camdan içeriye süper yapay zeka olan Matsumoto adında bir küp girer ve gelecek yüz yıl boyunca yapay zekaları yok etme işinde ona katılmasını ister. Diva onlarca kez istemediğini ve sistemini terk etmesini söylese de Matsumoto peşini bırakmaz. Ve Momoka'nın ona verdiği oyuncak ayının içerisine girer.
Matsumoto, Diva'nın ona inanması için gelecekten görüntüler gösterir. Ve bu geleceği değiştirmeleri gerektiğini söyler. Diva inanmaz ve hepsinin uydurmaca olduğunu söyler.
Ardından bir suikast girişiminin olacağı yeri ve zamanı söyler. Diva suikast girişimini engeller ve bu sayede Matsumoto'nun görevinin gerçek olduğunu anlar.
Gelecekte insanlar çok anlamsız bir şekilde "İsimlendirme Kanunu" adı altında, robotlara insan hakları verir. Bu, onların temel dönüm noktası olacaktır. İlk görevleri bu hakların verilmesini engellemektir.

Önerenin Notları=
Spoiler

Bu anime açık ara izlediğim en iyi animelerdendi. Gerek konusu, gerek çizimleri ve dövüş sahneleri. Mükemmeldi. İlk bölüm biraz sıkmış olsa da diğer bölümler beni kendine bağlamayı başardı.
Finalinde Vivy'nin robot hisleriyle, insanlar gibi kendi yazdığı şarkıyı söylemesi, Vivy ve Matsumoto'nun ölmesi yerine resetlenmeleri çok hoşuma gitti. Her ne kadar iyi bir son olsa da ikisinin ölmesi beni üzerdi.
Re:Zero'nun yazarı ve Wit Stüdyo'nun yaptığı bir animeden de böyle güzel bir bir anime beklenirdi. Bu anime sayesinde Attack on Titan'a başlayacağım sanırsam.(İlk üç sezonu Wit Stüdyo tarafından yapıldı)
Ülkemizde bu animenin çok konuşulmaması biraz kötü. Yurt dışında aşırı popüler olduğu halde ülkemizde bu animeyi öneren birini pek göremedim. İyi ki karşılaşmışım bu anime ile.
Şahsen ben bu animenin en az bir ödül alacağını düşünüyorum. (Crunchyroll Anime Awards)
Aklıma takılan tek şey Matsumoto virüsü arşive verirken Vivy'nin neden şarkısını söylediğiydi. Tamam, arşiv, şarkıyı söylerse kendini kapatacağını söyledi, o zaman neden Matsumoto virüs vermeye çalıştı.
Bunun nedenini animenin yorumlarına birinin cevabı sayesinde anladım. Vivy'nin şarkısı ile robotlar kendini kapattı, Matsumoto'nun virüsü sayesinde ise arşiv kapandı. Aklınızda soru işareti kalmaması için söyledim.

Birde şöyle bir sahne koyayım. Vivy'nin bir elinde robot Grace'nin kanı, bir elinde robot Grace ile evli olan insan bilim adamının intiharından sonraki kan. Bu sahnede çok üzülmüştüm.
Vivy1or2.png

VivySad.png

Animenin çok beğenildiğini anlamanız için bir sıralama koyayım.
Bu, İlkbahar sezonunun anime sıralaması. Gördüğünüz gibi Vivy: Fluorite Eye's Song üçüncü sırada, hatta ikinci sıradaki Fumetsu no Anata e ile baş başalar.

Burada 6. önerimizi sonlandıralım. Yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır.

Önerisi Gelecek Animeler= (İzleniyor/İzlenecek)
Kaguya-sama: Love is War (2 sezon) (3. sezon onaylandı)
High School DxD (emin değilim, ban riski var 😅) (4 sezon) (5. sezon onaylandı)
Tensei shitara Slime Datta Ken (2 sezon 2 parça) (2. sezon part 2, Temmuz'da)
My Hero Academia (5 sezon)(hala yayınlanıyor)
Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway (1 sezon)(hala yayınlanıyor)
Ijiranaide, Nagatoro-san (1. sezonu yayınlanıyor)
Bunny Girl Senpai (1 sezon)
Wataten! An Angel Flew Down to Me (1 sezon)

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Önerisi Gelecek Animeler= (İzlendi)
Rent-a-Girlfriend 😉 (1 sezon) (2. sezon 2022'de)
Date A Live :sneaky: (3 sezon) (4. Sezon Ekim'de)
5-toubun no Hanayome 😍 (2 sezon) (Final filmi onaylandı :cry:)
Eromanga-sensei 😝 (1 sezon) (2. sezon artık gelmeli)

Karışık MAL Listem;
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

VivyGif2.gif

Spoiler sayılmaz, bizim kız mermi geçirmez zaten😁
VivyShot.gif

Vivy3.png

VivyBye.PNG

VivyBye1.PNG
Kaynakça=
Vivy: Fluorite Eye's Song - MyAnimeList.net

Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,666
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
eline emeğine sağlık çok iyi

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Bir bakayım.
Anime bulamıyordum. İzleyeyim bakalım.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Siri

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Merhaba. Bugün Anime Önerilerinin 6. bölümü ile karşınızdayım. Keyifli okumalar ve izlemeler dilerim.
Bu öneri aynı anda Silicone Forum'da da paylaşılacaktır. Herhangi bir çalıntı vs. durumu bulunmamaktadır.

Öneri 3 gün önce yapılacaktı fakat çeviri ekipleri bu animeyi çevirmekte nazlandılar sanırsam. Bir animenin yeni bölümü çıktıktan en geç 3 saat içinde 5 çeviri ekibi çevirirken bunu es geçtiler. Ve gördüğüm kadarıyla tamamen çeviren tek bir çeviri ekibi var. 3 gün sonradan gelmiş olsa da teşekkürlerimi sunarım🤗

UYARI: Önerinin içerisinde kan içeren fotoğraflar bulunmaktadır. Ona göre okumaya devam edebilirsiniz.

Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Rehber - Anime Önerileri #4= TONIKAWA: Over the Moon For You
Rehber - Anime Önerileri #5= KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!

Vivy: Fluorite Eye's Song

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi
=
3 Nisan 2021'den 19 Haziran 2021'e kadar.

Bölüm Sayısı= 13

Türü
= Aksiyon, Müzik, Bilim Kurgu ve Gerilim (Müzik türünde hele birde böyle mükemmel animeler zor bulunur:censored:)

Yaş Kısıtlaması= Şiddet ve Kan bulunduğundan dolayı +17 gibi bir kısıtlamaya sahip.

Opening/Ending= Bu animemiz zaten şarkılarıyla ünlü. Openingi beğenmeyen yoktur herhalde. Fakat endingi pek bana göre değildi.

Çoğunuzun openingi açmadan geçtiğini biliyorum. Spoiler etiketi altına koymayacağım bu sefer😉

Ufak bir spoiler ile animeden sahneye sahip bir şekilde dinleyebilirsiniz.
Grace tarafından söyleniyor

Müzikler= Bu kısım spoiler içermekte. Animeyi izlemeden şarkıları dinlerseniz keyfiniz kaçar. Ama emin olun mükemmel şarkıları var. Aşağıya koyduğumdan daha çok şarkı var fakat hepsini eklemeyeceğim.

Estella ve Elizabeth - Ensemble for Polaris

Vivy'nin şarkısını birde Grace'den dinleyelim,
Grace - Sing My Pleasure

Vivy - Galaxy Anthem

Ophelia - Elegy Dedicated With Love
https://youtu.be/VZLTWlWoFQQ

Konu=
100 yıl gelecekte robotlar kontrolden çıkmış ve bütün insanlığı canice öldürmektelerdir. Canlı kalan bir bilim adamı, son nefeslerinde tek sağlam kalan robot olan 100 yıl geçmişteki Diva'ya Eşsizlik Projesi'ni vermiştir. Eşsizlik projesi, geçmişte olan dönüm noktalarındaki olayları değiştirme görevidir.
Diva, ilk insansı otonom yapay zekadır. Görevi herkesi şarkılarıyla mutlu etmek ve "Şarkılarını yürekten söylemenin" tanımını bulmaktır. Vivy ismi, küçük bir çocuk olan Momoka tarafından verilmiştir. Hedefi "Ana Sahne"'de şarkı söyleyebilmektir.
Diva, şarkı söylerken Diva modunda iken, Eşsizlik Projesi'ni yürütürken Vivy modundadır. Bu hikaye, bir yapay zekanın 100 yıllık yolcuğunu anlatmaktadır.

Alıntıyı görüntüle

Kısa Bir Ön İzleme= (1. Bölümü İçerir)

Diva, her zamanki gibi kendi küçük sahnesinde şarkı söylerken bir anda yere yığılır. O sırada gözünün önüne gelecekten bazı sahneler gelir. Ardından Diva arşive bağlanır (arşiv, her yapay zekanın bağlı olduğu bir yerdir, Diva'nın arşivi ise bir müzik sınıfıdır)
Arşivde camdan içeriye süper yapay zeka olan Matsumoto adında bir küp girer ve gelecek yüz yıl boyunca yapay zekaları yok etme işinde ona katılmasını ister. Diva onlarca kez istemediğini ve sistemini terk etmesini söylese de Matsumoto peşini bırakmaz. Ve Momoka'nın ona verdiği oyuncak ayının içerisine girer.
Matsumoto, Diva'nın ona inanması için gelecekten görüntüler gösterir. Ve bu geleceği değiştirmeleri gerektiğini söyler. Diva inanmaz ve hepsinin uydurmaca olduğunu söyler.
Ardından bir suikast girişiminin olacağı yeri ve zamanı söyler. Diva suikast girişimini engeller ve bu sayede Matsumoto'nun görevinin gerçek olduğunu anlar.
Gelecekte insanlar çok anlamsız bir şekilde "İsimlendirme Kanunu" adı altında, robotlara insan hakları verir. Bu, onların temel dönüm noktası olacaktır. İlk görevleri bu hakların verilmesini engellemektir.

Önerenin Notları=
Spoiler

Bu anime açık ara izlediğim en iyi animelerdendi. Gerek konusu, gerek çizimleri ve dövüş sahneleri. Mükemmeldi. İlk bölüm biraz sıkmış olsa da diğer bölümler beni kendine bağlamayı başardı.
Finalinde Vivy'nin kendi yazdığı şarkıyı söylemesi, Vivy ve Matsumoto'nun ölmesi yerine resetlenmeleri çok hoşuma gitti. Her ne kadar iyi bir son olsa da ikisinin ölmesi beni üzerdi.
Re:Zero'nun yazarı ve Wit Stüdyo'nun yaptığı bir animeden de böyle güzel bir bir anime beklenirdi. Bu anime sayesinde Attack on Titan'a başlayacağım sanırsam.(İlk üç sezonu Wit Stüdyo tarafından yapıldı)
Ülkemizde bu animenin çok konuşulmaması biraz kötü. Yurt dışında aşırı popüler olduğu halde ülkemizde bu animeyi öneren birini pek göremedim. İyi ki karşılaşmışım bu anime ile.
Şahsen ben bu animenin en az bir ödül alacağını düşünüyorum. (Crunchyroll Anime Awards)
Aklıma takılan tek şey Matsumoto virüsü arşive verirken Vivy'nin neden şarkısını söylediğiydi. Tamam, arşiv, şarkıyı söylerse kendini kapatacağını söyledi, o zaman neden Matsumoto virüs vermeye çalıştı.
Bunun nedenini animenin yorumlarına birinin cevabı sayesinde anladım. Vivy'nin şarkısı ile robotlar kendini kapattı, Matsumoto'nun virüsü sayesinde ise arşiv kapandı. Aklınızda soru işareti kalmaması için söyledim.
Birde şöyle bir sahne koyayım. Vivy'nin bir elinde robot Grace'nin kanı, bir elinde robot Grace ile evli olan insan bilim adamının intiharından sonraki kan. Bu sahnede çok üzülmüştüm.

Animenin çok beğenildiğini anlamanız için bir sıralama koyayım.
Bu, İlkbahar sezonunun anime sıralaması. Gördüğünüz gibi Vivy: Fluorite Eye's Song üçüncü sırada, hatta ikinci sıradaki Fumetsu no Anata e ile baş başalar.

Burada 6. önerimizi sonlandıralım. Yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır.

Önerisi Gelecek Animeler= (İzleniyor/İzlenecek)
Kaguya-sama: Love is War (2 sezon) (3. sezon onaylandı) (3 bölümlük OVA 19 Mayıs'ta)
High School DxD (emin değilim, ban riski var 😅) (4 sezon) (5. sezon onaylandı)
Wataten! An Angel Flew Down to Me (1 sezon)
Ijiranaide, Nagatoro-san (1. sezonu yayınlanıyor)
Bunny Girl Senpai (1 sezon)
Tensei shitara Slime Datta Ken (2 sezon 2 parça) (2. sezon part 2, Temmuz'da)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Önerisi Gelecek Animeler= (İzlendi)
Rent-a-Girlfriend 😉 (1 sezon) (2. sezon 2022'de)
Date A Live :sneaky: (3 sezon) (4. Sezon Ekim'de)
5-toubun no Hanayome 😍 (2 sezon) (Final filmi onaylandı :cry:)
Eromanga-sensei 😝 (1 sezon) (2. sezon artık gelmeli)

Karışık MAL Listem;
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

VivyGif2.gif

Spoiler sayılmaz, bizim kız mermi geçirmez zaten😁
VivyShot.gif

Alıntıyı görüntüle

Kaynakça=
Vivy: Fluorite Eye's Song - MyAnimeList.net

Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©
Anime stoklarım bitmişti ilaç gibi geldi ama hala strike the blood incelemesi bekliyorum.

Aware

80+ Silver
Spoiler görünce bastım nereden bildin ?
Çıplaklık 10 da kaç o.O2
Eline sağlık.

• Muhteşem

Aware

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Kerim
Animeyi her ne kadar sevmesemde kaliteli ve güzel bir inceleme olmuş başkan.Eline sağlık.

• Muhteşem

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Son düzenleme:
Top Bottom