Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #7= Kaguya-sama: Love is War | Anime Filmi Duyuruldu!

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Her zamanki gibi karşınıza bir anime öneri konusu ile geldim. Şaka maka 7. bölüme gelmişiz. Devamının sorunsuz gelmesi dileğiyle sizlere keyifli okumalar ve izlemeler dilerim.
Bu öneri aynı anda Silicone Forum'da da paylaşılacaktır. Herhangi bir çalıntı vs. durumu bulunmamaktadır.

Öneriyi hazırlarken Gif arayışında mangadan ağır spoilerler yedim. Bu öneri çok şeye mal oldu :cautious:

Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Rehber - Anime Önerileri #4= TONIKAWA: Over the Moon For You
Rehber - Anime Önerileri #5= KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!
Rehber - Anime Önerileri #6= Vivy: Fluorite Eye's Song

Kaguya-sama: Love is War

LisW.jpg

Yayın Tarihi
=
1. Sezon: 12 Ocak 2019'dan 30 Mart 2019'a kadar,
2. Sezon: 11 Nisan 2020'den 22 Haziran 2020'ye kadar.

Bölüm Sayısı=
1. Sezon: 12
2. Sezon
: 12
Toplam 24 bölüm (+1 OVA)

Türü= Komedi, Psikolojik, Romantizm, Okul ve Seinen

Yaş Kısıtlaması
= Daha çok gençlere hitap eden bu animede +13 yaş kısıtlaması bulunmakta.

Opening/Ending= Bu animenin her iki openingi de çok güzel geldi bana. Sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. Önceki öneride olduğu gibi openingleri spoiler içine koymayacağım artık.

1. Sezon Opening

2. Sezon Opening

Tabii birde Chika'nın dansını koymazsak olmaz 😁

Konu=
Ünlü ve seçkin Shuchiin Akademisinde, Miyuki ve Kaguya okul konseyi temsilcileridir. Shuchiin Akademisine girebilmenin iki yolu vardır. Ya ülke sıralamasında dereceli bir öğrenci olmalısınız, ya da zengin ve seçkin bir ailenin çocuğu olmalısınız. Miyuki, ülkedeki en iyi öğrenciler sıralamasına yer alan, okul sıralamasında Kaguya'yı geçerek 1. sırada, yoksul bir ailenin çocuğu ve öğrenci konseyi başkanıdır. Kaguya ise zengin Shinomiya ailesinin zeki ve en büyük kızı olmakla beraber öğrenci konseyi yardımcı başkanıdır. Miyuki ve Kaguya, okulda mükemmel bir çift olarak görülür. İkisi de birbirine karşı hisler besleseler de iki taraf ta itiraf etmekte istekli değildir. Çünkü ilk itiraf eden tarafın kaybedeceğini ve küçümseneceğini düşünüyorlardır. Bu yüzden, aşk savaşında galip olmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparak karşı tarafın itiraf etmesini sağlamaya çalışacaklardır.

Chika-Rage-Gif.gif

Ekstra!
OVA=
Kaguya-sama: Love is War OVA

LisWOVA.jpg

OVA'ları normalde ayrı bir şekilde yazıya eklemem fakat bu OVA'da animeden bağımsız Ecchi sahneler var ve Fan Service bulunuyor.

Yayın Tarihi=
19 Mayıs 2021

Bölüm Sayısı
= 1

Türü
= Komedi, Ecchi, Okul ve Seinen

Yaş Kısıtlaması
= Animede olduğu gibi +13 fakat Ecchi sahneler bulunuyor.

Konu=
Aslında OVA'da söylenecek pek bir konu yok. Love is War izleyenler bir bölümde birden çok konu işlendiğini bilir zaten.

Önerenin Notları=
Spoiler

Benim sevdiğim bir anime olmayı başardı Love is War. 1. sezonunu ve 2. sezonunun yarısını aralıksız bir şekilde izledikten sonra romantizm ve komedi komasına girerek 1.5 ay boyunca izlemeyi bıraktım. Birkaç gün önce izlemeye devam ettim ve saatler içinde bitirdim. 2. sezonun finali evet boş gelebilir ama bence güzel finaldi. Sonda openingin çalması ile güzel bir bitiriş olmuş.
Animede en sevdiğim kısım 2. sezon 11. bölüm oldu. Ishigami'ye olanları öğrendikten sonra kıza "Urusai Baka" (Türkçe olarak yazmak istemedim) demesi, beni aşırı rahatlattı. Keşke kız gerçek olayları öğrenseymiş.
OVA'sını da bir Ecchi sever olarak beğendim aslında 😏 Hem Fan Serviceler ile dalga geçen hem de Fan Service kullanan bir anime görmüş oldum.
Şimdi mangadan okuma sırası. 3. sezonun gelmesini bekleyemeyeceğim çünkü. Birde mangadan bazı spoilerler yedikten sonra beklememin imkanı yok yani.

7. önerimizi burada noktalayalım. Yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır.

Halihazırda İzlediğim Animeler=
Sword Art Online (10/96)
Attack on Titan (25/75)
My Hero Academia (101/113)
Tensei shitara Slime Datta Ken (24/48)
Higehiro (7/13)
Wataten! An Angel Flew Down to Me (11/12)
How Not to Summon a Demon Lord (21/22)

İzlenmiş Animeler
= (Önerisi Yapılacak)
The Quintessential Quintuplets (24/24)
Eromanga Sensei (12/12)
Rent-a-Girlfriend (12/12+?)
Date A Live (34/34+?)

İzleyeceğim Animeler
=
Kakegurui (24)
Tensura Nikki: Tensei shitara Slime Datta Ken (12)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (12+?)
Horimiya (13)
Bunny Girl Senpai (13)

İzlemeyi Bıraktığım Animeler
=
High School DxD (36/48)

Karışık MAL Listem
=
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

Kaguya-Rutin.gif

Kaguya-Rage.gif

Chika-Lo-LGif1.gif

Kaynakça=
Kaguya-sama: Love is War - MyAnimeList.net
Kaguya-sama: Love is War Season 2 - MyAnimeList.net
Kaguya-sama: Love is War OVA - MyAnimeList.net

Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©

Son düzenleme:

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,796
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
ELİNE SAĞLIK

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Siri

Sıpekular

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
İbrahim
Eline sağlık. Sonunda geldi. Bende öneririm bu animeyi. Özellikle seslendirmeler çok hoş. Bu arada mangada 92'den devam et 😉

Aware

80+ Silver
Bu animeye ecchi karıştıran stüdyolar normal animelerde neler yapmaz :D
Eline sağlık.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,796
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
2. Sezon Part 2'nin çıkmasını bekliyorum. En azından Part 2'nin yarısı çıktıktan sonra 2. sezonu izlemeye başlarım muhtemelen.
Spoilersız seni gaza getireyim o zaman, 2. sezon E F S A N E

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Siri

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Her zamanki gibi karşınıza bir anime öneri konusu ile geldim. Şaka maka 7. bölüme gelmişiz. Devamının sorunsuz gelmesi dileğiyle sizlere keyifli okumalar ve izlemeler dilerim.
Bu öneri aynı anda Silicone Forum'da da paylaşılacaktır. Herhangi bir çalıntı vs. durumu bulunmamaktadır.

Öneriyi hazırlarken Gif arayışında mangadan ağır spoilerler yedim. Bu öneri çok şeye mal oldu :cautious:

Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Rehber - Anime Önerileri #4= TONIKAWA: Over the Moon For You
Rehber - Anime Önerileri #5= KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!
Rehber - Anime Önerileri #6= Vivy: Fluorite Eye's Song

Kaguya-sama: Love is War

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi
=
1. Sezon: 12 Ocak 2019'dan 30 Mart 2019'a kadar,
2. Sezon: 11 Nisan 2020'den 22 Haziran 2020'ye kadar.

Bölüm Sayısı=
1. Sezon: 12
2. Sezon
: 12
Toplam 24 bölüm (+1 OVA)

Türü= Komedi, Psikolojik, Romantizm, Okul ve Seinen

Yaş Kısıtlaması
= Daha çok gençlere hitap eden bu animede +13 yaş kısıtlaması bulunmakta.

Opening/Ending= Bu animenin her iki openingi de çok güzel geldi bana. Sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. Önceki öneride olduğu gibi openingleri spoiler içine koymayacağım artık.

1. Sezon Opening

2. Sezon Opening

Tabii birde Chika'nın dansını koymazsak olmaz 😁

Konu=
Ünlü ve seçkin Shuchiin Akademisinde, Miyuki ve Kaguya okul konseyi temsilcileridir. Shuchiin Akademisine girebilmenin iki yolu vardır. Ya ülke sıralamasında dereceli bir öğrenci olmalısınız, ya da zengin ve seçkin bir ailenin çocuğu olmalısınız. Miyuki, ülkedeki en iyi öğrenciler sıralamasına yer alan, okul sıralamasında Kaguya'yı geçerek 1. sırada, yoksul bir ailenin çocuğu ve öğrenci konseyi başkanıdır. Kaguya ise zengin Shinomiya ailesinin zeki ve en büyük kızı olmakla beraber öğrenci konseyi yardımcı başkanıdır. Miyuki ve Kaguya, okulda mükemmel bir çift olarak görülür. İkisi de birbirine karşı hisler besleseler de iki taraf ta itiraf etmekte istekli değildir. Çünkü ilk itiraf eden tarafın kaybedeceğini ve küçümseneceğini düşünüyorlardır. Bu yüzden, aşk savaşında galip olmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparak karşı tarafın itiraf etmesini sağlamaya çalışacaklardır.

Chika-Rage-Gif.gif

Ekstra!
OVA=
Kaguya-sama: Love is War OVA

Alıntıyı görüntüle
OVA'ları normalde ayrı bir şekilde yazıya eklemem fakat bu OVA'da animeden bağımsız Ecchi sahneler var ve Fan Service bulunuyor.

Yayın Tarihi=
19 Mayıs 2021

Bölüm Sayısı
= 1

Türü
= Komedi, Ecchi, Okul ve Seinen

Yaş Kısıtlaması
= Animede olduğu gibi +13 fakat Ecchi sahneler bulunuyor.

Konu=
Aslında OVA'da söylenecek pek bir konu yok. Love is War izleyenler bir bölümde birden çok konu işlendiğini bilir zaten.

Önerenin Notları=
Spoiler

Benim sevdiğim bir anime olmayı başardı Love is War. 1. sezonunu ve 2. sezonunun yarısını aralıksız bir şekilde izledikten sonra romantizm ve komedi komasına girerek 1.5 ay boyunca izlemeyi bıraktım. Birkaç gün önce izlemeye devam ettim ve saatler içinde bitirdim. 2. sezonun finali evet boş gelebilir ama bence güzel finaldi. Sonda openingin çalması ile güzel bir bitiriş olmuş.
Animede en sevdiğim kısım 2. sezon 11. bölüm oldu. Ishigami'ye olanları öğrendikten sonra kıza "Baka" (Türkçe olarak yazmak istemedim) demesi, beni aşırı rahatlattı. Keşke kız gerçek olayları öğrenseymiş.
Şimdi mangadan okuma sırası. 3. sezonun gelmesini bekleyemeyeceğim çünkü. Birde mangadan bazı spoilerler yedikten sonra beklememin imkanı yok yani.

7. önerimizi burada noktalayalım. Yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır.

Halihazırda İzlediğim Animeler=
Sword Art Online (10/96)
Attack on Titan (25/75)
My Hero Academia (101/113)
Tensei shitara Slime Datta Ken (24/48)
Higehiro (7/13)
Wataten! An Angel Flew Down to Me (11/12)
How Not to Summon a Demon Lord (21/22)

İzlenmiş Animeler
= (Önerisi Yapılacak)
The Quintessential Quintuplets (24/24)
Eromanga Sensei (12/12)
Rent-a-Girlfriend (12/12+?)
Date A Live (34/34+?)

İzleyeceğim Animeler
=
Kakegurui (24)
Tensura Nikki: Tensei shitara Slime Datta Ken (12)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (12+?)
Horimiya (13)
Bunny Girl Senpai (13)

İzlemeyi Bıraktığım Animeler
=
High School DxD (36/48)

Karışık MAL Listem
=
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

Kaguya-Rutin.gif

Kaguya-Rage.gif

Chika-Lo-LGif1.gif

Kaynakça=
Kaguya-sama: Love is War - MyAnimeList.net
Kaguya-sama: Love is War Season 2 - MyAnimeList.net
Kaguya-sama: Love is War OVA - MyAnimeList.net

Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©
Kendisi beni izlerken zaman zaman çok sinirlendiren bir anime :D

01adanalı

80+ Silver
Eline sağlık güzel rehber.