Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #7= Kaguya-sama: Love is War | Anime Filmi Duyuruldu!

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,608
İsim
emirhan
Anime çizgi film/dizidir zaten. Yalnızca ülkemizde çizgi film, sadece çocuklar içinmiş gibi görülüyor. Herkes beğenecek diye bir şey yok tabii 😁
he anladım anlayışınız için teşekkür ederim bende bunu izliyorum

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,608
İsim
emirhan

NwoRth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Emir Telli
Her zamanki gibi karşınıza bir anime öneri konusu ile geldim. Şaka maka 7. bölüme gelmişiz. Devamının sorunsuz gelmesi dileğiyle sizlere keyifli okumalar ve izlemeler dilerim.
Bu öneri aynı anda Silicone Forum'da da paylaşılacaktır. Herhangi bir çalıntı vs. durumu bulunmamaktadır.

Öneriyi hazırlarken Gif arayışında mangadan ağır spoilerler yedim. Bu öneri çok şeye mal oldu :cautious:

Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Rehber - Anime Önerileri #4= TONIKAWA: Over the Moon For You
Rehber - Anime Önerileri #5= KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!
Rehber - Anime Önerileri #6= Vivy: Fluorite Eye's Song

Kaguya-sama: Love is War

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi
=
1. Sezon: 12 Ocak 2019'dan 30 Mart 2019'a kadar,
2. Sezon: 11 Nisan 2020'den 22 Haziran 2020'ye kadar.

Bölüm Sayısı=
1. Sezon: 12
2. Sezon
: 12
Toplam 24 bölüm (+1 OVA)

Türü= Komedi, Psikolojik, Romantizm, Okul ve Seinen

Yaş Kısıtlaması
= Daha çok gençlere hitap eden bu animede +13 yaş kısıtlaması bulunmakta.

Opening/Ending= Bu animenin her iki openingi de çok güzel geldi bana. Sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. Önceki öneride olduğu gibi openingleri spoiler içine koymayacağım artık.

1. Sezon Opening

2. Sezon Opening

Tabii birde Chika'nın dansını koymazsak olmaz 😁

Konu=
Ünlü ve seçkin Shuchiin Akademisinde, Miyuki ve Kaguya okul konseyi temsilcileridir. Shuchiin Akademisine girebilmenin iki yolu vardır. Ya ülke sıralamasında dereceli bir öğrenci olmalısınız, ya da zengin ve seçkin bir ailenin çocuğu olmalısınız. Miyuki, ülkedeki en iyi öğrenciler sıralamasına yer alan, okul sıralamasında Kaguya'yı geçerek 1. sırada, yoksul bir ailenin çocuğu ve öğrenci konseyi başkanıdır. Kaguya ise zengin Shinomiya ailesinin zeki ve en büyük kızı olmakla beraber öğrenci konseyi yardımcı başkanıdır. Miyuki ve Kaguya, okulda mükemmel bir çift olarak görülür. İkisi de birbirine karşı hisler besleseler de iki taraf ta itiraf etmekte istekli değildir. Çünkü ilk itiraf eden tarafın kaybedeceğini ve küçümseneceğini düşünüyorlardır. Bu yüzden, aşk savaşında galip olmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparak karşı tarafın itiraf etmesini sağlamaya çalışacaklardır.

Chika-Rage-Gif.gif

Ekstra!
OVA=
Kaguya-sama: Love is War OVA

Alıntıyı görüntüle
OVA'ları normalde ayrı bir şekilde yazıya eklemem fakat bu OVA'da animeden bağımsız Ecchi sahneler var ve Fan Service bulunuyor.

Yayın Tarihi=
19 Mayıs 2021

Bölüm Sayısı
= 1

Türü
= Komedi, Ecchi, Okul ve Seinen

Yaş Kısıtlaması
= Animede olduğu gibi +13 fakat Ecchi sahneler bulunuyor.

Konu=
Aslında OVA'da söylenecek pek bir konu yok. Love is War izleyenler bir bölümde birden çok konu işlendiğini bilir zaten.

Önerenin Notları=
Spoiler

Benim sevdiğim bir anime olmayı başardı Love is War. 1. sezonunu ve 2. sezonunun yarısını aralıksız bir şekilde izledikten sonra romantizm ve komedi komasına girerek 1.5 ay boyunca izlemeyi bıraktım. Birkaç gün önce izlemeye devam ettim ve saatler içinde bitirdim. 2. sezonun finali evet boş gelebilir ama bence güzel finaldi. Sonda openingin çalması ile güzel bir bitiriş olmuş.
Animede en sevdiğim kısım 2. sezon 11. bölüm oldu. Ishigami'ye olanları öğrendikten sonra kıza "Urusai Baka" (Türkçe olarak yazmak istemedim) demesi, beni aşırı rahatlattı. Keşke kız gerçek olayları öğrenseymiş.
OVA'sını da bir Ecchi sever olarak beğendim aslında 😏 Hem Fan Serviceler ile dalga geçen hem de Fan Service kullanan bir anime görmüş oldum.
Şimdi mangadan okuma sırası. 3. sezonun gelmesini bekleyemeyeceğim çünkü. Birde mangadan bazı spoilerler yedikten sonra beklememin imkanı yok yani.

7. önerimizi burada noktalayalım. Yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır.

Halihazırda İzlediğim Animeler=
Sword Art Online (10/96)
Attack on Titan (25/75)
My Hero Academia (101/113)
Tensei shitara Slime Datta Ken (24/48)
Higehiro (7/13)
Wataten! An Angel Flew Down to Me (11/12)
How Not to Summon a Demon Lord (21/22)

İzlenmiş Animeler
= (Önerisi Yapılacak)
The Quintessential Quintuplets (24/24)
Eromanga Sensei (12/12)
Rent-a-Girlfriend (12/12+?)
Date A Live (34/34+?)

İzleyeceğim Animeler
=
Kakegurui (24)
Tensura Nikki: Tensei shitara Slime Datta Ken (12)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (12+?)
Horimiya (13)
Bunny Girl Senpai (13)

İzlemeyi Bıraktığım Animeler
=
High School DxD (36/48)

Karışık MAL Listem
=
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

Kaguya-Rutin.gif

Kaguya-Rage.gif

Chika-Lo-LGif1.gif

Kaynakça=
Kaguya-sama: Love is War - MyAnimeList.net
Kaguya-sama: Love is War Season 2 - MyAnimeList.net
Kaguya-sama: Love is War OVA - MyAnimeList.net

Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©
Elinize sağlık hocam.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Siri

Orhanaygun41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
956
İsim
Orhan Aygün
İlgilendiği Kategoriler
2.EL PC ALIŞ-SATIŞ VE PC TOPLAMA konularına etiketleyebilirsiniz.
Steam
https://s.team/p/ckgf-kndf/VRFNVGJG
Discord
orhanaygun#3804
Bence bu anime konularına sınır getirilmeli.Bune böyle hocam hadi 1 tane açsanız tamamda aynı aynı anda 6-7 tane açıyorsunuz.Burası teknoloji ve pc üzerine kurulmuş bir forum sitesi bana saçma geliyor bir işe de yaradıkları yok.

şahin doğan

80+ Platinum
1634926978442.png

beyler yeni manita yaptım nasıl

• Hahaha

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kaguya-sama: Love is War animesinin 3. Sezonu 2022 Nisan ayı için onaylandı! İsmi çok güzel olmuş (Ultra Romantic). Gelmesini dört gözle bekliyorum :peepokalp:

LIW S3.jpg

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,708
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Emeğine sağlık güzel liste olmuş, Kaguya-Sama güzel anime bende herkese tavsiye ederim bunu sevenlere önerilerim, Lovely Complex, Ouran Host Club, yamato Nadeshiko Shichi Henge ve Kaichou wa Maid-Sama bu serilere bakmaları.

**Önerisini yapmayı planladığın animeler pek de önerilecek seviye de değil -Eromanga'yı izlemedim o hariç- hepsi ortalama ya da ortalamanın altı bana göre. Bu seriler yerine önerilebilecek çok seri var ama dersen çok popüler animeleri önermek istemiyorum, onları önerenler çok var, aslında haklı olabilirsin, bu açıdan önerilebilir.

*** Ayrıca listende bir kaç anime arattım, Steins Gate, Code Geass, Naruto, Clannad, Full Metal Alchemist başta olmak üzere bir çok top seriler yok, genelde son yıllar çıkan seriler, eski serilere bakmanı öneririm.

• Muhteşem

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
**Önerisini yapmayı planladığın animeler pek de önerilecek seviye de değil -Eromanga'yı izlemedim o hariç- hepsi ortalama ya da ortalamanın altı bana göre. Bu seriler yerine önerilebilecek çok seri var ama dersen çok popüler animeleri önermek istemiyorum, onları önerenler çok var, aslında haklı olabilirsin, bu açıdan önerilebilir.

*** Ayrıca listende bir kaç anime arattım, Steins Gate, Code Geass, Naruto, Clannad, Full Metal Alchemist başta olmak üzere bir çok top seriler yok, genelde son yıllar çıkan seriler, eski serilere bakmanı öneririm.
Çok doğru söylüyorsun fakat ben eski yapımları pek sevmeyen biriyim (Higurashi no Naku Koro ni serisinin eski yapımını -2. sezon- neredeyse bitirdim, umduğum kadar kötü değilmiş çizimleri).
Ve genelde aksiyon değil de Romantizm, Ecchi, Harem üçlüsü arasında dönüyorum (Tensura, Demon Slayer gibi yapımlar yeni olduğu için izliyorum) Ama Fate serisine başladım, ucundan aksiyon animelerine de giriyorum.
Evet, önerisini yapmayı planladığım animeler pek de önerilecek düzeyde değil (The Quintessential Quintuplets hariç) Aslında onları yazarken pek düşünmüyorum. Boş zamanımda temizleyeceğim çoğunu.
Söylediklerini dikkate alacağım. Teşekkür ederim :peepokalp:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,708
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Çok doğru söylüyorsun fakat ben eski yapımları pek sevmeyen biriyim
Ve genelde aksiyon değil de Romantizm, Ecchi, Harem üçlüsü arasında dönüyorum
Bence eski serilere şans verebilirsin genel olarak çok sağlam seriler hep eskilerde. Zaten zamanla izleyecek anime kalmayınca mecbur gerilere döneceksin :)
Hatta ben sana önereyim mesela sevdiğin türden örnek vereyim Harem ve Ecchi izlemediğim için Romantizm olarak bu efserileri önereyim efsanelerdir.
Lovely Complex, Ouran Host Club, Yamato Nadeshiko Shichi Henge ve Kaichou wa Maid-Sama bunlar güzel romantizm - komedi animeleri.
Nodame Cantabile var müzik komedi ve romantizm içeriyor, Shigatsu wa kimi no Uso'nun mutlu son hali, 3 sezon biraz ağır gidiyor ama sonunda verdiği mutluluk çok güzel oluyor.
Başka Clannad var, Slice of Life, Romantizm, Dram içeriyor. After Story'si bence gelmiş geçmiş en iyi 2. ya da 3. anime, pure romantizm değil Fruits Basket gibi.
Pure romantizm olarak Kimi no Todoke, Sukitte ii na yo, 3D kanojo var aslında daha var da mal'dan felan bakmam lazım hiç liste yapmadım senin gibi, yapmak lazım sonra aklıma gelmiyor :)
Tasogare Otome x Amnesia var mesela gerilim gizem ve romantizm o da güzeldir, özellikle müzikleri ve çizimleri.
Akatsuki no yona var ters harem bak o da çok güzeldir ama romantizm kısmı manga da hep, mangasını okurum dersen bu seriye bayılırsın.
Romantizmi geçersek zaten en baba seriler hep eskiler de.

• Muhteşem

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Eline sağlık

Top Bottom