Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #8= Tensei shitara Slime Datta Ken | Slime Olarak Yeniden Doğmak

1 ay sonra yeniden bir anime önerisi ile karşınızdayım. Bu öneriden önce aslında The Quintessential Quintuplets animesinin önerisini yapacaktım fakat bundan önceki öneri de Romantizm animesi olduğu için farklı bir türe geçeyim dedim. İyi okumalar ve izlemeler dilerim...
Bu öneri aynı anda Silicone Forum'da da paylaşılacaktır. Herhangi bir çalıntı vs. durumu bulunmamaktadır.

Öneri: Bu animede sezonların özellikle ilk birkaç bölümü sakin geçer. Lütfen ben aksiyon seviyorum çok sakin ilerliyor diye animeyi bırakmayın. Emin olun o sakin bölümlerden sonra keyfiniz yerine gelecek.

Diğer Öneriler=
Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX
Rehber - Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Rehber - Anime Önerileri #3= Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Rehber - Anime Önerileri #4= TONIKAWA: Over the Moon For You
Rehber - Anime Önerileri #5= KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!
Rehber - Anime Önerileri #6= Vivy: Fluorite Eye's Song
Rehber - Anime Önerileri #7= Kaguya-sama: Love is War

Tensei shitara Slime Datta Ken
That Time I Got Reincarnated as a Slime

SlimeBanner.jpg

Trailer/Teaser=

Yayın Tarihi=
1. Sezon: 2 Ekim 2018'den 19 Mart 2019'a kadar,
2. Sezon: 12 Ocak 2021'den 30 Mart 2021'e kadar,
2. Sezon Part 2: 6 Temmuz 2021'den ....'a kadar. (Yayınlanıyor)

Bölüm Sayısı=
1. Sezon: 24
2. Sezon
: 12
2. Sezon Part 2
: 12 (Yayınlanıyor)
Toplam 48 bölüm (Ekstra +5 OVA, +3 Special)

Türü= Aksiyon, Macera, Komedi, Şeytanlar, Büyü ve Fantastik

Yaş Kısıtlaması
= Herhangi bir yetişkinleri ilgilendiren sahne olmadığı için +13 kısıtlaması almış bulunuyor.

Opening/Ending= Bu animede özellikle 2. Sezon Endingini çok beğendim. Osu! oynarken günde en az 1 defa bu müziği oynamazsam olmaz. Diğer opening ve endingleri de güzel.

Sadece beğendiklerimi ekliyorum listeye. Yoksa uzar gider.
Uyarı: Bu animenin openinglerinden ufak spoiler yiyebilirsiniz. Ama aşırı derecede değil.

Favorim olan 2. Sezon Ending

1. Sezon Opening

2. Sezon Part 2 Opening

Konu=
37 yaşındaki Satoru Mikami, Tokyo'da rutin iş hayatı olan, hayatı boyunca bir kez bile kız arkadaşı olmayan tipik bir şirket çalışanıdır. Bir gün meslektaşıyla yolda karşılaştıktan sonra rastgele bir saldırganın kurbanı olur ve bıçaklanır. Ancak zihninde tuhaf bir ses yankılanır ve ölmekte olan adamın anlam veremediği bir takım emirler okur. Satoru bilincini geri kazandığında bilmediği bir diyarda slime olarak reenkarne olduğunu keşfeder. Bunu yaparken eşsiz yetenekler kazanır. Özellikle herhangi bir şeyi yutup, görünüşünü ve yeteneklerini taklit etme gücü. Daha sonra bir kasabayı küle çevirdikten sonra 300 yıldır mühürlenmiş olan mühürlü "Felaket" seviyesindeki eşsiz canavar "Fırtına Ejderhası" Veldora ile tanışır. İçinde bulunduğu duruma sempati duyan Satoru, onunla arkadaş olur ve mührü çözmeye yardım edeceğine söz verir. Karşılığında Veldora, ilahi koruma sağlaması için ona Rimuru Tempest adını bahşeder. Şimdi geçmiş hayatının sıradanlığından kurtulmuş olan Rimuru, aklında farklı bir amaç ile yeni bir yolculuğa çıkar. Yeni fiziğine alıştıkça yetenekleri dünyada çapında yayılıyor ve yavaş yavaş kaderini değiştiriyor.

Ekstra!

Yan Hikaye=
Tensura Nikki: Tensei shitara Slime Datta Ken

TensuraNikki.jpg

Bu anime, ana hikaye olan Tensei shitara Slime Datta Ken'den bağımsızdır. Hatta farklı bir mangadan uyarlanmıştır. Bu yüzden çizimleri ana hikayedekine göre daha çocuksu.
Fakat hikayeden bağımsız dedim diye izlememezlik yapmayın bence. Çok keyifli zamanlar geçirdim izlerken. Sizlerin de bu eğlenceden mahrum kalmanızı istemem.

Trailer/Teaser=

Yayın Tarihi=
6 Nisan 2021'den 22 Haziran 2021'e kadar.

Bölüm Sayısı= 12

Türü
= Yaşamdan Kesitler, Komedi, Fantastik, Shounen

Yaş Kısıtlaması
= Ana hikayede olduğu gibi +13 yaş kısıtlamasına sahip.

Konu=
"Sevgili günlük... Bir slime olarak reenkarne oldum."

Başka bir dünyada bile işler her zaman çizgisinde değildir. Toplumu beslemekten, ihtiyaç duyulan öğeleri oluşturmaya kadar yapılacak çok şey var. Yaniii, çoğunlukla oyun ;)

Rimuru'nun 4 mevsimi içeren macerasına siz de katılın.

Önerenin Notları=
Spoiler

Bu anime sayesinde çok güzel vakit geçirdim. Aksiyonundan şehir kurma olaylarına ve komedisine kadar her şeyi çok iyiydi. Bu anime diğerlerinde olduğu gibi klişe davranmamış. Her sezonda ilk bölümler çok güzel ve tatlı geçerken arkada olan olayları aniden öğrenip aksiyonun başlaması fark yaratmış. Her duyguyu yaşatabildi diyebilirim.
En sevdiğim bölüm 2. Sezon 11. Bölüm oldu. Rimuru'nun binlerce kişilik orduyu tek başına saniyeler içerisinde yok etmesi, beni benden aldı. Hasat festivalinde büyük bilgenin o yeni özellikleri sayması beni sebepsiz yere heyecanlandırdı.
(Zaman Ayarlı)
Kısaca en sevdiğim animelere girdi. Eğer rewatch yapacak olsam bu anime de o listede olurdu.

8. Önerinin burada sonuna geldik. Yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır.

Halihazırda İzlediğim Animeler=
Tensei shitara Slime Datta Ken (42/36+12)
Tokyo Revengers (8/?)
My Hero Academia (107/88+25)(Güncel)
Sword Art Online (10/96) (Evet hala 10. bölümdeyim :peepo2:)
Bokutachi no Remake (1/12)
The Detective Is Already Dead (4/12)
Chuunibyou demo Koi ga Shitai! (2/25)
Food Wars (1/75)
Kakegurui (12/24)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (16/14+?)
Toilet-bound Hanako-kun (2/12)
Jujutsu Kaisen (2/24)(Pek Beğenmedim)

İzlenmiş Animeler= (Önerisi Yapılacak)
The Quintessential Quintuplets (24/24)
Princess Connect Re Dive (12/12+?)
Eromanga Sensei (12/12)
Rent-a-Girlfriend (12/12+?)
Date A Live (34/34+?)
Higehiro (13/13)
Wataten! An Angel Flew Down to Me (12/12)
How Not to Summon a Demon Lord (22/22) (Bunun önerisini yaparsam ne olayım :peepo1:)
Attack on Titan (75/75+?)(Zaten yapıldı)

İzleyeceğim Animeler=
86 (11+?)
Mushoku Tensei (11+12)
Girlfriend, Girlfriend (12)
My Sister, My Writer (10)
Horimiya (13)
Bunny Girl Senpai (13)
Higurashi: When They Cry (94)

İzlemeyi Bıraktığım Animeler
=
High School DxD (36/48)

Karışık MAL Listem=
Siri

Konunun altına üstteki liste dışında önerisinin gelmesini istediğiniz animeleri ve yazımda olması gereken şeyleri yorum yazarak söyleyebilirsiniz.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

Tempest-Gif1.gif

Rimuru-Gif.gif

Kaynakça=
Tensei shitara Slime Datta Ken -MyAnimeList.net
Tensei shitara Slime Datta Ken Season 2 - MyAnimeList.net
Tensei shitara Slime Datta Ken Season 2 Part 2 - MyAnimeList.net
Tensura Nikki: Tensei shitara Slime Datta Ken - MyAnimeList.net

Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,663
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
İlk sezonunu izledim ortalarına kadar ortalama bir seriydi yarısından sonra senaryo kötüydü.

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İlk sezonunu izledim ortalarına kadar ortalama bir seriydi yarısından sonra senaryo kötüydü.
Bütün olaylar 2. Sezonda başlıyor zaten. İzlemeni şiddetle tavsiye ederim. Aksiyon dolu ve hikayeyi çok büyük ölçüde değiştiren olaylar olacak ;)

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,663
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Bütün olaylar 2. Sezonda başlıyor zaten. İzlemeni şiddetle tavsiye ederim. Aksiyon dolu ve hikayeyi çok büyük ölçüde değiştiren olaylar olacak ;)
Ya beğenmezsem :D. İzleyebileceğim pek anime kalmadı zaten bakarım bi ara.

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
783
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap