Neler Yeni

Ankaraya taşınma planım var sizce nasıl bir şehir?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,006
İsim
Oğuz Oğuz
İstanbuldan artık ilallah ettiğim için şehir dışına çıkmak istiyorum Ankara güzel bir yer bence, sizin gözünüzden Ankara nasıl bir yer? Eksiği, fazlası, yararları veya çok memnun olduğunuz özellikleri vs vs nelerdir?
Arkadaşların dediği gibi engebeli bir şehir genelde. Özellikle Çankaya ve Keçiören'de oturacaksan.
Metro İstanbul'da ki gibi çok değil. Genelde otobüs ile ulaşım sağlanıyor ve kalabalık oluyor. Otobüs ile ulaşım genelde 50 dk civarı.
İstanbul gibi gezecek çok yeri yoktur. Eğer araban yoksa yeşil alanlara ulaşım biraz zor. Öyle kafa dağıtayım piknik vs. gibi yapılacak pek yer yok.
Genelde bütün yollar Kızılay'a çıkar. Oradan aktarma ile diğer ilçeye gidersin.
2km uzağımdaki semte bile önce kızılay'a gidip oradan yan semte gidilir.
İnsanlar genelde cafelerde ve avm'lerde takılır.
Merkeze araba ile 20dk otobüs ile 40-40dk'de ulaşırsın.
Havası kışın çok soğuk olur.
Trafik iş çıkışı sabahları bazı yerlerde biraz olur. Ama İstanbul'a göre daha az.
İstanbul'da bende yaşadım biraz. Hele Esenyurt veya Avcılar gibi yerlerde yaşıyorsan gerçekten çile olabiliyor.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
İstanbuldan artık ilallah ettiğim için şehir dışına çıkmak istiyorum Ankara güzel bir yer bence, sizin gözünüzden Ankara nasıl bir yer? Eksiği, fazlası, yararları veya çok memnun olduğunuz özellikleri vs vs nelerdir?
18 yıldır Ankara'dayım şöyle özetliyeyim sana;
Ulaşım konusunda cidden çok iyi bir şehir fakat Kızılay gibi bir yerde trafiğe yakalanırsan eve gitmen minimum 1-1.30 saat sürüyor.
Müzeleri, gölleri ve en önemlisi Anıtkabir gibi bir yere sahip olması da onu bir tık daha ileriye çıkarıyor.
Eksikleri konusunda gezilecek, dolaşılacak yerler diyebilirim. Eğer bir gençsen ve altında araba yoksa gezeceğin yerler çok sınırlı oluyor. Kızılay'a, Seğmenlere gidersin en kötü araban yoksa fakat öyle bir deniz havası alayım diyebileceğin bir şehir değil.
Üniversite konusunda gayet iyi bir konumda ve ABB'nin de sunduğu ufak tefek imkanlar bu şehri öğrenci şehri olarak ön plana çıkarıyor.
Suriyeli konusunda ufak tefek şikayetlerim mevcut fakat İstanbul gibi değildir ondan emin olabilirsin.
Hangi semte gelmek istiyorsun?

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
Emre Yılmaz
Ankarada bir yerden bir yere giderken genelde yokuş çıkarsın. İşin garip tarafı geri dönerken de yokuş çıkarsın. Evimle işim arası hep yokuş var mecbur arabayı yüksek devirde kullanınca çok yakıyor. Merkez caddeler hariç yollar hep çukur bozuk vs. Ulaşım ağı güzel. Belki İstanbul'dan gelince yollar kısa(süre olarak) gelebilir.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,776
İsim
Mert Can Ergün
Gezilecek pek yerler yok ve uzak yazın çok sıcak olur

KlausM

80+ Silver
İstanbuldan sonra sana köy gibi gelebilir çok fazla boş arazi var her yerde mesela burda sinyal veriyolar yolda istanbulda vermiyolar + olarak bunu söyleyebilirim turist fazla yok başkaa havası güzel geliceksen apartmanlarda oturmanı tavsiye etmiyorum sürekli kavga çıkıyor otopark fln veya başka sorunlar, siteleri tercih etmelisin ankaraya gelirsende Eryaman güzel semttdir

Beren

80+ Gold
Ekran Alıntısı.PNG

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,993
Mutluluk benim için yaratılmışken, mutsuz olamam!
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Tek aktivitem Ankamall'a gitmek. Bir de arada sırada Anıtkabir.. Pek sosyalleşemiyoruz😂😂. Şaka bir yana güzel bir şehir. Hangi semtte oturacağına karar verdin mi bilmiyorum ama Etimesgut tarafları çok hoş bir semt. Biraz elit gibi. Onun haricinde Söğütözü baya zengin bir yer.. Demet'e bulaşmayın derim. Çok aşırı beyinsiz insan var. (Demet'te oturan ben hariç) Yenimahalle civarı biraz daha güzel sayılabilir Demet'e göre. Kızılay tarafları bildiğim kadarıyla pek yerleşim yeri yok hep avm. Ulus güzel orada yaşanabilir. Etimesgut taraflarında ulaşım biraz sıkıntı. Metro istasyonları yetersiz bence. Otobüs güzergahları var tabi.. Sincan'ın taraflarının doğasını seviyorum. Özellikle metro istasyonlarına uzak olan yerler.. Keçiören'e hiç gelmiyorum abow. Hiç sevmiyorum. Öğğ.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,226
İsim
Olcay akbulut
18 yıldır Ankara'dayım şöyle özetliyeyim sana;
Ulaşım konusunda cidden çok iyi bir şehir fakat Kızılay gibi bir yerde trafiğe yakalanırsan eve gitmen minimum 1-1.30 saat sürüyor.
Müzeleri, gölleri ve en önemlisi Anıtkabir gibi bir yere sahip olması da onu bir tık daha ileriye çıkarıyor.
Eksikleri konusunda gezilecek, dolaşılacak yerler diyebilirim. Eğer bir gençsen ve altında araba yoksa gezeceğin yerler çok sınırlı oluyor. Kızılay'a, Seğmenlere gidersin en kötü araban yoksa fakat öyle bir deniz havası alayım diyebileceğin bir şehir değil.
Üniversite konusunda gayet iyi bir konumda ve ABB'nin de sunduğu ufak tefek imkanlar bu şehri öğrenci şehri olarak ön plana çıkarıyor.
Suriyeli konusunda ufak tefek şikayetlerim mevcut fakat İstanbul gibi değildir ondan emin olabilirsin.
Hangi semte gelmek istiyorsun?
keçiören düşünüyorum, hiç kafa dinlemek göl vs yok mu ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce kirası uygun ve iş potansiyeli yüksek hangi şehirler var ankara dışında? İlla ankaraya taşınıcam diye bi şey yok sonuçta

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,993
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
keçiören düşünüyorum, hiç kafa dinlemek göl vs yok mu ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce kirası uygun ve iş potansiyeli yüksek hangi şehirler var ankara dışında? İlla ankaraya taşınıcam diye bi şey yok sonuçta
Gölbaşı var aslında da oraya hiç gitmedim. Deniz havası veriyor mu? Bilmiyorum. Gerçi ben denize de hiç gitmedim.😂

Keçiören çok kalabalık bir ilçe gibi geliyor bana o yüzden hiç sevmiyorum. Bir de çok değişik insanlar var oralarda. Bence arabanız varsa ve ekonominiz iyiyse kesinlikle Sincan taraflarında oturmalısınız. Diğer şehirler hakkında pek bir bilgim yok. Bundandır ki bir şey söyleyemiyorum. Maruz görün!🙃

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,226
İsim
Olcay akbulut
Gölbaşı var aslında da oraya hiç gitmedim. Deniz havası veriyor mu? Bilmiyorum. Gerçi ben denize de hiç gitmedim.😂

Keçiören çok kalabalık bir ilçe gibi geliyor bana o yüzden hiç sevmiyorum. Bir de çok değişik insanlar var oralarda. Bence arabanız varsa ve ekonominiz iyiyse kesinlikle Sincan taraflarında oturmalısınız. Diğer şehirler hakkında pek bir bilgim yok. Bundandır ki bir şey söyleyemiyorum. Maruz görün!🙃
ne arabam var nede ekonomim iyi sıfırdan hayat kurmaca

Strkaos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Duran ÖZEL
istanbuldan ankaraya geçerseniz inanın size iyi gelir.

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,993
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
ne arabam var nede ekonomim iyi sıfırdan hayat kurmaca
Anladım. Her ne kadar aynı ülke içerisinde başka şehire geliyor olsanız da emin olun çok farklılıklar var olacaktır. Başlarda zorlanacağınız kesin zaten. Ancak aşılması güç bir şey değil. Bence gelmeden önce iş konusunu halledin. Sahibinden gibi sitelerde iş arayabilirsiniz. Çalıştığınız sektör nedir acaba, yani yapabileceğiniz işler, yetenekli olduğunuz işler? Belki size bu konuda yardımcı olabiliriz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,825
Üyeler
140,560
Son üye
lavo
Top Bottom