Neler Yeni

Annem babam,teşekkür aldım diye demediğini bırakmıyor.

Rulep

80+ Gold
Açıkçası bunu yaşamadım. Her derste ne yaptıysam onu aldım ama evet şu sözlü problemi var. Ben her derste her şeyi cevaplarken armut gibi bakanlar ile aynı sözlüyü aldım 100. Kendimin hak ettiğini düşünüyorum çünkü her derste katılan, sorulan soru hakkında bilgi sahibi olup, verilen sorumluluğu yaparken ders hakkında bir bilgisi olmayanın 100 ya da 90-95 filan alması cidden büyük üzüyor beni. Keşke sesim çıksa da itiraz edebilsem fakat itiraz edince hem öğretmen tavır alıyor hem de sınıftaki bilgisizler.
okuduğunuz okul adı neydi ben bizzat kimi okulun öğrencisinden kimininde velisinden duydum veriyorlar cevapları edebiyat gibi derslerin direkt cevaplarını mat gibilerin ise verdikleri 30-40 soru içerisinden soruyorlar

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar 10.sınıf öğrencisiyim.Ortalamam 81 di ve teşekkür belgesi aldım sırf bu yüzden annem,babam her zaman bunu yüzüme vuruyor.Bugün bilgisayara bakarken babam kızdı küfürlü bir biçimde "sanki karnen çok iyi de..... bilgisayar oynuyorsun."dedi ve ben bayağı üzüldüm çünkü sınavlara çalışırken bayağı emek vermiştim sırf 2 hafta yani yazılı haftası hep gece 2 ye kadar çalıştım abartmıyorum ama bazı insafsız hocalar sözlüme yazılıdan daha düşük verince takdir alamadım ve bayağı üzgünüm ama annem,babam her fırsatta bunu yüzüme vuruyorlar ve ben çok üzülüyorum ne yapmalıyım?
İşte böyle böyle çalışma istekleri soluyor çocukların.
Ayrıca bu lise benim de yabancı dillerim çok düşüktü ben geçen sene 48 aldım matematikten 48 ne yapayım?
Derslerin hepsi yüksek olamaz lisede.
Mesela herkesin kafası fizik basmaz kimisinin de kimya basmaz kimisinin de dil.
Bunu ailenle konuş böyle yaptıklarında çalışmamayı daha çok istediğini anlat.
Lisede notlar dibi görür bazen normal bu.
Ben de ortaokulda yüksek notlara sahiptim lisede battım bir dönem sonra toparladım zaten doğru düzgün 9'u göremediniz.
Ayrıca ailene önemli olanın YKS olduğunu söyle bu sınav notları değil senin denemelerin senin ne olduğunu belirler ailen yanlış yapıyor nottan lise çocuğunun başarısı ölçülemez.

123kral14

80+ Silver
Yazılan her şey boşa. Senin onları dinlememen lazım. Duy ama dinleme. Yapacak bir şey yok onlara bu öğretildi. Okuyacaksın, okul çok değerli, öğretmene tanrı gibi hocam hocam demeler çok iyi biriymiş gibi. Onlara bu söyledindi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,822
Üyeler
138,414
Son üye
Mertqed
Top Bottom