Neler Yeni

AOC/24G2SPU/BK AOC logosu Pikselli gözüküyor

RoyPien09

80+ Bronze
Aşağıda fotoğraf attım bu sadece aoc logosu açılınca oluyor diğer monitör markalarında bu sorun varmı

Ekler

• 1695315448493.jpg
    1695315448493.jpg
    2.9 MB · Hit: 53

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
sorun gibi görünmedi

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ölü piksel yok hocam bu monitör açılırken sadece AOC yazısı etrafın'da bu oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farklı monitörler'in logosu gözükünce onlarda'da bu şekli sorun oluyor mu açılışta
monitörden monitör değişir hocam bende görünmüyor 27 inç 2k çözünürlük

24 inç 1080p monitör denedim şimdi açılışta gözle görülür bir şey yok

RoyPien09

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
24 inç 1080p monitör denedim şimdi açılışta gözle görülür bir şey yok
Hocam bilgisayarı başlatırken anakart logosu değil'de monitörün açma kapama tuşuna basarak monitörün kendi markası gözükmesi lazım o şekilde denermisiniz 24 inç'de rica etsem

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam bilgisayarı başlatırken anakart logosu değil'de monitörün açma kapama tuşuna basarak monitörün kendi markası gözükmesi lazım o şekilde denermisiniz 24 inç'de rica etsem
onu denedim zaten Asus logo su sorun yok gözle görülen , ama 1080p olan TN panel

marka model atarmısın senin monitörün

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Konu başlığın'da yazıyor.
hocam genel kullanımda piksel saymıyorsan sorun yok , gözle görmekle kameradan görmek farklı oluyor

renkleri kontrol edin Beyaza falan bakın aynı durum mevcut mu değilse sorun yoktur ...

RoyPien09

80+ Bronze
hocam genel kullanımda piksel saymıyorsan sorun yok , gözle görmekle kameradan görmek farklı oluyor

renkleri kontrol edin Beyaza falan bakın aynı durum mevcut mu değilse sorun yoktur ...
Hocam zaten resmin üstüne tıkladığın zaman tam net belli oluyor nasıl gözüktüğü
Oyunlarda sıkıntı falan yok yakından bakarsam pikseller gözüküyor ancak 25cm falan bakınca

Mesela pc açılırken ASUS logosu oluyor anakart onda bir sorun yok cam gibi dümdüz ama işte monitör logosu o şekil gözüküyor
birde 1080p 24 inç bir monitör'de piselleri saymamak için en az kaç cm mesafe olması lazım

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu bir sorun değil, normal. Görsel formatıyla alakalı bir durum. AOClerde çoğunlukla böyle. Pikselle alakalı bir durum değil. Endişelenmene gerek yok.

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam zaten resmin üstüne tıkladığın zaman tam net belli oluyor nasıl gözüktüğü
Oyunlarda sıkıntı falan yok yakından bakarsam pikseller gözüküyor ancak 25cm falan bakınca

Mesela pc açılırken ASUS logosu oluyor anakart onda bir sorun yok cam gibi dümdüz ama işte monitör logosu o şekil gözüküyor
birde 1080p 24 inç bir monitör'de piselleri saymamak için en az kaç cm mesafe olması lazım
35-60 arası saymazsın , peki logo daha önceden öylemiy di sonradan mı oldu ?

RoyPien09

80+ Bronze
35-60 arası saymazsın , peki logo daha önceden öylemiy di sonradan mı oldu ?
Önceden'de oluyordu galiba monitör sürekli açık olunca pek fark etmemiştim direk anakart logosu geldiği için monitörü kapatıp açınca sadece aoc logosu geldiği için ora'da fark ettim mesela aynı benzer logo PC açılırken anakart logosu gelince olmuyor mesela

Bu bir sorun değil, normal. Görsel formatıyla alakalı bir durum. AOClerde çoğunlukla böyle. Pikselle alakalı bir durum değil. Endişelenmene gerek yok.
Olabilir hocam ya 1-2 farklı yer'de görmüştüm ama emin olamadım genel görüntü'de bir sorun yok ama açılışta öyle gözükmesi kafamı karıştırdı
monitörde 55-60 cm mesafeden bakınca çok net gözüküyor zaten 25-30 cm'den bakınca piksller belli oluyor.

Top Bottom