Neler Yeni

Aoc 24G2U vs Asus Tuf VG249Q vs Viewsonic XG2405

Mehmet Anıl

80+ Silver

@lperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alperen Çiçek
Aşağıdaki 3 monitörden hangisinin performansı daha iyidir? 1 MS modu açınca parlaklığın düştüğünü biliyorum. Ama açınca çok az düşeni var mı bu 3'ü arasından?

XG2405 Vatan
VG249Q Vatan
Aoc Vatan
ASUS'un curve monitörü onla aynı ona bakmanı tavsiye ederim ben de kullanıyorum
ASUS 23,6" VG24VQ TUF GAMING 1Ms 144Hz HDMI DP FreeSync Curved
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta parlaklık açısından cd değeri 100 cd daha fazla ve fiyat sadece 50 lira farkla curve tadı alırsın

Casifer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam şuanlık bu monitörü kullanıyorum video izlerken görüntü kayıyor iade etmeyi düşünüyorum iade alırlarsa bu attıklarımın 3ünden birini alcam Bu videoyu 0:09. saniyesine alabilir misin? Görüntü bariz şekilde kayıyor başka bi laptopdan bilgisayardan izleyince sıkıntı yok

Hocam şuanlık bu monitörü kullanıyorum video izlerken görüntü kayıyor iade etmeyi düşünüyorum iade alırlarsa bu attıklarımın 3ünden birini alcam Bu videoyu 0:09. saniyesine alabilir misin? Görüntü bariz şekilde kayıyor başka bi laptopdan bilgisayardan izleyince sıkıntı yok
Adam sandalye ile kadraja giriyor ya o zaman çok fena kayıyor görüntü. Tüm ayarları kurcaladım denedim değişmiyor çok kayıyor görüntü

@lperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alperen Çiçek

Adam sandalye ile kadraja giriyor ya o zaman çok fena kayıyor görüntü. Tüm ayarları kurcaladım denedim değişmiyor çok kayıyor görüntü
Bende de aynı sıkıtıntıyı verdi fakat ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım onun dışında hiç olmadı videoluk veya derinlik ile lgili videoya has bir örtüşmeyen yanı var sanırım ekrana. Görüntü işleme yaparken de derinlik sıkıntıları ile karşılaşılabiliyor. Ama en sağlıklı araştırma fps üzerinden yapılır www.testufo.com gibi testlerden 144hz de sıkıntı almıyorsan çok da takma kafana

Casifer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende de aynı sıkıtıntıyı verdi fakat ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım onun dışında hiç olmadı videoluk veya derinlik ile lgili videoya has bir örtüşmeyen yanı var sanırım ekrana. Görüntü işleme yaparken de derinlik sıkıntıları ile karşılaşılabiliyor. Ama en sağlıklı araştırma fps üzerinden yapılır www.testufo.com gibi testlerden 144hz de sıkıntı almıyorsan çok da takma kafana
Oyun oynadığım kadar da dizi izliyorum ya o sıkıntı beni rahatsız ediyor bide Bu videoyu da başından izleyebilir misiniz? Karakterlere odaklanınca fena bir titreme bariz şekilde hissediliyor :( Mesela youtube da 50 60 fps videolar akıcı oluyor maalesef izlediğim her video, dizi veya film 60 fps değil işte o sıkıntı.

Oyun oynadığım kadar da dizi izliyorum ya o sıkıntı beni rahatsız ediyor bide Bu videoyu da başından izleyebilir misiniz? Karakterlere odaklanınca fena bir titreme bariz şekilde hissediliyor :( Mesela youtube da 50 60 fps videolar akıcı oluyor fakat her video dizi veya film 60 fps değil işte o sıkıntı.
Bide önceden de Asus VG24VQ ya sahiptim. Ölü pixel ve bu yeni aldığım monitörde yaşadığım sorunlardan dolayı servise göndermiştim iade/değişim raporu çıktı ve baya uzun sürdü Hepsiburada ya iade etmem. Sonra Vatan dan bunu aldım çalışana sordum, bu monitörün aynısı önceden bende vardı video izlerken titriyordu diye adam da bu yeni model deyince ben de sormadım, yeni model de sorun giderilmiştir diye keşke sorsaymışım pişmanım şuan heyecandan sormayı unuttum :) Umarım vatan iade eder monitörü.

Son düzenleme:

@lperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alperen Çiçek

Dostum konuyu hortaltıyorum ama denediğin diğer monitörler donanım açısından 144hz verebilirteye sahip bir monitörlerdi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,699
Üyeler
153,926
Son üye
BENSADECEVALORANTOYNAMAK
Top Bottom