Neler Yeni

Çözüldü✓ AOC C24G1 GHOSTİNG hakkında fikir ve tavsiye

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ozan Aslancan
MERHABA

DÜN AOC C24G1 MODEL MONİTÖRÜMÜ SATTIM, SATMADAN ÖNCE GELEN KİŞİ DENEDİ PİKSEL TESTİ VE IŞIK SIZMASI VARMI KONTROL ETTİ BEĞENDİ VE ALDI. BUGÜN BENİ ARAYIP MONİTÖRDE GHOSTİNG OLDUĞUNU SÖYLEDİ, HATTA BUNDAN DOLAYI BAŞININ AĞRIDIĞINI SÖYLEDİ.

ŞİMDİ BEN BU MONİTÖRÜ 1 YIL BOYUNCA KULLANDIM DAHA ÖNCE HİÇ BAŞIM AĞRIMADI, GHOSTİNG TESTİDE YAPMADIM, ÇÜNKÜ BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILAŞMADIM O YÜZDEN GEREK DUYMADIM. BİR SÜRE APU İŞLEMCİ İLE OYUNLAR OYNADIM BİRAZ KISA SÜRE RX 6700XT İLE OYNADIM HİÇ ŞİKAYETİM OLMADI.

BENİM SİZLERE SORMAK İSTEDİĞİM SİZ BÖYLE BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYA GELSENİZ NE YAPARDINIZ. ( BU ARADA SATIN ALAN ARKADAŞI GÜVENİLİR BİRİNE BENZETTİM TABİ KESİN BİLEMEM AMA İÇİMDE ÖYLE BİR HİS UYANDIRMADI)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,885
İsim
Emir Yusuf
Kendi test edip onaylayıp almış diyorsun, bu kendi kararı. Bunu bilerek aldı. Sonradan ne olursa olsun haksız durumda.
Başının ağrıması psikolojiktir veya yalan söylüyordur.
Direkt açıkça söyle, sen zaten gelip test edip aldın. Gerisi beni ilgilendirmez de. Benden monitörü bir daha geri almamı bekleme de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Semih Özden
Merhaba kanka
Satın alan arkadas ilk günmü döndü birkaç gün geçtikten sonramı? Ben 2 el ekran kartı vs. sattığım zaman sattığım kişiye 1 gün müddet veririm test edip bana olumlu veya olumsuz dönüş yapması için. 2. günde kartı iade almıyacağımı belirtirim. Bu konuda kesin olmak lazım. İnsanlar biraz yüzsüz. 4 gün sonra satın almaktan vazgeçtim diyen insanlar gördüm. Taviz vermemekte, sınırları keskin tutmakta fayda var. :)

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Param güvendeyle PSU sattım. Alan arkadaşa 2 gün onaylama süreni sonuna kadar kullan dilediğin testi yapıp öyle onayla dedim. 2 gün sonunda memnun kaldığını teşekkür ederek onayladı. 3. gün PSU'dan koku geliyor iade etmek istiyorum dedi. Ben de iyi günler diyerek arkadaşı uğurladım. Gerekli testleri yapıp beğenmiş ve almış iade almanı gerektiren bir durum yok. Zaten ikinci elde de iade diye bir durum yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ozan Aslancan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendi test edip onaylayıp almış diyorsun, bu kendi kararı. Bunu bilerek aldı. Sonradan ne olursa olsun haksız durumda.
Direkt açıkça söyle, sen zaten gelip test edip aldın. Gerisi beni ilgilendirmez de. Benden monitörü bir daha geri almamı bekleme de.
sadece ghosting testi yapmadı, benimde aklıma gelmedi ölü piksele baktı ışık sızmasına baktı 1080p video açtı renklere baktı aldı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba kanka
Satın alan arkadas ilk günmü döndü birkaç gün geçtikten sonramı? Ben 2 el ekran kartı vs. sattığım zaman sattığım kişiye 1 gün müddet veririm test edip bana olumlu veya olumsuz dönüş yapması için. 2. günde kartı iade almıyacağımı belirtirim. Bu konuda kesin olmak lazım. İnsanlar biraz yüzsüz. 4 gün sonra satın almaktan vazgeçtim diyen insanlar gördüm. Taviz vermemekte, sınırları keskin tutmakta fayda var. :)
ertesi gün dönüş yaptı

şimdi getiriyor monitörü hani ben direkt beni ilgilendirmez aldın artık tavrı yapmadım gel kardeşim beraber bakalım dedim, birde ben test edeceğim, artık onun tavırlarına göre şekillenecek ama satın aldığı için geri iade almak benim içime pek sinmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,885
İsim
Emir Yusuf
sadece ghosting testi yapmadı, benimde aklıma gelmedi ölü piksele baktı ışık sızmasına baktı 1080p video açtı renklere baktı aldı

ertesi gün dönüş yaptı

şimdi getiriyor monitörü hani ben direkt beni ilgilendirmez aldın artık tavrı yapmadım gel kardeşim beraber bakalım dedim, birde ben test edeceğim, artık onun tavırlarına göre şekillenecek ama satın aldığı için geri iade almak benim içime pek sinmiyor
Tutar bir yanı yok, "ghosting testi yapmadım" diyerek savunma mı yapacak? Şaka olur ancak bu. Geldi test etti, beğendi, aldı. Bitti. İsterse mahkemeye versin :D Sen sıkma canını. Paraya ihtiyacım vardı sattım, sen de beğenip test edip aldın. Sonra senin paranı da kullandım başka bir işte de. Şuan istesem de alamam monitörü geriye zaten de.

ertesi gün dönüş yaptı

Hocam keşke geldiğinde direkt açık açık konuşsaydınız, niye aldınız tekrardan ki test etmek için. Zaten eski kullanıcısı olan sizsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ozan Aslancan
Tutar bir yanı yok, "ghosting testi yapmadım" diyerek savunma mı yapacak? Şaka olur ancak bu. Geldi test etti, beğendi, aldı. Bitti. İsterse mahkemeye versin :D Sen sıkma canını. Paraya ihtiyacım vardı sattım, sen de beğenip test edip aldın. Sonra senin paranı da kullandım başka bir işte de. Şuan istesem de alamam monitörü geriye zaten de.

Hocam keşke geldiğinde direkt açık açık konuşsaydınız, niye aldınız tekrardan ki test etmek için. Zaten eski kullanıcısı olan sizsiniz.
yavv haklısında işte ben bu tarz satış işlerini temiz halletmek isterim yani sattığım ürünün ne sıkıntısı varsa çekinmeden söylerim ilerde aynısını yaşamak istemem ve insanları mağdur etmek istemem. çocuk ghosting testi yapmadım diye savunma yapmıyor gayet makul kardeş dedi böyle böyle dün oynadım başım ağrıdı sonra test ettim ghosting var diyor şimdi bende çağırdım beraber bakalım diye, gelsin ben test edicem oyuna gireceğim baş ağrıtacak kadar ghosting varsa eminim oyunda belli eder hatta oynatmaz ki ben 1 yıldır kullandım aktif yani katiyen böyle bir şey olmadı
neyse bakalım gelecek bugün duruma göre paylaşırım sizlerle de çok teşekkürler bu arada

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Satın alan kişinin hatası, monitörde ghosting sorunu olup olmadığını daha size yazmadan önce araştırması gerekiyordu. Google'ye "C24G1 ghosting" şeklinde yazsa çıkacak zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ozan Aslancan
Satın alan kişinin hatası, monitörde ghosting sorunu olup olmadığını daha size yazmadan önce araştırması gerekiyordu. Google'ye "C24G1 ghosting" şeklinde yazsa çıkacak zaten.
ha var diyorsunuz yani bu modelde

ben almadan önce araştırdığım modellerin hepsinde google da vardı ghostin sorunu yaşayıpda paylaşan, çoğu modelde görüyorum sık paylaşılan bir konu
ama haklısınız bende öyle düşünüyorm benim hatam değil sadece yapıcı olmaya çalışacağım

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
ha var diyorsunuz yani bu modelde

ben almadan önce araştırdığım modellerin hepsinde google da vardı ghostin sorunu yaşayıpda paylaşan, çoğu modelde görüyorum sık paylaşılan bir konu
ama haklısınız bende öyle düşünüyorm benim hatam değil sadece yapıcı olmaya çalışacağım
Sizin modelde de var ama oyunda, günlük kullanımda rahatsız edecek düzeyde değil. Adam gelip UFO testini açıp ghosting'i gösterdiğinde kabul etmeyin. Eğer ghosting oyunda da rahatsız edecek kadar belli oluyorsa iade alıp almamak sizin insafınıza kalmış.

Eğer alan kişi monitörün ayarlarından Overdrive/response time/tepki süresini ayarlamamışsa onu biraz arttırın, ghosting bir miktar azalacaktır. Çok arttırırsanız da overshoot oluşur o da normal, ideal ayarı bulmanız lazım.

Top Bottom