Neler Yeni

Yardım Apex legendste yüksek sisteme rağmen drop

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
Arkadaşlar öncelikle merhaba

Sistemimde

Rtx 3060
i5-12400f
16 GB Ram
var

Valorant ve Cs:Go gibi oyunları oynadığımda stabil hiç drop yemeden 200 fpste oynayabiliyorum fakat apex legendste ayarları en düşük seviyeye alıp hem de fpsimi 165e sabitlediğim halde ufak takılmalar(oyun anlık ufak droplar yiyor)yaşıyorum .

Bunun sebebi nedir, apexin optimizasyon olarak kötü bi oyun olduğunu söylüyorlar ama sebep oyun kaynaklı mı yoksa sistem kaynaklı mı?

Sistemin PCH F7

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,250
İsim
yusuf ecer
Apex optimizasyon olarak neredeyse mükemmel bi oyun. Başka bi sorun olmalı. Ramlerini xmp açık mı kullanıyorsun?

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,253
İsim
SEYF
Arkadaşlar öncelikle merhaba

Sistemimde

Rtx 3060
i5-12400f
16 GB Ram
var

Valorant ve Cs:Go gibi oyunları oynadığımda stabil hiç drop yemeden 200 fpste oynayabiliyorum fakat apex legendste ayarları en düşük seviyeye alıp hem de fpsimi 165e sabitlediğim halde ufak takılmalar(oyun anlık ufak droplar yiyor)yaşıyorum .

Bunun sebebi nedir, apexin optimizasyon olarak kötü bi oyun olduğunu söylüyorlar ama sebep oyun kaynaklı mı yoksa sistem kaynaklı mı?

Sistemin PCH F7
Sistem ile ilgili problem var hocam. Görev yöneticisinden ekran kartı ve cpu kullanımına bakın oyun oynarken. Apex de bu tür şeyler nadir olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

neye bakayım hocam tam olarak
kullanımına bak gözüne çarpan yüksek bir değer var mı. Virüs veya driver ile ilgili olabilir. Driverlarının güncel olduğundan emin ol

kullanımına bak gözüne çarpan yüksek bir değer var mı. Virüs veya driver ile ilgili olabilir. Driverlarının güncel olduğundan emin ol
Bir de ayarlaarı high olarak oynamaya çalışın darboğaz yapıyor olabilir ekran kartını kullansın biraz. cpu'yu da fps sabitleyerek sakinleştirebilirsiniz cd

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bir de ayarlaarı high olarak oynamaya çalışın darboğaz yapıyor olabilir ekran kartını kullansın biraz. cpu'yu da fps sabitleyerek sakinleştirebilirsiniz cd
ekran kartı driverlarım güncel hocam

hocam dün fps sabitlemiştim 165e şimdi de kaldıramıyorum öyle bi sıkıntı oldu

ekran kartı driverlarım güncel hocam

hocam dün fps sabitlemiştim 165e şimdi de kaldıramıyorum öyle bi sıkıntı oldu
geforce expreinceden optimizasyon yapayım ayarlara

Vuudx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
Yusuf Karakaya
Hocam ben de aynısını yaşamaya başlamıştım 2 gün önce, grafikleri bi tık yükselttim ve düzeldi, nedenini bilmiyorum

Geforce optimizasyonunda otomatik 2k da ayarlamıs benim mesela ben bir girdim black ops 3 'e deli gibi donuyor 1920x1080'e aldım çözdüm. bir ihtimal ona da bakınd erim.

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Eray Yılmaz
hocam çimenlerin vb fazla olduğu yerlerde fps anlış çekilme yapıyor çok sistemde oynadım hepsinde aynı durum konsolda bile aynı mesela olympoa haritasında tepede şelale var en kral sistem bile orde fps düşüşü yaşıyor.

Vuudx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
Yusuf Karakaya

Ekler

• resim_2023-05-21_131500567.png
    resim_2023-05-21_131500567.png
    322.3 KB · Hit: 36
  • resim_2023-05-21_131548973.png
    resim_2023-05-21_131548973.png
    321.8 KB · Hit: 35
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
İhsan Öztürk
hocam çimenlerin vb fazla olduğu yerlerde fps anlış çekilme yapıyor çok sistemde oynadım hepsinde aynı durum konsolda bile aynı mesela olympoa haritasında tepede şelale var en kral sistem bile orde fps düşüşü yaşıyor.
doğru diyosunuz hocam tam bir sinir bozucu oyun

teşekkür ederim hocam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
987,107
Üyeler
156,128
Son üye
tanaylight