Neler Yeni

ARABAMI SATIP DOLARA BASIYIM MI YATIRIM TAVSİYESİ

RoSe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Alper Baytekin
arkadaşlar benim kafamdaki muhabbet şu aracım mahallede kalıyor ve durdukca zarar görüyor mahallenin çocukları olsun vs. sıfır bir araç için bunlar büyük detay (kapıya biri vurdu kactı) boyattım 5k tramer vs. farkındayım araç fiyatlarının yükseldiginden satıp bi idarelık 50.00binlik bir araç alıp kalan parayıda yatırım olarak kenara bırakmak istiyorum şimdi aracımın bir kasko sigortası 6000tl senelik vergisi 2000tl senelık bakımı 1.500dan baslıyor muane vs.de geldi o yüzden yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyinde fikrim kötü mü onu sormak istemiştim .
Mesaj otomatik birleştirildi:

maaşım 8-9k arası bu arada soran arkadaş kamuda çalışanım .

equinoxx

80+ Bronze
arkadaşlar benim kafamdaki muhabbet şu aracım mahallede kalıyor ve durdukca zarar görüyor mahallenin çocukları olsun vs. sıfır bir araç için bunlar büyük detay (kapıya biri vurdu kactı) boyattım 5k tramer vs. farkındayım araç fiyatlarının yükseldiginden satıp bi idarelık 50.00binlik bir araç alıp kalan parayıda yatırım olarak kenara bırakmak istiyorum şimdi aracımın bir kasko sigortası 6000tl senelik vergisi 2000tl senelık bakımı 1.500dan baslıyor muane vs.de geldi o yüzden yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyinde fikrim kötü mü onu sormak istemiştim .

Bakış açın doğru, araba pek mantıklı bir yatırım değildir. Değerlenir evet ama giderleri de var. MTV,sigorta,kasko, bakım masraf ıvır zıvır. Bence buraya sorman yanlış. Her kafadan farklı ses çıkar. Oturup ailenle düşünmelisin.

PinsizAMD

80+ Bronze
Arkadaşlar aslında demek istediğim şu bende 2020 model opel corsa mevcut daha 10.00km bunun piyasası 200 ile 230 arası degısıyor ve 220 istiyorum..
gelelim isteğime ev almak istiyorum o yüzden bunu satıp 150bin TL gibi bi rakamını veya daha fazlasını dolara basıp pejo quicsilver'dan almak istiyorum (40 ila 50 arası) piyasası var
300 350 gibi rakamada ev almak istiyorum dolar artabildıgı kadar artsın en kötü ilerde biraz daha kredi çeker üstünü tamamlarım diyorum . hayatımda böyle riskli işlere girmedım girmeyide sevmıyorum ama yapıcak birşeyım yok 1000tl kira verıyorum zoruma gıdıyor kendı evime geçmek istiyorum evde benden başka gelir kaynagı yok dolardan batar mıyım dedigim mantıklı mı saçma mı (araç alma sebebim arabasız olmuyor illa kötü bi tane tofaş olsun diyorum onada o kadar para vermem )
amerikaya kaç seri benide al ezbere doğu yakasını ezbere biliyom abd nin ve bir tanıdığım Chiago'nun kuzeyinde yaşıyor istersen yardımcı olurum ABD ye gitmene tek şart benide götürecen.

Reindi

80+ Silver

kesinlikle benim babam daire alır kiraya verir 7 dairesi olmasına rağmen bindiği araba 2012 doblo dur arabalar çok mantıksız yatırım garajın olursa ayrı ben babamın garajına çekiyorum arabamı sıkıntı olmuyor

RoSe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Alper Baytekin
Bakış açın doğru, araba pek mantıklı bir yatırım değildir. Değerlenir evet ama giderleri de var. MTV,sigorta,kasko, bakım masraf ıvır zıvır. Bence buraya sorman yanlış. Her kafadan farklı ses çıkar. Oturup ailenle düşünmelisin.
ekstra biraz rahat duran biris degilim yedıgım cezaların haddi hesabı yok makas radar cam filmi vb. cezalardan bi kac ayda 3milyar gibi bi ceza yedim ve sokakda arabama zarar verdikçe soğuyorum .

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Galericiler araba topluyorlar bu kadar bilgi yeterlidir umarım

equinoxx

80+ Bronze
ekstra biraz rahat duran biris degilim yedıgım cezaların haddi hesabı yok makas radar cam filmi vb. cezalardan bi kac ayda 3milyar gibi bi ceza yedim ve sokakda arabama zarar verdikçe soğuyorum .
Hocam branda al, benim de arabam pek normal değildir :D Geçenlerde yolda dururken alıp götürdüler sağolsunlar yediemin otoparkına, şikayet gelmiş :) 10 bin tllik ses sistemi, coilover, egzos sistemi sağolsun :D

Galericiler araba topluyorlar bu kadar bilgi yeterlidir umarım
Kendim de galerici olarak bunu yapmamızın sebebi bayiden araçları tüketip ekstra kar ile satmak.

RoSe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Alper Baytekin
Hocam branda al, benim de arabam pek normal değildir :D Geçenlerde yolda dururken alıp götürdüler sağolsunlar yediemin otoparkına, şikayet gelmiş :) 10 bin tllik ses sistemi, coilover, egzos sistemi sağolsun :D
haha sorma kanka bizde aboneyiz onlara sıfır araca başaran coil takıp yerle bir edıp 8k lık sistemde bende var geceleri baskın yaptılar bana gece cıkmıyorum artık cam filmi var diye tehdit edıp duruyolar görmiyim diye

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Kendim de galerici olarak bunu yapmamızın sebebi bayiden araçları tüketip ekstra kar ile satmak.
Sadece 0 değil ikinci el araçlar stoklanmaya başladı bu yeni durum. 0 a yakın araçlar 0 araçlar zaten alınıyordu bir tayfa tarafından

equinoxx

80+ Bronze
Bence aracını satma, satacaksan da ya bilgiliysen kriptoyla yükselt paranı ya da kredi ile :)

Sadece 0 değil ikinci el araçlar stoklanmaya başladı bu yeni durum. 0 a yakın araçlar
Yıl sonu ÖTV indirimi gelecek zaten. Taksicilerin değişim süresi geldi de :) 2.el araç stoklandığını hiç duymadım, sıfır araç için bayiye yanaşılır, araçlar garaja çekilir.

RoSe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Alper Baytekin
Bence aracını satma, satacaksan da ya bilgiliysen kriptoyla yükselt paranı ya da kredi ile :)
dostum bızım ordan çok giren oldu kriptopya başta hepsi padişahtı sımdı hepsi nal topluyo hepsi en az 100milyarı batırdı yani dicegım o ki korkuyom o işten ben :D

equinoxx

80+ Bronze
Döviz yatırımında cidden yüksek paraların olmadığı sürece gereksiz bir yatırımdır. Uzun süre gerekir. Bu da zaten altındaki arabanın zamanla değer kazanmasıyla, alacağın evin fiyatının yükselmesiyle birlikte aynı hesaba gelir.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Yıl sonu ÖTV indirimi gelecek zaten. Taksicilerin değişim süresi geldi de :) 2.el araç stoklandığını hiç duymadım, sıfır araç için bayiye yanaşılır, araçlar garaja çekilir.
Yıl sonu ötv indiri yok gelse dahi araba yok işe yaramaz ikinci el araçların stoklanmasının nedeni çip krizinin etkilerinin 2022 yılında büyüyeceği ve sıfır araçların daha bulunamaz hale geleceği ön görülüyor Renault, Hyundai fabrikaları yarı zamanlı çalışıyor

Top Bottom