Neler Yeni

Arkadaşlar Sizce Benim Sosyal Biri Olma İhtimalim Ne Kadar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necmi Necmullah
Beyler şimdi napıyosunuz biliyo musunuz arkadaşım yok diyen 2 kişi var biri 19 biri 20 yaşında ikiniz arkadaş oluyosunuz sonra Dışarı çıkıp birlikte arkadaşlık kurmayı deniyosunuz
Aman ben napıyim onunla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asosyal olmak güzeldir. Dışarıdaki insanlardan daha çok görüyorsun dünyanın güzelliğini. O arkadaşım olsa keşke dediğin insanlar sana cehennemi yaşatır. Senin yapacağın en sağlam arkadaşlık kendinle olsun. Asosyal insan özgüvensizlikten asosyal olmaz. Şahsen bende asosyalim fakat özgüvenim var. Dışarıdan bir arkadaşım yok en yakın arkadaşımla internette tanıştım ve benden yaklaşık 600-700km uzakta. Sen kendini sosyal olmak için çabalama çünkü asosyal olduysan zaten bunun bi dönüşü yok. Ne kadar sosyal olmaya çalışsan da dışarıdaki insanlar seni dışlamaya devam edecek. Yanlış anlama hevesini kırmak istemem ama , asosyal kalmak sosyal olmaktan daha iyidir. Katbekat daha iyidir hemde. Sıkma canını elbet sende bir gün hayatında sana destek olacak birisini bulursun. Kader kısmet işi bu.

Adam haklı hiç bir şey değişmeyecek.
Aynı şekil. Sende kendini kandırmaya devam et.

Toukhan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
Batuhan
Steam
TouKhan
Discord
TouKhan#0471
Reddit
u/akszforreal
Aman ben napıyim onunla.

Kendimi kandırdığım falan yok keza dışarıda tanıdığım bütün arkadaşlarım bütün okul arkadaşlarım benimle dalga geçmekte sırf insanın fiziksel özellikleri yüzünden dalga geçen insanlar var dışarıda dışarıya bu kadar takılıyosan eğer bu asosyal olmaktan daha büyük bir psikolojik sorundur. Ben insanları anlamıyorum dışarı çıkıp boş boş gezip para harcayınca mutlu oluyolar. Bende öğlen oturup gecenin 4 üne kadar bilgisayarda vaktini geçiren bir insanım belkide onlarda beni anlayamıyodur. İki tarafta birbiri için garip gözükmekte , sen ise arafta kalmışsın ne yapacağını bilemiyosun. Asosyal olup hayatın tadını çıkarmak daha kolay çünkü dışarıdaki insanlar senin bir bir sırtını bıçaklayıp yollarına sensiz devam edicekler. Yaptığım en uzun dışarıdaki arkadaşım yaklaşık 9 yıl sürdü ve 9 yıl sürmesine rağmen normal insan güvenir değil mi? Ama güvenemiyosun çünkü sırtından bıçaklayıp sensiz hayatına devam ediyor.

Aman ben napıyim onunla.

Psikoloğa görünmeni tavsiye ederim. En net böyle anlaşılır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necmi Necmullah
Olum tamam asosyal olabilirsiniz, ona bir şey demiyorum ama bunu allayıp pullamaya da çalışmazsınız lan. Evde oturduğun sandalye terden leş gibi oluyor, don popona yapışıyor; adam gelmiş dünyanın en harika şeyiymiş gibi bu durumu lanse ediyor. Kendinizi kandırmayın arkadaş. "Sosyallik bana göre değil" dersin, bir şey dersin anlarım da. "Ağığı ben asosyalliğe bayılıyom, dünyanın en muhteşem şeyi bu o zaman" demeyin.

Toukhan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
Batuhan
Steam
TouKhan
Discord
TouKhan#0471
Reddit
u/akszforreal
Olum tamam asosyal olabilirsiniz, ona bir şey demiyorum ama bunu allayıp pullamaya da çalışmazsınız lan. Evde oturduğun sandalye terden leş gibi oluyor, don popona yapışıyor; adam gelmiş dünyanın en harika şeyiymiş gibi bu durumu lanse ediyor. Kendinizi kandırmayın arkadaş. "Sosyallik bana göre değil" dersin, bir şey dersin anlarım da. "Ağığı ben asosyalliğe bayılıyom, dünyanın en muhteşem şeyi bu o zaman" demeyin.
Dünyanın en muhteşem şeyi değil elbet fakat sosyal olmayada bu kadar takılmamak lazım.

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Götüme don yapışıyor olabilir ama arkadaşım sandığım insanlar tarafından şahsıma laf yapıştırılması yerine bunu seçerim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necmi Necmullah
Bir de dandik dundik kişilerle takılıp, çok kişi tanıdığını sanıp genelleme yapanlar var. Olum bana bile sosyallik dersi verdirtiyorsunuz.

Toukhan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
Batuhan
Steam
TouKhan
Discord
TouKhan#0471
Reddit
u/akszforreal
Bir de dandik dundik kişilerle takılıp, çok kişi tanıdığını sanıp genelleme yapanlar var. Olum bana bile sosyallik dersi verdirtiyorsunuz.
Kendini çok kısıtlıyosun bütün olay bu

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,621
İsim
Eren Yeager
Bende 17 yaşındayım neredeyse her ortamdan dışlandım halada dışlanmaya devam ediyorum hiç sevgilim olmadı hiç flörtümde olmadı ama gerek var mı bir süreden sonra insan istiyor birisi olmasını ama zorunlu değil tabi ki seninle arkadaş olacak illa bir çok insan olacaktır sadece sabır biraz önemli

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necmi Necmullah
Bende 17 yaşındayım neredeyse her ortamdan dışlandım halada dışlanmaya devam ediyorum hiç sevgilim olmadı hiç flörtümde olmadı ama gerek var mı bir süreden sonra insan istiyor birisi olmasını ama zorunlu değil tabi ki seninle arkadaş olacak illa bir çok insan olacaktır sadece sabır biraz önemli
Okul durumu varsa bi şans vardır ben okula mokula da gitmiyorum.

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Madem iğreniyorsun asosyallikten at o zaman kendini dışarıya anladığım kadarıyla sana cevap yazan insanların çoğu “tercihen asosyal” ama sen bir şeyleri beceremediğin için öylesin bir hobi edin ya da bir şekilde insanların ilgisini çekmeye çalış kurtul o zaman nefret ettiğin bu illetten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necmi Necmullah
Madem iğreniyorsun asosyallikten at o zaman kendini dışarıya anladığım kadarıyla sana cevap yazan insanların çoğu “tercihen asosyal” ama sen bir şeyleri beceremediğin için öylesin bir hobi edin ya da bir şekilde insanların ilgisini çekmeye çalış kurtul o zaman nefret ettiğin bu illetten.
Doğru, tercih edenleri itici buluyorum çünkü istemediğimiz, bıktığımız şeyi tavsiye ediyorlar. İlgi çekmeye çalış da ilgi nasıl çekelim.

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Doğru, tercih edenleri itici buluyorum çünkü istemediğimiz, bıktığımız şeyi tavsiye ediyorlar. İlgi çekmeye çalış da ilgi nasıl çekelim.
İlgi çekmenin bir sürü yolu vardır mesela bir deli de sokakta ilgi çeker bir ünlü de.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,621
İsim
Eren Yeager
Top Bottom