Neler Yeni

Yardım Aspire A715-51G Wifi sorunu

Xylon1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa F
Merhaba sorunum biraz karisik yardım ederseniz sevinirim. Laptobumda Mediatek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card bulunuyor. Evimde tek modem üzerinden hem 5 hem 2.4ghz bağlantı var. 2.4 Ghz olana bağlandığımda direkt olarak İnternet yok, güvenli yazıyor. 5ghz de normal bağlanıyor fakat internetten vs bir sey açamıyorum yani kısaca İnternet yok. ancak evdeki diğer cihazlarda İnternet 5 ve 2.4ghz de sorunsuz calisiyor. bilgisayara telefondan bağlantı noktası sagladigimda ya da baska bir wifi ye bağlandığımda yine sorunsuz çalışıyor. Aygit yöneticisinden devre disi bırakıp tekrar etkinleştirmeyi denedim ve sürücüleri kontrol ettim hala aynı. Bazen düzeliyor. Bir kac saat sonra tekrar oluyor. Su an 16 saattir ayni şekilde değişen bir sey yok bazen 5 dakika falan geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Nik Flatron
Sürücüleri kontrol ettim derken farklı sürücü mü denediniz? Benim önerim ilk önce yapmadıysanız modem/router reset atıp bağlantı stabilitesini kontrol etmeniz. Sorun devam ederse wifi card sürücülerinizi yenisi varsa güncelleyin, yenisi yoksa bir önceki sürümü deneyin. Aynı laptop bende de var ancak ben içindeki mediatek kartı çıkarıp intel taktım. Mediatek ile de sorun yaşamıyordum ama gönlüm intelden yanaydı.

Xylon1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa F
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sürücüleri kontrol ettim derken farklı sürücü mü denediniz? Benim önerim ilk önce yapmadıysanız modem/router reset atıp bağlantı stabilitesini kontrol etmeniz. Sorun devam ederse wifi card sürücülerinizi yenisi varsa güncelleyin, yenisi yoksa bir önceki sürümü deneyin. Aynı laptop bende de var ancak ben içindeki mediatek kartı çıkarıp intel taktım. Mediatek ile de sorun yaşamıyordum ama gönlüm intelden yanaydı.
Farklı surucu denedim. Şimdilik gecici çözüm olarak router bagladim. router ile bağlandığım gidince modeme, modem gidince routere geçiyorum. Virus olabilir mi acaba arkada arama yapıp trafiği kitliyor olabilir mi? Eger öyleyse önerebileceğiniz antivirus programı varsa cok iyi olur.

Xylon1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa F
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı surucu denedim. Şimdilik gecici çözüm olarak router bagladim. router ile bağlandığım gidince modeme, modem gidince routere geçiyorum. Virus olabilir mi acaba arkada arama yapıp trafiği kitliyor olabilir mi? Eger öyleyse önerebileceğiniz antivirus programı varsa cok iyi olur.
kaspersky premium, malwarebytes ve windows defender ile taradim ucunde de herhangi bir virus yok. asiri sıcaktan ethernet karti kafayi yedi diyecegim baska wifi ağlarında sorun olmuyor. zaman verelim bakalım biraz.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
eren kılıçoğlu
kaspersky premium, malwarebytes ve windows defender ile taradim ucunde de herhangi bir virus yok. asiri sıcaktan ethernet karti kafayi yedi diyecegim baska wifi ağlarında sorun olmuyor. zaman verelim bakalım biraz.
modem arayüzünden wifi kanalını değiştirmeyi dene.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
eren kılıçoğlu
Top Bottom