Neler Yeni

Assassin's Creed Odyssey Hakkında Görüşlerim

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,968
İsim
Mert Can Ergün
en iyi assassin’s creed syndicate hilesiz oyunu ve düşmanları yenmek zor ilk başta hilesiz kullandim zorlandım biraz düşmanlarla savaşırken daha sonra hileli sisteme geçtim her kafadan görev oluyor açık dünyası insanı biraz sıkıyor

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,275
İsim
Furkan Daşcı
( Henüz oynamamış arkadaşlar için Spoiler vermemeye gayret göstereceğim. ) 140 Saatlik Witcher 3 le başlayan serüvenime 110 saatimi vererek AC Odyssey ile devam ettim ( Benim oynadığım sürenin yarısında biter bu oyunlar. Ben dibine kadar her şeyi yapmaya çalışıyorum oyunlarda ) Anlattıklarım tamamen kişisel görüşlerimdir. Bol bol Witcher 3 ile karşılaştıracağım çünkü oyun Witcher 3 ten kopyalanmış gibi.
Öncelikle oyuna puanım 8.5/10. + lar ve - lerden bahsedip kısaca kendi açımdan özetleyip yazımı noktalayacağım.

- Kısımlar

1) Derinlik ve Ruh
Witcher 3 ten sonra buna geçtiğimde en çok bana batan bu ikisi oldu.
* Şehirler tamamen ruhsuz , nereye giderseniz aynı yere gitmişsiniz gibi hisler. Bakın oyunda spor yapanlar , öpüşenler , şarkı söyleyenler falan var ama o kadar ruhsuz ve yapay ki insan hayret ediyor. Bu kadar güzel şehirleri bu kadar ruhsuz yapabilmek başarıdır. Tebrik ediyorum ubisoftu
* Hiçbir hikayenin arka planı ilginizi çekmiyor , her şey çok yalandan olmuş. Witcher burda kalitesini çok bariz ortaya koyuyordu. Nerde o Velendeki insanların anlattıkları ? Nerde o Skelligedeki yiğitler?

2) Phobos
Witcher 3 Roach mı daha sıkıntılı yoksa bu mu karar veremedim. Onun kontrolü rezalet ama at ata benziyordu. Bunun kontrolü eh peh ama ata benzemiyor. Roach ı kendiniz kontrol edebiliyordunuz hızını falan. Bu hayvan kafasına göre yürüyor kafasına göre koşuyor çıldırttı beni. Vasıfsız hayvan

3) Lvl sistemi
Gerek görev levelleri gerek level atlama zorluğu olsun nereden tutarsan tut elinde kalıyor. Yahu 25 lvlde görevi bitiriyorsun. Diğer görev 30 lvl olur mu? Yan görevleri tamamlıyorsun arada yine 2 lvl kalabiliyor. Kendin haritada görevlere gidip veya kalelere baskın atıp veya savaşlara katılarak kasılmaya çalışıyorsun. Benim için çok sorun değil fakat genel olarak saçma.

4) Gizlilik
Nerde gizlilik eyyyy ubisoft?

5) Paralı askerler
Size yakın olan ve sürekli belirli bir alan içerisinde gezen özürlü arkadaşlarımız bunlar. Her yerde gelir bela olurlar başınıza. Saklansanız bile uzun süre gitmez orda dururlar ve sizin olduğunuz yöne doğru yürürler. Siz çalıdaysanız ta kalenin diğer ucundan sizin çalıya gelirler. Saçma sapan ayarlanmış gram zevk vermiyor.

6) Ana hikaye
İçine çekmeyen sıkıcı bir hikaye ne yazık ki. Oynarken ana hikaye varmış yokmuş umrumda olmadı.

+ Kısımlar

1) Kassandra
Witcher 3 oyununu ne kadar sevsem de ana karakter olan Geralt ı sevmeyen ben , bu oyunun ana karakterini çok sevdim. Tepkileri , diyaloglardaki tavırları çok hoşuma gitti. Yeri geldi birlikte sinirlendim , yeri geldi tepki verdiğimde kendimi tutamayıp güldüm. Malaka ! diyişi bile farklıydı güzelim Kassandranın. Çok özleyeceğim seni :(

2) Şehir Tasarımları
Hayatımda bu kadar güzel şehir tasarımları , görmedim. O kadar iyiler ki şehirlerde gezerken heykellere bakıp durduğum çok oldu. Her şeyi ince detayına kadar düşünmüşler. Bu kadar güzel yapıp bir de her şehri minnacık bir kaç şey dışında birbirinden farklı yapabilmişler. Gerçekten helal olsun. Oynarken şaşkınlıkla oynadım oyunu.

3) Grafikler
Witcher 3 ün grafikleri pastel boya gibi ve net değil demiştim. Bu oyunu oynadıktan sonra tamamen emin oldum. Grafik dediğin budur. Ben 3060 Ti ile 1080p Ultra ayarlarda oynadım onu belirteyim , herkeste aynı olmayabilir. Fakat oynarken Adamlar yapmış abi! dedim defalarca.

4) Manzaralar
Grafiklerden vb. ayrı bir yere koyma sebebim , gerçekten çok ayrı bir zevkin olması. Keyfiniz mi yok? Girin bu oyuna çıkın bir dağa , gidin bir ormana , gezin etrafta ve sonra manzaralara bakın. İnsanın içini açıyor. Ben ki güneşten yazdan nefret eden adam , bu oyunda hep güzel havalar olmasından ötürü beğenmeyeceğimi düşünmüştüm. Fakat aşık oldum. Valhalla da umarım böyledir. Hastası oldum manzaraların. Tşk ubisoft gözüm gönlüm açıldı :)

5) Müzikler
Witcher 3 ün çıktığı çıtaya yaklaşamasa da , mükemmel tınılara sahip müzikleri var oyunun. Özellikle bazı müzikler oynarken keyfi katlıyor.

6) Dövüş mekanikleri ve skiller
İşte bu olmuş arkadaş! Yay mı istersın kılıç mı istersın hançer mi istersin bir sürü çeşit var ve hepsi gerçekten hissettiriyor onu kullandığını. Witcher da bıkmıştım sürekli aynı vur kaç ve işaretleri basıp dövüşmekten. İlaç gibi geldi ilaç. Ayriyetten bu oyunun skill çeşitliliği mükemmel ! Ve her kullandığınızda ayrı zevk veriyor. Kaç defa skilleri değiştirip kullandım. Çünkü çok eğlenceli. Helal olsun Ubisoft yapmışsın bu işi

8) Eğlenceli yan görevler
İnanılmaz komik ve eğlenceli yan görevler var. Hikayesi önemli değil fakat çoğu yerde kahkaha attım , tatlı görevler yapmışlar. Yazmasam olmazdı

7) Ne kadar yüksekten atlarsanız atlayın ölmemek
İşte bu !

Sonuç olarak dostlarım AC Odyssey oynarken bana sürekli zevk veren , nerdeyse hiç sıkılmadığım bir oyun oldu. Çünkü görevler boş bile olsa oyunun oynanışı o kadar keyifliydi ki , sıkılmama imkan vermedi. Witcher 3 daha derin ve anlatılanlar bakımından fersah fersah bu oyundan önde. Bu oyun , Witcher 3 gibi yapalım güzel satarız mantığıyla tasarlanmış ama bazı şeyleri çok güzel düşünüp geliştirdikleri bir oyun olmuş. İyi ki de olmuş. Witcher 3 mü daha iyi yoksa AC Odyssey mi derseniz , Witcher 3 kesinlikle daha iyi derim. Ama Witcher 3 e 8 bu oyuna 8.5 verdim. Peki neden? Çünkü bu oyun bana çok daha fazla keyif verdi. Oynayın , oynattırın.
Malaka !
Knk gizlilik son 3 oyundur yüzeysel olarak yok ama bu oyunda full gizlilik skilli basarsan gizli ilerleyebiliyorsun.
Bi de pompacı Geraltı niye sevemedin merak ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Katılıyorum, ama oyunun optimizasyonu çok kötü.
5600 XT'nin %75'inden fazlasını kullanamıyordu.
İşlemcin düşüktür.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Knk gizlilik son 3 oyundur yüzeysel olarak yok ama bu oyunda full gizlilik skilli basarsan gizli ilerleyebiliyorsun.
Bi de pompacı Geraltı niye sevemedin merak ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcin düşüktür.
R7 2700 vardı, 4GHZ'de tutuyordum.

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,275
İsim
Furkan Daşcı
R7 2700 vardı, 4GHZ'de tutuyordum.
Vsr ile 2k çekip ekran kartının yükünü arttirabilirsin fakat Ubisoft bu oyuna baya güncelleme getirdi bu sorunlar çözülmüş olması lazım çünkü benim 1650s ile ultra da %100 kullanılıyor.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Vsr ile 2k çekip ekran kartının yükünü arttirabilirsin fakat Ubisoft bu oyuna baya güncelleme getirdi bu sorunlar çözülmüş olması lazım çünkü benim 1650s ile ultra da %100 kullanılıyor.
Ben bu oyunu 4-5 ay önce oynadım.
VSR ile 2K yapsam kalite artar mıydı?

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Artar tabi sonuçta 2kyi 1080pe ceviriyor en azindan 1080p 27 inc monitörun varsa belli olur kalite farki.
1080p 24 inch var bende, mantıken öyle de ben 10 ay önce vega 56'da onu yapınca daha kötü olduğunu fark etmiştim, ondan sordum.

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,275
İsim
Furkan Daşcı
1080p 24 inch var bende, mantıken öyle de ben 10 ay önce vega 56'da onu yapınca daha kötü olduğunu fark etmiştim, ondan sordum.
Hocam nasıl kötü oldu pixel pixel mi oynadın yoksa fps sorunu mu yaşadın cünkü oyununa gore fps dusurur

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Hocam nasıl kötü oldu pixel pixel mi oynadın yoksa fps sorunu mu yaşadın cünkü oyununa gore fps dusurur
FPS sorunu yoktu, pixel pixel değil de gözüme daha kötü gelmişti.
1080P'de 75, 2K'da 70 veriyordu

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
%100 kullanamama sorununu aşmak için acilabilir fakat bu halde 1080p oynaman daha mantıklıymiş zaten.
İşin garip yanı oyunda 1080P açınca nadiren de olsa drop oluyordu, 2k'da bir şey yoktu.
İki çözünürlükte de aynı FPS'leri alıyordum
Vega 56 mining ve render dışında cidden çöp

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,275
İsim
Furkan Daşcı
İşin garip yanı oyunda 1080P açınca nadiren de olsa drop oluyordu, 2k'da bir şey yoktu.
İki çözünürlükte de aynı FPS'leri alıyordum
Vega 56 mining ve render dışında cidden çöp
Ve çok pahalıydı sanırsam

Top Bottom