Neler Yeni

ASUS BİOS SORUNU

WOXY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
oguzhan p.
Asus k55vm model laptop kullanıyorum. Laptobu 2. el aldım. Ekran kartında (Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43) hatasını bilerek aldım. sorunu çözmek için araştırma yaptığımda ne yaptıysam sorunu çözemedim.En son bi yerde bios update yapıldığında düzeldiğini gördüm. Bende modelime uygun, asus sitesinden bios indirdim. Laptop modelime bakmak için dxdiag`ı açtım ve orda ASUS K55VJ yazdığını gördüm ve ona göre bios indirdim. Biosu açtım, easy flash a girip biosu yüklemek istediğimde bana indirmiş olduğunuz bios eski dedi. Bende lapobun altındaki model numarasına baktım ve orda asus k55vm yazdığnı gördüm. şimdi biosda farklı br laptop modelinin biosu var ve ben laptobuma uygun biosu kurma istediğimde farkı bios olduğundan kurdutmadı. Ben nasıl orjinal biosunu kurucam bilmiyorum bilgisayarla aram gayet iyidir ama ben hayatımda böyle birey görmedim çözümü bilen varsa yardım ederse sevinirim.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
Semih Boran
EEPROM Programmer ile kurmanız lazım ya da ASUS EZ Flash'ta atlatılıyorsa denetleme atlatılmalı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,925
Üyeler
138,444
Son üye
nakkaf
Top Bottom