Neler Yeni

Yardım ASUS FX505DT-BQ180T Düşük Fps Sorunu

bissquit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Aktaş
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi yakın zamanda ASUS FX505DT-BQ180T marka laptopu satın aldım. Anlam veremediğim bir şekilde oyunlarda çok düşük fpsler alıyorum. Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 3550H
8 GB 2666 Mhz Ram
Gtx 1650 4 Gb Ekran Kartı
Bu sistem ile konu ekindeki fotoğraflardaki değerleri elde ettim.
NOT: Oyunlar orijinal ve bütün driverlarım güncel. Ayrıca güç ayarı maksimum performans modunda.
Fotoğraflarda da gözüktüğü gibi işlemci kullanımı tavan yaparken gpu kullanımı düşük seviyelerde. Yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla dual channel ram kullanarak darboğaz engelleniyormuş. Konu hakkında bilgisi olan varsa sorunun tam olarak ne olduğunu belirtebilirse sevinirim.

Ekler

• FIFA 21 LOW SETTINGS.png
    FIFA 21 LOW SETTINGS.png
    2.5 MB · Hit: 67
  • FIFA 21 ULTRA SETTINGS.png
    FIFA 21 ULTRA SETTINGS.png
    2.8 MB · Hit: 65
  • BANNERLORD VERY LOW SETTINGS.png
    BANNERLORD VERY LOW SETTINGS.png
    1.1 MB · Hit: 55
  • BANNERLORD ULTRA SETTINGS.png
    BANNERLORD ULTRA SETTINGS.png
    1.4 MB · Hit: 70

bissquit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Aktaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çift kanal RAM kullanarak çözdüm yardımcı olmayan herkese teşekkürler. Ne kadar yardımsever bir forum :)

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi yakın zamanda ASUS FX505DT-BQ180T marka laptopu satın aldım. Anlam veremediğim bir şekilde oyunlarda çok düşük fpsler alıyorum. Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 3550H
8 GB 2666 Mhz Ram
NOT: Oyunlar orijinal ve bütün driverlarım güncel. Ayrıca güç ayarı maksimum performans modunda.
Fotoğraflarda da gözüktüğü gibi işlemci kullanımı tavan yaparken gpu kullanımı düşük seviyelerde. Yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla dual channel ram kullanarak darboğaz engelleniyormuş. Konu hakkında bilgisi olan varsa sorunun tam olarak ne olduğunu belirtebilirse sevinirim.
Kuzende aynı laptop var.
Sorun NVİDİA denetim masasında.
Her şeyi ultra yapıyor kendiliğinden onu ayarlarsanız düzelir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
oğuzhan utku
knk bendede aynı sorun var ram yükseltmek dışında alternatif bir çözümü varmıdır.ram zaten alacağım ama onun dışında yapılması gereken herhangi bir şey

Snyprus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Tolunay Boran
AMD Ryzen 5 3550H
8 GB 2666 Mhz Ram
konudan alakası olarak, o fps ve gpu performansını gösteren uygulama nedir ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,543
Üyeler
156,630
Son üye
Berat GÖKTÜRK
Top Bottom