Neler Yeni

Rehber Asus Geri Ödeme Rehberi

Çoğu kişi geri ödemeyi nasıl yapacağını bilmediği için böyle bir rehber açmak istedim.

Kampanyalı ürünlerin linki

Öncelikle aşağıdaki linkten bir Asus hesabı açıyoruz.

Ardından bu linkten geri ödeme sayfasına gidiyoruz

1.png

1. Adımızı yazıyoruz
2. Soyadımızı yazıyoruz.
3. Sokak adını yazıyoruz.
4. Bina numarasını yazıyoruz.
5. Posta kodunu yazıyoruz.
6. Şehir ismini yazıyoruz.
7. Ülke ismini yazıyoruz.
8. Mail adresimizi yazıyoruz.

2.png

1. Ürünü nereden aldığımızı seçiyoruz.
2. Ürünü ne zaman satın aldığımızı seçiyoruz.
3. Fatura numarasını yazıyoruz.
4. Fatura'nın fotoğrafını fiziksel olarak çekip ve web site üzerinden ürünü aldığımızı görsteren bir ekran görüntüsü çekip yükleyelim.

3.png

1. Geri ödemesini yapacağımız ürünü seçiyoruz.
2. Ürünün seri numarasını bulup yazıyoruz.

4.png

1. Geri ödemeyi seçiyoruz.
2. İban numaramızı yazıyoruz.
3. BIC/SWIFT kodunu yazıyoruz. Internetten araştırarak kendi bankanızın BIC veya SWIFT koduna ulaşabilirsiniz.

5.png

1. Şartları ve koşulları okuyup onaylamanız için tik atmanız gerekiyor. (zorunlu)
2. Asus haber bültenine katılmak için tik atabilirsiniz. (zorunlu değil)

31 Ağustos'a kadar ilgili ürünü alıp 15 Eylül'e kadar katılım formunuzu yollamanız gerekiyor.
Birkaç günlük kontrol sürecinden sonra başvurunuz onaylanırsa 90 gün içerisinde para banka hesabınıza yatıyor.

Geri ödeme talebi oluşturduktan sonra bir sebepten ürünü geri iade ederseniz ve bunu ASUS'a bildirmezseniz 75 EURO para cezası bulunuyor. Geri ödeme yapıldıktan sonra üründe teknik bir arıza meydana gelirse bir ceza ödemek zorunda değilsiniz.

Rehberimi okduğunuz için teşekkürler :peepokalp:

Son düzenleme:

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Bana gelen mailde 90 gün içerisinde para banka hesabına yatacak diyor. Daha uzun sürdüğü oluyor mu ?
2.5 ay=75 gün yani 90 gün içinde yatmış oluyor .
Yatırmaları uzun sürüyormuş onu belirttim.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
ben zamanında ekran kartım için yapmıştım bunu, sonra araştırdım ve başvuruyu iptal ettim çünkü garanti neredeyse yok sayılıyor. geri ödemesi yapılmış ürünler iade edilirse bir şekilde, 75 euro cezası ile para tekrar gönderilmek zorundadır diye bir madde var sözleşmede.
örneğin cihazınız bozuldu garantiye gönderdiniz ve tamir edilemiyor, ne yapılacak? mecburen iade edilecek. sizde yapılan cashbacki +750tl'siyle birlikte tekrar göndermek zorundasınız. ben bu yüzden iptal etmiştim.
yapmayı düşünen arkadaşlar bunu göz önünde bulundursun.

Flamesa

80+ Silver
2.5 ay=75 gün yani 90 gün içinde yatmış oluyor .
Yatırmaları uzun sürüyormuş onu belirttim.
Anladım 90 gün 1.5 ay gibi düşündüm nedense, sıcaktan herhalde :D
Rehberin sonunda eklemiştim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben zamanında ekran kartım için yapmıştım bunu, sonra araştırdım ve başvuruyu iptal ettim çünkü garanti neredeyse yok sayılıyor. geri ödemesi yapılmış ürünler iade edilirse bir şekilde, 75 euro cezası ile para tekrar gönderilmek zorundadır diye bir madde var sözleşmede.
örneğin cihazınız bozuldu garantiye gönderdiniz ve tamir edilemiyor, ne yapılacak? mecburen iade edilecek. sizde yapılan cashbacki +750tl'siyle birlikte tekrar göndermek zorundasınız. ben bu yüzden iptal etmiştim.
yapmayı düşünen arkadaşlar bunu göz önünde bulundursun.
Konuya ekledim.

Son düzenleme:

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Konuya ekledim.
yanlış olmuş, aldığınız para + 75 euro.

şunuda belirteyim bu seferki sözleşmeyi okumadım ben 2020 q4 cashbackındaki kuralı söylüyorum belki bunda öyle bir kural yoktur.

Flamesa

80+ Silver
yanlış olmuş, aldığınız para + 75 euro.

şunuda belirteyim bu seferki sözleşmeyi okumadım ben 2020 q4 cashbackındaki kuralı söylüyorum belki bunda öyle bir kural yoktur.
Bu seferkindede var, bu kural üründe teknik arıza olup iade edincede geçerlimi acaba? Veya değişim isteyincede geçerlimidir sormak lazım.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Bu seferkindede var, bu kural üründe teknik arıza olup iade edincede geçerlimi acaba? Veya değişim isteyincede geçerlimidir sormak lazım.
ben sormuştum değişimde nasıl oluyor bilmiyorum ama arıza olupta iade edilirse yinede geçerli oluyor bu kural.
1627746182227.png

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Flamesa

80+ Silver
ben sormuştum değişimde nasıl oluyor bilmiyorum ama arıza olupta iade edilirse yinede geçerli oluyor bu kural.
Alıntıyı görüntüle
Biraz önce yanıt geldi, çeviriyi tam yapamamışlar sanırım soruma tam cevap vermemişler.

1627911931521.png

Ürünü yenisiyle değiştirdiyseniz bize bildirin diyor, yani değişimde para cezası ödemek zorunda değiliz.

Mercedesbenz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
688
İsim
Arda Öztürk
Çoğu kişi geri ödemeyi nasıl yapacağını bilmediği için böyle bir rehber açmak istedim.

Kampanyalı ürünlerin linki

Öncelikle aşağıdaki linkten bir Asus hesabı açıyoruz.

Ardından bu linkten geri ödeme sayfasına gidiyoruz

Alıntıyı görüntüle
1. Adımızı yazıyoruz
2. Soyadımızı yazıyoruz.
3. Sokak adını yazıyoruz.
4. Bina numarasını yazıyoruz.
5. Posta kodunu yazıyoruz.
6. Şehir ismini yazıyoruz.
7. Ülke ismini yazıyoruz.
8. Mail adresimizi yazıyoruz.

Alıntıyı görüntüle

1. Ürünü nereden aldığımızı seçiyoruz.
2. Ürünü ne zaman satın aldığımızı seçiyoruz.
3. Fatura numarasını yazıyoruz.
4. Fatura'nın fotoğrafını fiziksel olarak çekip ve web site üzerinden ürünü aldığımızı görsteren bir ekran görüntüsü çekip yükleyelim.

Alıntıyı görüntüle

1. Geri ödemesini yapacağımız ürünü seçiyoruz.
2. Ürünün seri numarasını bulup yazıyoruz.

Alıntıyı görüntüle

1. Geri ödemeyi seçiyoruz.
2. İban numaramızı yazıyoruz.
3. BIC/SWIFT kodunu yazıyoruz. Internetten araştırarak kendi bankanızın BIC veya SWIFT koduna ulaşabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle
1. Şartları ve koşulları okuyup onaylamanız için tik atmanız gerekiyor. (zorunlu)
2. Asus haber bültenine katılmak için tik atabilirsiniz. (zorunlu değil)

31 Ağustos'a kadar ilgili ürünü alıp 15 Eylül'e kadar katılım formunuzu yollamanız gerekiyor.
Birkaç günlük kontrol sürecinden sonra başvurunuz onaylanırsa 90 gün içerisinde para banka hesabınıza yatıyor.

Geri ödemeyi aldıktan sonra üründe arıza çıktığı için iade ederseniz aldığınız geri ödeme +75 euro para cezası ödemeniz gerekiyor.
(Üründe teknik arıza olup iade edince bile bu kural geçerlimi diye Asus'a bu konu hakkında mail attım cevap gelince düzenleyeceğim)

Rehberimi okduğunuz için teşekkürler :peepokalp:
Asus tuf Vg249q1a modeli içinde geçerlimi ?

Flamesa

80+ Silver
Biraz önce yanıt geldi, çeviriyi tam yapamamışlar sanırım soruma tam cevap vermemişler.

Alıntıyı görüntüle
Ürünü yenisiyle değiştirdiyseniz bize bildirin diyor, yani değişimde para cezası ödemek zorunda değiliz.
Tekrar mesaj geldi, ürün geri ödeme sürecindeyken yani daha para hesaba yatmamışken iade edince ve bunu ASUS'a bildirmeyince ceza oluyormuş anladığım kadarıyla. Geri ödeme yapıldıktan sonra üründe sorun çıkarsa ceza ödemeniz gerekmez diyor. @6n_adam

1627982238171.png

1627982270668.png

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Tekrar mesaj geldi, ürün geri ödeme sürecindeyken yani daha para hesaba yatmamışken iade edince ve bunu ASUS'a bildirmeyince ceza oluyormuş anladığım kadarıyla. Geri ödeme yapıldıktan sonra üründe sorun çıkarsa ceza ödemeniz gerekmez diyor. @6n_adam

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
bana farklı sana farklı şey söylüyorlar, ben sırf bana dedikleri yüzünden iptal ettirmiştim başvuruyu, böyle deseler ettirmezdim. gelen parayla klavye alırdım. bu arada attığım ssde yeterince açık değil ama başka bi mailde açık açık herhangi bir şekilde iade ederseniz cezayı ödemeniz gerekiyor yazmışlardı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,876
Üyeler
156,849
Son üye
İsmail eagle
Top Bottom