Neler Yeni

Yardım Asus H610M-A BİOS Güncelleyemiyorum

Rality

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yakupcan Kaya
BİOS Programı Kurdum Fakat Key falan istiyor biosum güncel değil başka güncelleme yeri varsa atarmısınız?
1675779643915.png

LPOX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Murat Karahan
aga programa ne gerek var? bende de h610 mk var nerdeyse aynı indiriyorum biosu cap dosyasını atıyorum belleğe pc yeniden başlatıp bios giriyorum ordan adını tam hatırlamıyorum ezflas mi ne ona girip belleği seç bellek içindende biosu seç sana sorucak güncellemek istiyor musun diye evet de işlem tamam programa ne gerek var?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,011
İsim
Emre Zengin
BİOS Programı Kurdum Fakat Key falan istiyor biosum güncel değil başka güncelleme yeri varsa atarmısınız?Alıntıyı görüntüle
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 2212 BIOS'unu tekrardan indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboards-components/motherboards/prime/prime-h610m-a-d4/
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-H610M-A-D4-ASUS-2212.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-H610M-A-D4-ASUS-2212.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

Top Bottom