Neler Yeni

ASUS Prime B450M K II Uyumlu TPM Çipi?

zawryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre Başaran
Merhaba başlıkta belirttiğim anakart için uyumlu bir TPM 2.0 çipi atabilir misiniz acaba? Anakartımın kılavuzunda şöyle bir resim var:

Screenshot_1232.png

Yanlış anlamadıysam anakartımın TPM modülü 14 pinli TPM çipiyle uyumlu fakat tam olarak hangi modeli almam gerektiğini bulamadım. Bulabildiğim aynı olan olan bu fakat emin değilim:

Screenshot_8.png

zawryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre Başaran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
+up yardımcı olabilecek var mı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,755
İsim
Emre Zengin
Merhaba başlıkta belirttiğim anakart için uyumlu bir TPM 2.0 çipi atabilir misiniz acaba? Anakartımın kılavuzunda şöyle bir resim var:

Alıntıyı görüntüle

Yanlış anlamadıysam anakartımın TPM modülü 14 pinli TPM çipiyle uyumlu fakat tam olarak hangi modeli almam gerektiğini bulamadım. Bulabildiğim aynı olan olan bu fakat emin değilim:

Alıntıyı görüntüle
Anakartının zaten TPM 2.0 desteği var ki. Ne için istiyorsun hocam?

zawryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre Başaran
Anakartının zaten TPM 2.0 desteği var ki. Ne için istiyorsun hocam?

Orijinal TPM çipinden farklı da bir TPM çipi kullanabilmek için. Amazonda iade işlemi hem zorlu olduğundan hem de iade etsem bile ücreti çok olduğundan doğru modeli almak istiyorum ancak emin olamadım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,755
İsim
Emre Zengin
Orijinal TPM çipinden farklı da bir TPM çipi kullanabilmek için. Amazonda iade işlemi hem zorlu olduğundan hem de iade etsem bile ücreti çok olduğundan doğru modeli almak istiyorum ancak emin olamadım.
Konuya attığın link çok büyük ihtimalle işine yarayacak. Fiyat olarak biraz daha uygun olanı var ama onun için hiç yorum bulamadım. https://www.amazon.com.tr/Anakart-Şifreleme-Güvenlik-Taşınabilir-BitLocker/dp/B0CMV5SLG1
Hepsinin aynı işlevi görmesi lazım ama tam emin değilim.

zawryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre Başaran
Konuya attığın link çok büyük ihtimalle işine yarayacak. Fiyat olarak biraz daha uygun olanı var ama onun için hiç yorum bulamadım. https://www.amazon.com.tr/Anakart-Şifreleme-Güvenlik-Taşınabilir-BitLocker/dp/B0CMV5SLG1
Hepsinin aynı işlevi görmesi lazım ama tam emin değilim.

Hocam teşekkür ederim koca forumda az çok anlayan bi siz çıktınız. Attığınızı değil de kendi attığımı alıcam muhtemelen 70 80 TL için riske girmeye değmez. Yine anlayan başka arkadaşlar varsa yardım ederse çok minnettar olurum.

Top Bottom