Neler Yeni

Asus Prime B650M-A Wi-Fi ile Asus Prime B650M-A Wi-Fi II arasındaki fark?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Omer gencer
Bir süredir araştırıyorum. Bazı sitelerde wifi bazısında wifi II diyor. Fiyatları da yakın. Ne fark var anlayamadım. Ya da bu iki kart aynı kart mı? Bir de ikisi de 6400mhz ram destekler mi?

Bünyamina

80+ Platinum
Bir süredir araştırıyorum. Bazı sitelerde wifi bazısında wifi II diyor. Fiyatları da yakın. Ne fark var anlayamadım. Ya da bu iki kart aynı kart mı? Bir de ikisi de 6400mhz ram destekler mi?
Fazların üstündeki blok farklı sadece. Destekler tabi ki de. Bu fiyata anakart arıyorsan bu attığım ürüne bakabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Omer gencer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki 7500f, 6400 ram ve rtx 3090 için düşünecek olursak asus mu mantıklıdır. yoksa
https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-pro-b650m-a-wi-fi-amd-am5-ddr5-matx-fiyati,30374251.html
anakartları daha mı mantıklıdır?

Bünyamina

80+ Platinum
peki 7500f, 6400 ram ve rtx 3090 için düşünecek olursak asus mu mantıklıdır. yoksa
https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-pro-b650m-a-wi-fi-amd-am5-ddr5-matx-fiyati,30374251.html
anakartları daha mı mantıklıdır?
Attığım çok daha mantıklı.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,122
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
7200Mhz destekliyor o anakart ama o kadar yüksek hızlara 7500F' de ihtiyacın yok.

Emocanis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emrecan Ekici
hocam hepsini asus yapacaksan anakartı da asus al bende mesela b650 m a wifi var 2. nesille sadece sogutucu blok estetikliği var. hepsi asuıs olunca armory create den cok kolay kontrol ediyosun

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Omer gencer
hocam hepsini asus yapacaksan anakartı da asus al bende mesela b650 m a wifi var 2. nesille sadece sogutucu blok estetikliği var. hepsi asuıs olunca armory create den cok kolay kontrol ediyosun
Hepsini asus yapmayı düşünmüyorum aslında. Elimde rtx3090 var. Onun üzerine diğer parçaları alıp bir sistem dizmeye çalışıyorum olabildiğince fiyat performans olacak şekilde.
Bunları düşünüyorum üstüne de 1tb ssd, mesh kasa, 750w psu ve ihtiyacım olur mu bilmiyorum karar veremedim ama bir de kule tipi soğutucu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus anakartta geç açılma sorunu yaşadın mı? ddr5 de sıkıntın oluyor mu?

Emocanis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emrecan Ekici
Hepsini asus yapmayı düşünmüyorum aslında. Elimde rtx3090 var. Onun üzerine diğer parçaları alıp bir sistem dizmeye çalışıyorum olabildiğince fiyat performans olacak şekilde.
Bunları düşünüyorum üstüne de 1tb ssd, mesh kasa, 750w psu ve ihtiyacım olur mu bilmiyorum karar veremedim ama bir de kule tipi soğutucu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus anakartta geç açılma sorunu yaşadın mı? ddr5 de sıkıntın oluyor mu?
evet hocam yaşadım defalarca kez ramı standart hızda kullanınca düzeliyo ama expo2 yapınca açılmıyo cıldırtıyo

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Omer gencer
evet hocam yaşadım defalarca kez ramı standart hızda kullanınca düzeliyo ama expo2 yapınca açılmıyo cıldırtıyo
Hocam ben de 6400mhz ram sipariş ettim çok araştırdım ama yukarıda arkadaşların da dediği gibi 7200mhz destekler dediler ben de aldım. Şimdi expo açınca 6400 desteklemeyecek mi? İade edip msi ekran kartı almalı mıyım? Daha doğrusu Memory context restore açınca düzeliyor dediler biraz da ona güvenerek aldım. Özelliği açtığım zaman geç açılma sorunu çözülmez mi?

Top Bottom