Neler Yeni

Çözüldü✓ Asus rog strix g16 açılmama sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atakan
Arkadaşlar selamün aleyküm cümleten hayırlı kandiller öncelikle asus un çıkarmış olduğu g16 serisi var bende henüz yeni aldım bir kaç ay oluyor dün gece çalışıyordu fakat bugün güç tuşuna bastığımda ekran ışığı yanıyor ve fan dönüyor ve ekrana herhangi bir şey çıkmıyor 2 saat böyle bekledim fakat ekran gelmedi şarjı vardı tekrar prize taktım ve tamamen klavyedeki yanan klavye ışığı ve güçü kesti ve tekrar power tuşuna bastım gene aynı şekil fan ekran klavyesindeki ışıklar yanıyor güç tuşundaki ışık yanıyor fakat prizde takılı şarj çihazını çıkarttım gene tamamen kesti gitti neden kaynaklanıyor olabilir?

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Adaptörü ve bağlı cihazları söküp 40 saniye power tuşuna basılı tutun. Daha sonra adaptörü takıp açın bir değişim oluyor mu bakın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepsini denedim hiçbir değişiklik olmadı Asus'un kendi sitesindeki verdiği videolara dahil hepsini denedim ama olmadı fakat güç dışındaki ışık yanıp yanıp sönüyor pır pır eder gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adaptörü ve bağlı cihazları söküp 40 saniye power tuşuna basılı tutun. Daha sonra adaptörü takıp açın bir değişim oluyor mu bakın.
Ama dediğim gibi ekran klavyesindeki ışıklarda hiçbir sorun yokken güç dışındaki Işık yanıp yanıp sönüyor ama bilgisayar çalışıyor hala ama ekran yok

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Bios'a girip varsayılan ayarlara alıp denediniz mi?

1) Ramları söküp tekrar takıp deneyin.
2) Ram ve bataryayı sökün. Daha sonra adaptörü takın. Power tuşuna basılı tutarak parmağınızı çekmeden 2-3 saniyede bir 8-10 defa adaptörü sök tak yapın. Tekrar ramları takıp deneyin.
Sonuç alamazsanız Asus'dan destek almayı deneyin.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios'a girip varsayılan ayarlara alıp denediniz mi?

1) Ramları söküp tekrar takıp deneyin.
2) Ram ve bataryayı sökün. Daha sonra adaptörü takın. Power tuşuna basılı tutarak parmağınızı çekmeden 2-3 saniyede bir 8-10 defa adaptörü sök tak yapın. Tekrar ramları takıp deneyin.
Sonuç alamazsanız Asus'dan destek almayı deneyin.
Hiç açmadım direk garantiye gönderdim yeni leptop talebinde bulundum teşekkürler

Lady-Of-Ice

80+ Silver
En iyisini yapmışsınız; sorununuzun en kısa sürede çözümünü temenni ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,414
Üyeler
156,326
Son üye
demeter
Top Bottom