Neler Yeni

Asus ROG Strix G17 (2022) 3080 ekran kartlı Laptop Fps sorunum.

Zeyege

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege Tüzün
Ben bu bilgisayarı yeni almış olmama ramen bazı fps problemleri yaşıyorum. Bilgisayarı ilk açtığımda oyuna girdiğimde fps değerlerim olması gerektiği gibi -atıyorum- 200 geliyo, ama oyunu kapatıp açtığım zaman benchmark testinde 80 ortalama geliyor. Armory Crate uygulamasından incelediğimde GPU nun hep %40 safalarında kullanıldığını görüyorum, (ağır bir oyun olsa bile) bilgisayarım tam performans oyun çalıştırmıyor. League of Legends oyununda bile 80 fps ortalama aldığım oluyor. Kendi eski rx590 ekran kartlı kasam bile 130 fps ortalama alıyor Lolden. Windows 10 Home işletim sistemi kullanıyorum bu sabah asus yetkilisine sorduğumda bu bilgisayarın Windows 11 destekli çıktığını ve bazı sürücülerin Windows 10 destekleyemeyebilir demişti. Bide size sormak istedim Windows 11 geçmelimiyim? İyi forumlar.

Felistigris

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
mahmut
Nasıl bakılıyor ona tam olarak ve nasıl anlayabilirim tam çekirdek yükünde çalıştığına?
windows arama çubuğuna msconfig yazın çıkan ekranda önyükleme olmasi lazım ona tıklayın işlemci cekirdek sayısı görünür onu en yükseğe alın

Zeyege

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege Tüzün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
windows arama çubuğuna msconfig yazın çıkan ekranda önyükleme olmasi lazım ona tıklayın işlemci cekirdek sayısı görünür onu en yükseğe alın
bu ayarı gördüm bende 1 gösteriyordu arkadaşıma sordum kendi bilgisayarında da 1 gösteriyor bu ayar tam olarak ne oluyor yapınca biraz paranoyak oldum bu bilgisayarı alınca :)

Zeyege

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege Tüzün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25.4 KB · Hit: 19