Neler Yeni

Asus Tuf 7800xt / Galaxy 4070 arasında kararsız kaldım

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,065
İsim
Sinan Aba
Ya abim ne saçmalıyon sen be ya. Diyorum ki 6800 XT ile 7800xt aynı kart sen diyosun ki 3080 de 4070 le aynı. Allah aşkına mantıklı mı söylediğin şeyler. Milletin konularının altına gelip saçma sapan şeyler yazmayı bırak
Kardeşim nasıl aynı kart? bilgin yok konuşma bare.

7800xt de av1 codec var, smart access video var, Render performansı daha iyi, reflex benzeri teknoloji var display port 2.0 var, hyper rx var media encoder var adobe obs kullanımı çok daha iyi

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,750
İsim
Eren Güven
Kardeşim nasıl aynı kart? bilgin yok konuşma bare.

7800xt de av1 codec var, smart access video var, Render performansı daha iyi, reflex benzeri teknoloji var display port 2.0 var, hyper rx var media encoder var adobe obs kullanımı çok daha iyi
Ne boka yarıyo peki? CS2 de aynı segmentin bi önceki nesil kartı daha fazla FPS veriyosa, diğer oyunların tamamında başa baş gidiyosa kim ipler av1 i codeci? İkide bir driver derdiydi bilmem ne problemiydi uğraşmaya ne gerek var. Al aynı fiyata 4070 i 5 sene kfiafa rahat takıl. Başta da dediğim gibi 7800xt 4070 ten bi miktar güçlü bile olsa değmez. Ya fiyatı çok daha uygun olacak ya da performansı bariz üstün olacak. Dlss 3.5 ve RT gibi nimetleri bi kenara bırakıp amd tercih etmem kesinlikle. AMD fsr 3 ün de performansı çok iyi hatta dlss 3 ü geçtiği de oluyo ama görüntü kalitesi bence hala çamur gibi. Özellikle yeni gelen oyunların hemen hemen hepsinde dlss 3.5 in olacağını varsayarsak nvdia çok çok önde derim ben. Ray tracing ve path tracing gibi teknolojiler de yeni nesil aaa oyunların vazgeçilmezi. Dediğim gibi amd kart almanın mantıklı bi tarafını göremiyorum ben. 6000 serisi ve nvdia 3000 serisi piyasadayken amd f/p açısından nvdiadan öndeydi ama bu yeni serilerde öyle bi durum söz konusu bile değil. Güç açısından bakacak olursak da 6900xt direk 3090 ın rakibiyken şu an amd nin en güçlü kartı nvdianın en güçlü ikinci kartıyla rakip. Aslında bi önceki seride olduğu gibi 7800xt nin hedefinde nvdianın en güçlü ikinci serisi olması gerekirken üçüncü klasmandaki 4070 le kıyaslanıyo ki ben her gün 4070 i tercih ederim.

Top Bottom