Neler Yeni

Çözüldü✓ Asus Tuf Evo RX 5600 XT+ VG24VQ 144 Hz Freesync ekran titreme sorunu

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,075
İsim
haro
Arkadaşlar merhaba 144 Hz de Freesync açınca ekran titriyor. Bu sorun ekran kartından mıdır? Yoksa monitörden mi kaynaklanıyor. Ekran kartımı söyledim, monitörüm Vg24vq. Cs Go da özellikle test ediyorum bu sorunu. Monitörü 120 Hz'ye çekince sorun kalmıyor. Sonra tekrar 144 Hz yapıyorum yine sorun yok. Ama Pc'ye reset attıktan sonra test ediyorum yine aynı sorun. Yani her pc açılışında 144 Hz için 120 ye çekip tekrar 144 yapmam gerekecek. Benim en çok merak ettigim bu sorun sizce monitörden mi yoksa ekran kartından dolayı mı oluyor? Şuan sistemi 120 hz olarak kullanıyorum.

drocco

80+ Bronze
Monitörle alakalıdır veya DP kablosuyla bence

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,075
İsim
haro
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörle alakalıdır veya DP kablosuyla bence
Monitörle alakalıysa komedi tam. Ekran da titreme oluyor ve bu monitörün özelliklerinden biride Flicker engelleme teknolojisi. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

edit sorunu hallettim merak eden olursa etiketlesin nasıl hallettigimi yazarım :D

Son düzenleme:

Mete_1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erim Mete
Monitörle alakalıysa komedi tam. Ekran da titreme oluyor ve bu monitörün özelliklerinden biride Flicker engelleme teknolojisi. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

edit sorunu hallettim merak eden olursa etiketlesin nasıl hallettigimi yazarım :D
Nasıl yaptığını anlatır mısın? Teşekkürler şimdiden

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,075
İsim
haro
Nasıl yaptığını anlatır mısın? Teşekkürler şimdiden
Yok hallettim sanmışım sorunu. 'CRU' isimli program kullanmıştım hiç bir şey çözülmedi. En sonunda monitörü iade edip başka marka yeni bir şey aldım. Şimdi sorunsuz kullanıyorum. Ekran kartın da sorun yok ama onu bilesin. Sorun olsa yeni monitörümde de sorun olurdu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Fatih Kıyak
Yok hallettim sanmışım sorunu. 'CRU' isimli program kullanmıştım hiç bir şey çözülmedi. En sonunda monitörü iade edip başka marka yeni bir şey aldım. Şimdi sorunsuz kullanıyorum. Ekran kartın da sorun yok ama onu bilesin. Sorun olsa yeni monitörümde de sorun olurdu.
Brom bişe sorcam bende de aynı öle 2 kes marka denedim AOC ve ASUS freesync ekran titremesi var hala iade etim bende senin kullandın şimdiki marka model nedir rıca etsem söylermisin ?

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,075
İsim
haro
Brom bişe sorcam bende de aynı öle 2 kes marka denedim AOC ve ASUS freesync ekran titremesi var hala iade etim bende senin kullandın şimdiki marka model nedir rıca etsem söylermisin ?
AOC ne aldın? 24g2u mu? Yoksa c24g1 mi? Ben şu an LG 27gl650f-b kullanıyorum sana da 24gn650b monitörünü almanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Fatih Kıyak
Top Bottom