Neler Yeni

Asus TUF Gaming A15 FA507NU ısınma sorunu yardım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaan Ünkoç
Merhaba arkadaşlar, Asus TUF Gaming A15 FA507NU bilgisayarı 2 gün önce aldım ve kurulumunu yaptım. Bugün ilk defa oyun deneyimine bakmak için indirdiğim oyunlara girdim ama değerler çok yüksek.
Ne yapmalıyım?

Bu boştaki hali
Ekran görüntüsü 2023-06-27 210112.png

bu da oyun esnasında ki hali
Ekran görüntüsü 2023-06-27 205854.png

HDogus

80+ Bronze
G-helper yükle asus kontrol merkezi sıcsk çalışıyor. Gereksiz oyunlardada turboyu kapat rahat edersin

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaan Ünkoç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cevap için teşekkürler ama boşta bile 65 derecede çalışıyor bu normal değil, zaten turbo modu kullanmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

G-helper yükle asus kontrol merkezi sıcsk çalışıyor. Gereksiz oyunlardada turboyu kapat rahat edersin
.

Son düzenleme:

HDogus

80+ Bronze
cevap için teşekkürler ama boşta bile 65 derecede çalışıyor bu normal değil, zaten turbo modu kullanmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

.
O asus kontrol merkezinden birazda hocam. Dediğim programı denersen rahat edersin aynı programı kullanıyorum aymı laptop bendede var. Boşta ortalama 45/50 derecelerde çalışıyor. Yük altına girdiğinde turbo açıksa oda 85-90ları görüyor kapatırsam 65/70 diyebilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaan Ünkoç
O asus kontrol merkezinden birazda hocam. Dediğim programı denersen rahat edersin aynı programı kullanıyorum aymı laptop bendede var. Boşta ortalama 45/50 derecelerde çalışıyor. Yük altına girdiğinde turbo açıksa oda 85-90ları görüyor kapatırsam 65/70 diyebilirim.
Merhaba hocam, ısınma sorununu cpu turbo boost'u ''disabled'' yaparak hallettim. gerçekten çok fark etti. Güncel durum ektedir. Gerçekten çok ama çok teşekkürler sizin sayenizde çözdüm yarın iade için almaya geleceklerdi ucundan döndüm.
NOT: dengeli modda sıcaklık 72 civarı ve fan kullanımı %47.
Ekran Görüntüsü (1).png

HDogus

80+ Bronze
Merhaba hocam, ısınma sorununu cpu turbo boost'u ''disabled'' yaparak hallettim. gerçekten çok fark etti. Güncel durum ektedir. Gerçekten çok ama çok teşekkürler sizin sayenizde çözdüm yarın iade için almaya geleceklerdi ucundan döndüm.
Alıntıyı görüntüle
Ne demek hocam yenilerde sıcaklık limitleme olayıda geldi. Daha çok performans alayım ama ısınmasın dersen turbo modu aktif ederek sıcaklık kısıtlamayıda deneyebilirsin. Fanlar kısmından yapılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaan Ünkoç
Alıntıyı görüntüle
Ayriyeten armoury crate uygulamasını silip G-helper indirdim. Armoury crate uygulamasının ısınma problemine yol açdığını düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa
Alıntıyı görüntüle
Ahbe hocam ben gittim verdim iadeye
Nasıl geri alabiliriz ypardım edin
Ürün incelenme aşamasında tam 1 haftadır ne gidiyor ne geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa komür
Alıntıyı görüntüle
Hocam aynı cihaz bende de var bu g helper I nasıl kurabiliriz ve dediğiniz ayarı nasıl yapabilirim sonrasında yardımcı olur musunuz

Musaqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Musa
Merabalar aynı sorun bende de var Asus Tuf Gaming A15 FA507NU oyunlarda 90 94 arası sıcaklık görüyorum ve tam olarak ne yaptığınızı anlayamadım daha detaylı bir şekilde açıklarsanız gercekten çok mutlu olurum yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkürler

3.George

80+ Bronze
bende de aynı modelin bi benzeri var. sanıırm kronik. benimkide çok ısınıyor bazen.

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Batuhan Kılıç
Arkadaşın yapmış olduğu işlem sıcaklıkları düşürürken kayıp vererek düşürüyor. CPU turbo boost u kapatmış. Görevden göreve değişken olarak %30 a yakın bir güç kaybı var. Bundan dolayı sıcaklıklar daha düşük çalışıyor. Çözümlü bir olay değil yani.
Merabalar aynı sorun bende de var Asus Tuf Gaming A15 FA507NU oyunlarda 90 94 arası sıcaklık görüyorum ve tam olarak ne yaptığınızı anlayamadım daha detaylı bir şekilde açıklarsanız gercekten çok mutlu olurum yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkürler
Hocam aynı cihaz bende de var bu g helper I nasıl kurabiliriz ve dediğiniz ayarı nasıl yapabilirim sonrasında yardımcı olur musunuz
Ahbe hocam ben gittim verdim iadeye
Nasıl geri alabiliriz ypardım edin
Ürün incelenme aşamasında tam 1 haftadır ne gidiyor ne geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaan Ünkoç
Arkadaşın yapmış olduğu işlem sıcaklıkları düşürürken kayıp vererek düşürüyor. CPU turbo boost u kapatmış. Görevden göreve değişken olarak %30 a yakın bir güç kaybı var. Bundan dolayı sıcaklıklar daha düşük çalışıyor. Çözümlü bir olay değil yani.
Hocam %30 a yakın bir güç kaybı demişsiniz fakat oyunlarda aldığım fps değerleri aynı. Youtube'dan cpu turbo boost on/off yazarak bakabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,145
Üyeler
156,438
Son üye
ErenErl33
Top Bottom