Neler Yeni

Asus Tuf Gaming k7 klavye deneyimim ve içimdeki iade düşüncesi ( yay sesi )

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Huseyin
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar..

Klavye tuşlara basım hissiyatı ve çıkardığı ses itibariyle gerçekten çok hoş. Yani sürekli yazı yazma isteği oluyor bende. Fakat tuşlar çok hassas olduğu için uzun süredir Razer Ornata kullandığım için yanlış yazımlar oluyor haliyle :)
Onun dışında bilek desteği çok yumuşak ama çok ince. eski bilek desteğine oranla hem boy hem en hem kalınlık olarak daha küçük. Bu yüzden buna alışmam zaman alıcak.

- Rgb aydınlatması gerçekten çok başarılı. Görsel şölen tadında diyebilirim .

Klavyede usb girişi yokmuş alınca fark ettim. Bu kadar para verip usb girişinin olmaması garip geldi açıkcası. keşke olsaydı.

Neyse arkadaşlar asıl konuya geleyim. dün bir bugün 2 ama klavyeye kulağımı yakınlaştırdığım vakit yay sesini çok net duyuyorum. Onun haricinde uzaktan tek bir tuşa hızlı ve net basınca yay sesi çınlaması yine çok rahat duyuluyor. Alacak arkadaşlar bu konuyu mutlaka göz önünde bulundursanlar.
İtopya.com üzerinden aldığım bu klavye sizce iade etmeli miyim? Veya gerçekten iade etmek istesem sorun çıkar mı ? Ne kadar sürede geri ödeme alabilirim. Bu süreçleri bilmiyorum.

Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız.

Bu klavyeyi almadan önce 2 model arasında kalmıştım. Biri şu an kullandığım. Diğeri logitech 513 tactile. Media markta deneme imkanım olmuştu ama hiç bir yerde stok yok. Sadece itopyada var romer g anahtar. Onunda lineer mi tactile mi olduğu belirtilmemiş ama muhtemelen lineer.

Neyse arkadaşlar uzadıkça uzadı. Kusura bakmayın değerli vaktinizi almış olabilir. Düşünceleriniz neler.?
Teşekkürler

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,772
İsim
Enes Tutar
İnceleme ,kullanıcı deneyimleri kısmına açabilirsin konuyu.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Hocam yay sesi rahatsız ediyor mu bilmiyorum ama iadeyle uğraşılmaz ya. Hele itopyadansa 🤢

-RutHleSs-

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Eline sağlık. "Kullanıcı İncelemeleri ve Rehberleri" kategorisine dahil edip "Rehber" ön eki ile paylaşmanız daha iyi olur.

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Huseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,772
İsim
Enes Tutar
Bu arada eline sağlık güzel olmuş (kategori dışında :D)

hocam iade edeyim mi yerine iade alınır mı diye sorsan daha iyi olurdu.. İtopya o ürünü geri iade almaz kullandığını söyleyerek.

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Huseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Valla bende bilmiyorum. Niye iade almasınlar ki. bir sebep yok. 14 gün boyunca cayma hakkımız var diye biliyorum
Burası itopya , itopyada kurallar işlemez (!) Şaka maka çok fazla arkadaşımızı mağdur ettiler.
Yay sesi oyun oynarken yazı yazarken falan hissediliyor mu?

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,772
İsim
Enes Tutar
Valla bende bilmiyorum. Niye iade almasınlar ki. bir sebep yok. 14 gün boyunca cayma hakkımız var diye biliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok teşekkürler :) Bu arada iade konusuna ne diyorsun ?
İtopya ise biraz zor gibi ama imkansız değil.

Kullanılmamış olması gerekir diye yazmışlar zaten garanti koşullarına. Yay sesinden dolayı iade etmek istediğini söyleme kullanıldığı için kabul etmezler. Birinden hediye klavye geldiğini buna ihtiyacın olmadığını kutusunu dahi açmadığını falan söyle müşteri hizmetlerini arayıp.

Ekler

• asasasasasas.PNG
    asasasasasas.PNG
    46.7 KB · Hit: 47

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Huseyin
Kullanılmamış olması gerekir diye yazmışlar zaten garanti koşullarına. Yay sesinden dolayı iade etmek istediğini söyleme kullanıldığı için kabul etmezler. Birinden hediye klavye geldiğini buna ihtiyacın olmadığını kutusunu dahi açmadığını falan söyle müşteri hizmetlerini arayıp.
Anladım hocam eğer gerçekten iade etmeyi kafama koyarsam sizin bu yorumunuzu dikkate alacağım. Ama yay sesi beni arafta bıraktı. Yazı yazma, ses ve basım hissiyatı gerçekten hoşuma gitti. Sizce alışır mıyım bu sese zamanla çok da rahatsız etmiyor ya :D

Burası itopya , itopyada kurallar işlemez (!) Şaka maka çok fazla arkadaşımızı mağdur ettiler.
Yay sesi oyun oynarken yazı yazarken falan hissediliyor mu?
tek bir tuşa sert ve tek olarak bastığın zaman hissediliyor. Ayrıca normal yazı yazma sırasında da hissediyorum. Oyun oynarken deli gibi basmadığım için fark etmedim.

Eline sağlık. "Kullanıcı İncelemeleri ve Rehberleri" kategorisine dahil edip "Rehber" ön eki ile paylaşmanız daha iyi olur.
İnceleme ,kullanıcı deneyimleri kısmına açabilirsin konuyu.
Kullanıcı incelemeleri ve Rehberleri kısmına konuyu açtım arkadaşlar bilginize sunarım :)

oLgan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Olgan A.
Diğer konuda da bahsettiğim gibi aynı sorunu yaşıyorum. Yay sesi muhtemelen klavyede metal backplate olmasından kaynaklanıyor. Yay basıldıktan sonra serbest kalınca klavyede titreşim yaratıyor ve metal sesi çıkmasına sebep oluyor. Metal backplate kullanan hemen hemen tüm klavyelerde bu sorun mevcut, bizim klavyemizdeki ses biraz daha ince olduğu için mekanik klavye sesi diyerek geçemiyoruz. Her tuşa basışımda zil çalıyormuşum gibi hissediyorum.

Sorunun çözümü olarak;
- Klavyeyi açıp en alta bir ses ve titreşim engelleyici sermek
- Yayları yağlamak
- Oring kullanmak

Başka bir çözümü yok. Oring benzeri çözümler denedim kendimce, sesi kesmedi. Yalıtım yapmak veya yayları yağlamak daha kesin çözüm ancak yeni alınan bir klavyeye işlem yaparak garanti dışı bırakmak akıllıca değil.

Bu durumda iade isteyeceğiz, iade olmazsa ya sese katlanacağız ya da garanti dışı bırakacağız.

Bu olumsuzluk dışında klavye gerçekten güzel. Sürekli yazı yazıyor olmasaydım sesi sorun etmezdim ancak benim için oyun değil yazı daha ön planda.

Ses örneği de koyalım, bu klavyeyi tercih edecekler için katkımız olsun.

Top Bottom