Neler Yeni

Asus Tuf Gaming k7 klavye deneyimim ve içimdeki iade düşüncesi ( yay sesi )

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Diğer konuda da bahsettiğim gibi aynı sorunu yaşıyorum. Yay sesi muhtemelen klavyede metal backplate olmasından kaynaklanıyor. Yay basıldıktan sonra serbest kalınca klavyede titreşim yaratıyor ve metal sesi çıkmasına sebep oluyor. Metal backplate kullanan hemen hemen tüm klavyelerde bu sorun mevcut, bizim klavyemizdeki ses biraz daha ince olduğu için mekanik klavye sesi diyerek geçemiyoruz. Her tuşa basışımda zil çalıyormuşum gibi hissediyorum.

Sorunun çözümü olarak;
- Klavyeyi açıp en alta bir ses ve titreşim engelleyici sermek
- Yayları yağlamak
- Oring kullanmak

Başka bir çözümü yok. Oring benzeri çözümler denedim kendimce, sesi kesmedi. Yalıtım yapmak veya yayları yağlamak daha kesin çözüm ancak yeni alınan bir klavyeye işlem yaparak garanti dışı bırakmak akıllıca değil.

Bu durumda iade isteyeceğiz, iade olmazsa ya sese katlanacağız ya da garanti dışı bırakacağız.

Bu olumsuzluk dışında klavye gerçekten güzel. Sürekli yazı yazıyor olmasaydım sesi sorun etmezdim ancak benim için oyun değil yazı daha ön planda.

Ses örneği de koyalım, bu klavyeyi tercih edecekler için katkımız olsun.
Sesi duyana kadar biraz olsun abarttığınızı düşünüyordum ama bu nee? Çok rahatsız edici cidden.

oLgan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Olgan A.
Maalesef evet, sessiz ortamda rahatsız edici. Ortamda bastıran bir ses olmazsa insanı delirtiyor.

İade konusuna değinecek olursak tüketici hakem heyetine kadar yolu var. Ürünün kutusunda koruyucu bir bant yok, ürünün üzerinde kullanıma ait bir leke ya da özür bulunmadıkça, kutu içeriğinden çıktığı gibi tüm koruma bantları ve folyoları mevcut durumdaysa yeniden satışa sunulabilir ürün durumundadır ve iade alınması gerekir. Ben iade şansımı deneyeceğim, yine aynı yerden daha pahalı klavye alacağım sonuç olarak kendileri kârlı çıkacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca klavyede coil whine var.

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Huseyin
Arkadaşlar klavyeden yay sesi geliyor. Ama ben sürekli yazı yazan bir insan olmadığımdan bu ses benim tölere edilebilir seviyede. Ayrıca iadeye göndersem elimde klavye kalmıcak kendi klavye mi sattım :D
onun dışında iade süreci uzun ve yorucu oluyor.

Son olarak oyun oynarken aralarda sürekli yazı yazıyorum çok hoş gerçekten. Sırf bu sebepten iade kararımdan ben vazgeçtim. Siz iade etmek isteyebilirsiniz tabi saygı duyarım sürekli yazı yazıyorsunuz. Ama ben şuan memnunum gayet. Saatlerce yazı yazmak istiyorum :D:D

oLgan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Olgan A.
Emin değilim açıkcası iade oluşturdum ama klavyeyi gerçekten sevdim. Arkada ortam sesi açıp öyle kullanıyorum şimdilik. İndirimler bitti, yeni bir klavye içine üstüne 500 lira koymaktansa içini açıp sessizleştirme yapmak daha mantıklı geliyor.

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Huseyin
Emin değilim açıkcası iade oluşturdum ama klavyeyi gerçekten sevdim. Arkada ortam sesi açıp öyle kullanıyorum şimdilik. İndirimler bitti, yeni bir klavye içine üstüne 500 lira koymaktansa içini açıp sessizleştirme yapmak daha mantıklı geliyor.
Hocam bence icine acmayin garanti disi kalir. Urunun kac yillik garantisi var bilmiyorum 2 mi 3 mu?
Neyse sessizlestireyim derken daha cok kotu olabilir uzman degilsiniz sonucta.
benim icin suan yay sesi bitti duymuyorum artik cunku yazim hissiyati renkler vs cok guzel ve cok hosuma gitti. Duymuyorum artik arka fon muzigi de bir cozum tabi. Biraz takilin bence 1 ay sonra ikinci fiyatta satarsiniz iade kabul etmezlerse ki etmeyeceklerdi muhtemelen.

oLgan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Olgan A.
Mail atmıştım, geri dönmüşler iade kodu verip ancak vazgeçtim iadeden. İlerleyen zamanlarda sessizleştirme işlemi yapacağım, o kadar zor bir şey değil bu zamana kadar nice klavye, fare parçaladık sırf merakımdan deneyeceğim. Bir şeyler yaparsam paylaşırım.

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Huseyin
Mail atmıştım, geri dönmüşler iade kodu verip ancak vazgeçtim iadeden. İlerleyen zamanlarda sessizleştirme işlemi yapacağım, o kadar zor bir şey değil bu zamana kadar nice klavye, fare parçaladık sırf merakımdan deneyeceğim. Bir şeyler yaparsam paylaşırım.
İyi bakalim hayirli olsun diyelim o zaman . Biseyler yaparsan mutlaka paylas hocam :)

Top Bottom