Neler Yeni

Çözüldü✓ Asus Tuf Gaming VG24VQE HDMI Bağlantısı ile monitör hoparlörünü kullanamamak

Loswer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sadettin Erten
Bir çok sitede, forum da hatta ASUS'un teknik servisini arayıp kendim araştırdım fakat doğru bir sonuca asla varamadım ve hala da kullanamıyorum. ASUS TUF monitörlerin neredeyse çoğunda HDMI portu ile hoparlör kullanamıyor kimse. Bunun sistemsel bir çözümü var mı bilmiyorum ama bakmadığım denemediğim şey kalmadı. Her türlü ince şeyi kurcaladım fakat bir sonuca varamadım. Bazı arkadaşların konularında yorum yaparak çözüm aramaktansa direk kendi konumu açıp bilen birisinin yardımıma koşmasını beklemek dışında bir yolum kalmadı gibi. Kendi yaptığım şeyleri bir bir anlatayım. Ses ayarlarından bütün ses donanımlarını tek tek devre dışı bırakıp kulaklığı çıkarıp monitörü ekleyip kurulumunu yapıp ses seviyelerini tek tek test ettim. Bilgisayardan herhangi bir ses oynattığımda ekolayzer görünümünün çalıştığını ve şarkının oynatıldığını, monitörün ise ses verdiğini gösteriyor fakat hiçbir ses alamıyorum. Monitörün kendi ayar menüsü üzerinden her türlü şeyi denedim ses Full'de ve hoparlörü aç kapa tarzında hiçbir ayar yok. Windows üzerinden yapabiliceğim her şeyi denedikten sonra teknik servisi arayıp bilgi almak istedim fakat onların da bir şey bilmediği belli oldu sadece driver linki yolladılar ve attıkları driver görüntü sürücüsü güncellemesiydi kursam bile bir işime yaramadı. Bununla yetinmek pes etmek istemedim NVIDIA GeForce Experience üzerinden kurulu olan ekran kartı sürücüsünü yeniden kurdum sonuçta monitörden önce kurmuştum o sürücüyü yeniden kurarsam belki işe yarar dedim ve şaşırtmadı hiçbir işime yaramadı. Display kablosu ile bağlayıp yapabildiğini söyleyen sorunsuz kullandığını söyleyen arkadaşlar oldu fakat benim ekran kartım da Display Port yok. HDMI kablosunda da bir sorun yok bilgisayarım HDMI ile ses vermeyi de destekliyor, herhangi bir televizyona HDMI ile bağladığımda sorunsuz bir şekilde ses alabiliyordum. En küçük bir bilgisi olan herkesten gelecek yardıma açığım saygılar.

Top Bottom