Neler Yeni

İnceleme ASUS VP249QGR Monitör İnceleme !!!

Kerem Işık

80+ Silver
En İyi Cevap
1
GİRİŞ

Merhabalar bugün Asus VP249QGR monitörün incelemesini yapacağım.

FİYAT

Ben 1500TL'ye Trendyol'dan aldım. Trendyol'un her ay yaptığı indirimlerde 1450TL'ye kadar düşüyor. Ayrıca Hepsiburada'nın yaptığı bir indirimle 1350TL'ye kadar düşmüştü.

KUTU
WhatsApp Image 2021-06-18 at 18.28.34.jpeg

Kutusu hakkında diyecek pek bir şey yok. Gayet güzel ve sağlamdı.

KUTU İÇERİĞİ

Kutudan 1 adet HDMİ 2.1, ve monitör çıkıyor. Monitör 3 parçaya bölünmüştü ayrıca montajı aşırı basit.

WhatsApp Image 2021-06-18 at 18.28.51.jpeg

ÖZELLİKLERİ

Boy : 23.8''
Panel : İPS
Tazeleme hızı : 144HZ
Tepki süresi : 1MS (MPRT)
Çözünürlük : 1920 X 1080
Parlaklık : 250 cd/㎡

DIŞ GÖRÜNÜŞ

Dış görünüş olarak gayet şık ve sade duruyor. Çerçevesiz olması benim açımda monitöre bir artı katmış. Benim bilgisayar masamın hemen üstünde kitaplar için ayrılmış bir raf olduğu için açıkcası alırken biraz tedirgindim acaba sığar mı diye ama sığdı. Monitör ayrıca arkaya ileriye doğru yaslanabiliyor bu özellikte bir artı.

WhatsApp Image 2021-06-18 at 18.00.45.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-18 at 18.00.51.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-18 at 18.01.00.jpeg

PANEL TİPİ VE TAZELEME HIZI

Panel olarak İPS bir panel kullandığı için renkler gayet canlı. Ben TN panelden İPS'e geçtim ve bazen gözümde acımalar oluyordu fakat monitöre alıştım ve herhangi bir sorun yapmıyor. Tazeleme hızı olarak 144HZ bir olduğu için gayet güzel. 144HZ her zaman artıdır.

PARLAKLIK VE KONTRAST

250 cd/㎡ olduğu için gayet parlak bir monitör. Ben 7 yıldır TN panel kullandığım için bana ilk başlarda biraz parlak geldi fakat 1 haftanın sonunda alıştım ve %100 parlaklık oranında kullanıyorum.

HOPARLÖR

Hoparlör ise aşırı kaliteli ses verir denmez. Dizüstü bilgisayarımda kıyasladığımda bir tık az kalıyor ama kötü değil. Eğer ben hiç az sesi çekemem derseniz bir hoparlör yardımı ile işi çözersiniz. Açıkcası ben gerek duymadım.

ÖLÜ PİKSEL VE GHOSTİNG

Ben monitörü ilk siparişini verdiğimde 3 tane ölü piksel çıkmıştı ve bunu Asus'a gönderdiğimde değişimini yaptılar ve yeni bir monitör gönderdiler yeni monitörde herhangi bir ölü piksel, ghosting sorunu yok.

MONİTÖRÜN MODLARI VE ARAYÜZÜ

WhatsApp Image 2021-06-18 at 18.00.38.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-18 at 18.00.14.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-18 at 18.00.08.jpeg

Mod ayarları Monitörün hemen altındaki tuşlarla kullanıyorsunuz. Gayet kolay bir işlem. Bu kısımda ne denir pek bilmem :)

SONUÇ

Son olarak monitör için şunları söylemem lazım. Çerçevesiz olduğu için gayet şık ve sadece bir monitör. Beni dış görünüş olarak gayet tatmin ediyor. Ölü piksel olayında ise değişim işlemimi kabul ettiler bu yüzden Asus desteğe teşekkür ederim. Ölü piksel hiç çıkmasa çok daha güzel olurdu. 1500TL'ye alınan bir monitör için gayet güzel bir monitör. Paranızın hakkını verir. Kurulumdan da biraz bahsedicek olursak 3DK'mı bile almadı o derece kolay ve basitti. Bu kadar :). Bu rehberi yaparken @Vesemir dayının AOC 24G2U monitör incelemesinden biraz kopya çektim. Hakkını helal et abi. o.O2

Son düzenleme:

01adanalı

80+ Silver
Eline sağlık.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Asus monitör konusunda iyidir, eline sağlık.

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
GİRİŞ

FİYAT

Ben 1500TL'ye Trendyol'dan aldım. Trendyol'un her ay yaptığı indirimlerde 1450TL'ye kadar düşüyor. Ayrıca Hepsiburada'nın yaptığı bir indirimle 1350TL'ye kadar düşmüştü.

KUTU

KUTU İÇERİĞİ

Kutudan 1 adet HDMİ 2.1, ve monitör çıkıyor. Monitör 3 parçaya bölünmüştü ayrıca montajı aşırı basit.

ÖZELLİKLERİ

DIŞ GÖRÜNÜŞ

Dış görünüş olarak gayet şık ve sade duruyor. Çerçevesiz olması benim açımda monitöre bir artı katmış. Benim bilgisayar masamın hemen üstünde kitaplar için ayrılmış bir raf olduğu için açıkcası alırken biraz tedirgindim acaba sığar mı diye ama sığdı. Monitör ayrıca arkaya ileriye doğru yaslanabiliyor bu özellikte bir artı.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Panel olarak İPS bir panel kullandığı için renkler gayet canlı. Ben TN panelden İPS'e geçtim ve bazen gözümde acımalar oluyordu fakat monitöre alıştım ve herhangi bir sorun yapmıyor. Tazeleme hızı olarak 144HZ bir olduğu için gayet güzel. 144HZ her zaman artıdır.

PARLAKLIK VE KONTRAST

250 cd/㎡ olduğu için gayet parlak bir monitör. Ben 7 yıldır TN panel kullandığım için bana ilk başlarda biraz parlak geldi fakat 1 haftanın sonunda alıştım ve %100 parlaklık oranında kullanıyorum.

HOPARLÖR

Hoparlör ise aşırı kaliteli ses verir denmez. Dizüstü bilgisayarımda kıyasladığımda bir tık az kalıyor ama kötü değil. Eğer ben hiç az sesi çekemem derseniz bir hoparlör yardımı ile işi çözersiniz. Açıkcası ben gerek duymadım.

ÖLÜ PİKSEL VE GHOSTİNG

Ben monitörü ilk siparişini verdiğimde 3 tane ölü piksel çıkmıştı ve bunu Asus'a gönderdiğimde değişimini yaptılar ve yeni bir monitör gönderdiler yeni monitörde herhangi bir ölü piksel, ghosting sorunu yok.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Mod ayarları Monitörün hemen altındaki tuşlarla kullanıyorsunuz. Gayet kolay bir işlem. Bu kısımda ne denir pek bilmem :)

SONUÇ

Son olarak monitör için şunları söylemem lazım. Çerçevesiz olduğu için gayet şık ve sadece bir monitör. Beni dış görünüş olarak gayet tatmin ediyor. Ölü piksel olayında ise değişim işlemimi kabul ettiler bu yüzden Asus desteğe teşekkür ederim. Ölü piksel hiç çıkmasa çok daha güzel olurdu. 1500TL'ye alınan bir monitör için gayet güzel bir monitör. Paranızın hakkını verir. Kurulumdan da biraz bahsedicek olursak 3DK'mı bile almadı o derece kolay ve basitti. Bu kadar :).

Bu rehberi yaparken @Vesemir dayının AOC 24G2U monitör incelemesinden biraz kopya çektim. Hakkını helal et abi o.O2

Eline sağlık, şu boşluğu silsen daha güzel olur.
1624032556829.png

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Elinize sağlık.

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
GİRİŞ

FİYAT

KUTU

KUTU İÇERİĞİ

ÖZELLİKLERİ

DIŞ GÖRÜNÜŞ

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

PARLAKLIK VE KONTRAST

HOPARLÖR

ÖLÜ PİKSEL VE GHOSTİNG

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

SONUÇ

Son olarak monitör için şunları söylemem lazım. Çerçevesiz olduğu için gayet şık ve sadece bir monitör. Beni dış görünüş olarak gayet tatmin ediyor. Ölü piksel olayında ise değişim işlemimi kabul ettiler bu yüzden Asus desteğe teşekkür ederim. Ölü piksel hiç çıkmasa çok daha güzel olurdu. 1500TL'ye alınan bir monitör için gayet güzel bir monitör. Paranızın hakkını verir. Kurulumdan da biraz bahsedicek olursak 3DK'mı bile almadı o derece kolay ve basitti. Bu kadar :).
Bu rehberi yaparken @Vesemir dayının AOC 24G2U monitör incelemesinden biraz kopya çektim. Hakkını helal et abi o.O2

Eline sağlık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,857
Üyeler
140,570
Son üye
mustafacc
Top Bottom