Neler Yeni

Az önce 40.000TL dolandırılıyordum.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
929
İsim
Furkan Görür
Arkadaşlar yöntem iyiymiş sizinde başınıza gelmesin diye yazıyorum.

iphone telefonumu 4-5 tane satış platformuna 40bin tl fiyatıyla yükledim. Caner diye birisi aradı ve telefonu almak istediğini ama farklı şehirden olduğu için arkadaşım gelip sizden alacak diye bilgi verdi ve beklemeye koyulduk.

2-3 saat sonra caner beni aradı konum istedi konum attım.

Attığım konuma arkadaşın geldiğini fakat telefonu verirken kaça aldığını falan söyleme dedi ben üstüne koyup gönderecem söylersen kabul etmez dedi.

Bende aşağıya indim arkadaşla görüştük şantiye de çalışıyormuş telefonu inceledi tamam dedi ve caneri aradı. Canerde onay verdi ve parayı canere gönderecekti orada benim ampüller yanmaya başladı. Caner ile görüştüğümde parayı canere atacağını o da üstünü tamamlayıp bana atacağını söyledi fakat ne kadar tamamlandığını arkadaş öğrenmesin diye böyle bir şey yapacağını söyledi.

Bende bu şantiye de çalışan arkadaşa caneri tanıyor musun kefil misin dediğimde olay açığa çıktı :D meğer caner olan şahıs başka şehirden 40bin TL'ye koydugum ilanı 33.5e satmış ve alıcıyı ayarlamış. 33.5 yi alıcı, canere atacak ve engelleyecekti. Bizde orada kavga edecektik herhalde.

Böyle dolandırıcılık yöntemini ilk kez gördüğüm için paylaşayım dedim az daha karakolluk olacaktık.

oEnesQlf

80+ Silver

iphone telefonumu 4-5 tane satış platformuna 40bin TL fiyatıyla yükledim. Caner diye birisi aradı ve telefonu almak istediğini ama farklı şehirden olduğu için arkadaşım gelip sizden alacak diye bilgi verdi ve beklemeye koyulduk.

Attığım konuma arkadaşın geldiğini fakat telefonu verirken kaça aldığını falan söyleme dedi ben üstüne koyup gönderecem söylersen kabul etmez dedi.

Bende aşağıya indim arkadaşla görüştük şantiye de çalışıyormuş telefonu inceledi tamam dedi ve caneri aradı. Canerde onay verdi ve parayı canere gönderecekti orada benim ampüller yanmaya başladı. Caner ile görüştüğümde parayı canere atacağını o da üstünü tamamlayıp bana atacağını söyledi fakat ne kadar tamamlandığını arkadaş öğrenmesin diye böyle bir şey yapacağını söyledi.

Bende bu şantiye de çalışan arkadaşa caneri tanıyor musun kefil misin dediğimde olay açığa çıktı :D meğer caner olan şahıs başka şehirden 40bin TL'ye koydugum ilanı 33.5e satmış ve alıcıyı ayarlamış. 33.5 yi alıcı, canere atacak ve engelleyecekti. Bizde orada kavga edecektik herhalde.

Böyle dolandırıcılık yöntemini ilk kez gördüğüm için paylaşayım dedim az daha karakolluk olacaktık.
Geçmiş olsun ucuz kurtulmuşsunuz, bu yöntemi çok yapan var bi arkadaşa da aynısını yapmışlardı parayı geçte olsa almıştı.

Bence ikinizde bir olup şikayetçi olun. Ben asla kabul etmezdim.. Hemde Asla

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,176
İsim
Lokman Doğan
Vay şero herife bak nasıl tezgah yapmış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam özelden canerin numarasını atar mısınız biraz rahatsiz edelim

Ensar

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Ensar

iphone telefonumu 4-5 tane satış platformuna 40bin TL fiyatıyla yükledim. Caner diye birisi aradı ve telefonu almak istediğini ama farklı şehirden olduğu için arkadaşım gelip sizden alacak diye bilgi verdi ve beklemeye koyulduk.

Araç satışında falan bu yöntemi duymuştum ama telefon satışında İlk defa duydum. Neyse ki anlamışsınız.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
929
İsim
Furkan Görür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vay şero herife bak nasıl tezgah yapmış

Hocam özelden canerin numarasını atar mısınız biraz rahatsiz edelim
Uğraşmaya gerek yok ya açık hat kullanıyor zaten
1000000640.jpg

Bence ikinizde bir olup şikayetçi olun. Ben asla kabul etmezdim.. Hemde Asla
açık hat kullanıyor. İban başkasına ait eğer parayı ibana gönderseydik o zaman şikayetçi olup parayı alırdım her türlü ama suç gerçekleşmeden kimse bir şey yapamaz kimse.

Uğraşmaya gerek yok ya açık hat kullanıyor zaten
Alıntıyı görüntüle

açık hat kullanıyor. İban başkasına ait eğer parayı ibana gönderseydik o zaman şikayetçi olup parayı alırdım her türlü ama suç gerçekleşmeden kimse bir şey yapamaz kimse.
Böylesi başıma gelse panelden herşeyini bulup yola koyulurdum... Dolandırılmayı ben hiç kabul edemiyorum çünkü şöyle düşünüyorum. Aylarca affedersin eşş*k gibi çalışıcam başkalarının emrinin altında. Ve yayılarak oturmuş birisi gelip benim parama göz dikicek aldığım şeyi benden alacak.. 🤦‍♂️🤦‍♂️

Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Hasan hğseyşn
Bi yakınımı aynı taktik ile 700 bin tl çarpmışlardı. Geçmiş olsun.

Mert

80+ Silver
Araba için duymuştum, şaşırtıcı değil. Dikkatli olmak gerek.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,323
İsim
BenRoboTdeğilİm
güzel fikir aslında (!)

Top Bottom